Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 85 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Józefów /k Otwocka
    Wiek
    43
    Posty
    37

    Domyślnie

    ja rowniez kupile MAXCELL z allegro i niestety trafilem na uszkodzona. :/
    teraz czekam na zamiennik. oryginal kosztuje ponad 200zl.
    -

  2. #22
    Początki nałogu Awatar maro25
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Skawina
    Posty
    318

    Domyślnie

    mój zamiennik działa już 2,5 roku i wszystko jest ok. Wg mnie zamiast dokupywać zapasową oryginalną baterię lepiej jest kupić kilka zamienników

  3. #23
    Bywalec Awatar sail0r
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    48
    Posty
    198

    Domyślnie

    wlasnie padl mi zamiennik mojej baterii
    kupiony w lipcu, ladowany moze ze 20 razy od tego czasu
    aparat twierdzi ze bateria wyladowana, a ladowarka wrecz przeciwnie...
    wlasnie wysylam do sprzedawcy, mam nadzieje ze wymienia
    S45 user

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sail0r
    wlasnie padl mi zamiennik mojej baterii
    napisz, co to za bateria.
    czy np. był to premium gold?
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  5. #25
    Bywalec Awatar sail0r
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    48
    Posty
    198

    Domyślnie

    tak premium gold nb2l 1000
    od firmy eltec
    baterie wyslalem do nich w zeszlym tygodniu (bez gwarancji bo gdzies mi wsiakla) na poczatku tego tygodnia dostalem nowa baterie +2zl w kopercie za moja przesylke do nich ;-)

    czyli serwis OK, zobaczymy jak ta nowa pociagnie.
    S45 user

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    49
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    Ja mam zamiennik 511 - GP za 89 PLN trzyma równie dobrze co oryginał polecam choć cenka nieco wyższa od no-name .

  7. #27
    Bywalec Awatar odi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sail0r
    tak premium gold nb2l 1000
    od firmy eltec
    baterie wyslalem do nich w zeszlym tygodniu (bez gwarancji bo gdzies mi wsiakla) na poczatku tego tygodnia dostalem nowa baterie +2zl w kopercie za moja przesylke do nich ;-)

    czyli serwis OK, zobaczymy jak ta nowa pociagnie.
    Całkiem niezła firma.
    Ja zamówiłem od nich wczoraj pare filtrów co prawda beznadziejnych za małą kasę ale w tej chwili nie potrzebuję nic lepszego, jestem totalnym laikiem i chyba bez talentu no ale lubie się pobawić:P (wybrałem sobie droge hobby, bywa)
    Ale wracając do baterii to szkoda że firma Forever nie robi bateri dedykowanych, bo kiedyś kupiłem do starego telefonu c35i i używałem przez 2 lata (bardzo intensywnie) bateria spisywała się rewelacyjnie.
    Teraz również zastanawiam się nad kupnem baterii, i na pewno nie kupie oryginalnej, bo lepiej kase do przyszłego szkła dołożyć, zatem padnie na jakąś tanią imitację
    Swoją drogą ciekawe jak sprawują się te "nowości" 2000mAh??

  8. #28
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Markowe baterie są lepsze bo...markowe.Mają rozbudowaną elektronikę zabezpieczjącą i przedłużającą zywotność baterii dzięki optymalizowaniu i ładowania i rozładowań.Niemarkowe - bywa różnie.Elektronika najczęściej jak jest - jest zminimalizowana (symuluje ładowarkom oryginał).Często zamiast ogniw litowo-jonowych wkładane są NiMH - a to już gorzej - z tym że jeśli się przyjmie że: nie ma ogniw BEZ efektu pamięciowego i zawsze rozładowuje się bateri "do ostatniej kropli" - to zmniejsza to róznicę.Co do pojemności - jest ona dość ściśle związana z wielkością więc "między bajki" można wsadzić oferty accu o dwukrotnie większej pojemności przy tych samych rozmiarach!Problem ładowania - jeśli tylko nie ładuje się w ładowarkach które obsługują grupę baterii - nie występuje.Używanie różnych np w gripach - bez problemu.A co do zasadności kupowania tanich: KAŻDA bateria wytrzymuje pewną liczbę cyklów ład - rozład.Markowa, niemarkowa - bez różnicy...Wnioski - zostawiam innym.Ja tam wole mieć 3 komplety niemarkowych niż 1 szt ORYGINAL (taki stosunek cen!).Ps - najczęściej te niemarkowe szybko pokazują na wyświetlaczu że "już kiepsko" a potem jadą i jadą i jadą...Najgorzej - doładowywać je w tym momencie!
    Acha!Baterie BARDZO źle znoszą przemrożenia!
    Ostatnio edytowane przez hekselman ; 29-12-2005 o 14:38

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    Często zamiast ogniw litowo-jonowych wkładane są NiMH - a to już gorzej
    z tego co sie orientuje to nie jest to chyba mozliwe jesli w baterii nie ma elektroniki ktora by pokierowala procesem ladowania... a elektronika jest w ladowarce, ktora informuje o procesie ladowania

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    Markowe baterie są lepsze bo...markowe.Mają rozbudowaną elektronikę zabezpieczjącą i przedłużającą zywotność baterii dzięki optymalizowaniu i ładowania i rozładowań.Niemarkowe - bywa różnie.Elektronika najczęściej jak jest - jest zminimalizowana (symuluje ładowarkom oryginał).
    Ehem, ale "masz jakieś wsparcie" na tak odważne tezy? Bo ja twierdzę coś wręcz przeciwnego - takie np. BP511(A) Canona od przeciętnych podróbek z Allegro różnią się głównie ceną i napisami na pudełku. Przy ogniwach LiIo nie da się "zasymulować" elektroniki, bo ich się bez rzeczonej elektroniki po prostu naładować nie da!

    Jeśli chodzi o efekt pamięciowy, to o ile dobrze kojarzę (i szybki rzut oka na google to potwierdza), to w nowszych (tak powiedzmy od kilku lat) ogniwach NiMh został on zminimalizowany praktycznie do poziomu LiIo. Natomiast NiMh mają kilka innych zalet o których dość szeroko rozpisał się swego czasu M.Lewandowski na p.r.f.c

    Cytat Zamieszczone przez hekselman
    Co do pojemności - jest ona dość ściśle związana z wielkością więc "między bajki" można wsadzić oferty accu o dwukrotnie większej pojemności przy tych samych rozmiarach!
    Tu mam przykład z życia: miałem kiedyś telefon Nokia 5110 do którego przećwiczyłem (oprócz oryginalnego) trzy różne zamienniki akumulatora. Najlepiej (i różnica była wyraźna) trzymała... najcieńsza i najlżejsza bateria

    To w czym rzeczywiście baterie oryginalne są wyraźnie lepsze to fakt, że producent gwarantuje ich bezproblemową pracę. Co oznacza, że jak (z niewiadomych przyczyn) z baterii zrobi się kisiel i pociągnie za sobą do grobu aparat, to w przypadku oryginału mamy przynajmniej podstawy do kłócenia się - bo jeśli będzie to podróbka, to au revoir...

    Ja do 20D również mam stos niemarkowych baterii i sobie chwalę Natomiast do 1D już odpuściłem i kupiłem dodatkowy oryginalny pack. Przy tej cenie body to już byłoby naprawdę sknerstwo...

Strona 3 z 85 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •