Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 33 z 85 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #321
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mieszko_1vp Zobacz posta
    ja mam jakąś tam podróbkę-Phottix-oglądałem oryginała,ale jakoś nie widzę pododu żeby przepłacać-bo oryginał grip i oryginał drugi aku to prawie tysiak w kieszeni
    -Dodam że jak jeden aku jest podróbkowy-to na głównym panelu info-i tak jest podawany stan -dopiero w menu widać jakby drugiego aku nie było wcale
    Ja zastanawialem sie nad zamiennikiem BG do 40D, Po dlugich poszukiwaniach trafilem na okazje w Szwajcarii, siostra kupila mi oryginal z papierami za cale 120 frankow czyli ok 325 zl Wiem ze niby zamienniki spelniaja swoje zadanie, ale co oryginal to oryginal- daje pewnosc niezawodnosci Teraz musze tylko upolowac drugie oryginalne aku w rozsadnej cenie

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Da__FreaK Zobacz posta
    Ja zastanawialem sie nad zamiennikiem BG do 40D, Po dlugich poszukiwaniach trafilem na okazje w Szwajcarii, siostra kupila mi oryginal z papierami za cale 120 frankow czyli ok 325 zl Wiem ze niby zamienniki spelniaja swoje zadanie, ale co oryginal to oryginal- daje pewnosc niezawodnosci Teraz musze tylko upolowac drugie oryginalne aku w rozsadnej cenie
    Nie no rewelacja ja sprzedałem oryginalnego gripa do 50D za 350 zł (pudełko, papiery, koszyczek), a teraz muszę zamiennik do 5d2 kupić za 380 zł.
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  3. #323
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szuler Zobacz posta
    Nie no rewelacja ja sprzedałem oryginalnego gripa do 50D za 350 zł (pudełko, papiery, koszyczek), a teraz muszę zamiennik do 5d2 kupić za 380 zł.
    Tylko ze moj BG to nowelasa sztuka :smile: Jak zobaczylem ile kosztuje oryginal, nowy na allegro to .... ah..:smile:

  4. #324

    Domyślnie

    kurcze, co za ceny....................za akumulator wydac 300 PLN.....
    Alex
    --------------------------
    5D MKII. 24-105 F/4 IS L. 70-200 F/4 IS L

  5. #325
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    Te oryginalne aku mają ogromną zaletę-jak nie masz gripa
    mając akumulatory w torbie wiesz który ma ile jeszcze "mocy"-bo mozna to na body sprawdzić-od taki bajer za który się płaci

  6. #326
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Da__FreaK Zobacz posta
    Ja zastanawialem sie nad zamiennikiem BG do 40D, Po dlugich poszukiwaniach trafilem na okazje w Szwajcarii, siostra kupila mi oryginal z papierami za cale 120 frankow czyli ok 325 zl Wiem ze niby zamienniki spelniaja swoje zadanie, ale co oryginal to oryginal- daje pewnosc niezawodnosci Teraz musze tylko upolowac drugie oryginalne aku w rozsadnej cenie
    Ja do 40d i 400d uzywam podrobek i jakos roznic miedzy oryginalem a podrobka nie zauwazylem.
    Do 5d podroby juz nie kupie bo jak nie da sie sprawdzic naladowania itp to mam takie zabawy gdzies.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  7. #327
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mad_Mac Zobacz posta
    Ja do 40d i 400d uzywam podrobek i jakos roznic miedzy oryginalem a podrobka nie zauwazylem.
    Do 5d podroby juz nie kupie bo jak nie da sie sprawdzic naladowania itp to mam takie zabawy gdzies.
    ale kupując aparat masz w zestawie oryginała-a podróbkę zawsze się trzyma "w razie czego"
    albo kupić 4 podróbki i kiedyś to wykożystać-zmieniając je-jak magazynki -nie patrząc gdzie upadają puste

  8. #328

    Domyślnie

    Nie chę wierzyć, że nie da rady zrobić zamiennik z tą samą żywotnością i funkcją co i oryginał.....
    Ludzie....300 PLN za akumulator.
    Alex
    --------------------------
    5D MKII. 24-105 F/4 IS L. 70-200 F/4 IS L

  9. #329
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Ja mam zamiennik akku phottixa. Zawsze używam kompletu oryginał-zamiennik w gripie - też zaminniku - alpha. Jak się odpowiednio zapakuje w gripa to dostajemy odczyt pojemności z zestawu. Co mnie najbardziej dziwi to żywotność tego tandemu. Spokojnie daje radę na 1,5k zdjęć - w tym ok. 500 z lampą.
    Są tylko 2rzeczy które mnie niepokoiły/niepokoją:
    1. Ten zamiennik jest trochę za gruby i wchodzi dosyć ciasno i nie wysuwa się samoczynnie po zwolnieniu przytrzymującej dźwigienki i trzeba go wydłubać. Jak akku jest w gripie to żaden problem więc mnie to nie denerwuje.
    2. Jak byłem w górach(początek października) to nie wziąłem ze sobą gripa i zaobserwowałem dziwne zachowanie zamiennika, otóż:
    Padł mi oryginał i miałem ze sobą na pewno w pełni naładowany zamiennik. Po zrobieniu 1-2zdjęć aparat się wieszał z otwartą migawką, zapisując pierwszą fotę. Trzeba było wyjąć akku żeby zrestartować puszkę(włącznie z zamknięciem migawki). Było to na wys. ok. 1900m. Nie wiem czym to zachowanie było spowodowane. Szczerze to nawet się nad tym później zbytnio nie zastanawiałem po stwierdzeniu, że akku w gripie działa prawidłowo, nie próbowałem też testować zmiennika bez gripa.
    Poza tym to zamiennik gripa i akku działa normalnie i zamiast wydawać 1300zł wydałem 400. W przyszłym roku może kupie 2oryginalny akku a zamiennik zostanie tylko jako backup, ale gripa zamieniać nie zamierzam bo wg. mnie prwie 1000zł(950)to co najmniej "przesada"
    Różnicą jest chyba to, że oryginał do 5DmkII jest magnezowy a nie z tworzywa - ale pewności nie mam.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  10. #330
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Tak sie podepne z pytaniem:
    Majac org grip canona do marka5 i dwa aku w oryginalne, to w menu beda osobno dla kazdego aku podane dane o pojemnosci ? (np.podpisane #1 / #2 itd)
    Oryginal LPE6 ma licznik zdjec w sobie, wiec jeszcze pytanie czy majac oba w gripie beda zwiekszac swoj licznik oba na raz? Czy zasilanie leci najpierw z jednego, ten pada i przeskakuje na drugiego liczac numeracje ilosci fotek juz na "swoj" licznik osobno?

    Mowa o org battery grip canona.

Strona 33 z 85 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •