Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: 1D4 vs 5D2 - video

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie 1D4 vs 5D2 - video

    Nic konkretnego, ani na Google ani na forum nie znalazłem. Może ktoś mógłby się podzielić informacjami na ten temat?

    Różnic na papierze dużo nie ma. Lepsze ISO w 1D4, więcej trybów nagrywania. A co poza tym?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Różnic na papierze dużo nie ma.
    Jakoś mocno wcześniej nie interesowałem się tematem, ale wydawało mi się że ostatnie firmware do 5D2 wniosło m.in. 720p 60fps, yyy nie mogę tego znaleźć teraz. Mam rozumieć, że wciąż jest to nieosiągalne na 5D2?

    Jeżeli tak, to co takiego przemawia za 5D2 do filmów, bo naprawdę przestaje widzieć jakiekolwiek argumenty. No może poza ceną, ale ta np. chłopakół od Housa nie powinna interesować...
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 23-05-2010 o 02:37 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    A co ma House do tego ? Tzn że już 5d2 nie nadaje się do filmów i trzeba 1d4 ?
    no comment...

  3. #3

    Domyślnie

    Dalej nie ma i raczej nie bedzie 720p 60fps.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    wydawało mi się że ostatnie firmware do 5D2 wniosło m.in. 720p 60fps, yyy nie mogę tego znaleźć teraz. Mam rozumieć, że wciąż jest to nieosiągalne na 5D2?
    Żródło podaje:
    "The Version 2.0.4 firmware includes the movie function enhancements listed in items 1 through 5 below, and also incorporates the correction listed in item 6.

    1. Adds or changes the following movie frame rates.

    NTSC:
    * 1920×1080 : 30 fps (changed - actual 29.97 fps)
    * 1920×1080 : 24 fps (added - actual 23.976 fps)
    * 640×480 : 30 fps (changed - actual 29.97 fps)
    PAL:
    * 1920×1080 : 25 fps (added - actual 25.0 fps)
    * 1920×1080 : 24 fps (added - actual 23.976 fps)
    * 640×480 : 25 fps (added - actual 25.0 fps)

    2. Adds a function for manually adjusting the sound recording level (64 levels).
    3. Adds a histogram display (brightness or RGB) for shooting movies in manual exposure.
    4. Adds shutter-priority AE mode (Tv) and aperture-priority AE (Av) mode to the exposure modes for shooting movies.
    5. Changes the audio sampling frequency from 44.1 KHz to 48 KHz.
    6. Fixes a phenomenon where communication between the camera and the attached lens is sometimes interrupted after manual sensor cleaning. (This phenomenon only affects units with Firmware Version 1.2.4.)"
    Więc 720p 60fps, chyba nie w tym fw, jeszcze.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    A co ma House do tego ? Tzn że już 5d2 nie nadaje się do filmów i trzeba 1d4 ?
    House do tego? No raczej o budżet martwić się nie musieli i mogli korzystać z najlepszych zabawek Canona. Dlaczego więc wybrali 5D2, kiedy (przynajmniej na papierze) lepiej wygląda 1D4?

    Czy cokolwiek przemawia za 5D2 przy filmowaniu?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    A nie przyszło ci do głowy że to ma być reklama 5d2 ? Twórcą filmu pewnie wisi i powiewa czym będą kręcic. Tu chodzi o kase. Przeciętny użytkownik kupi 5d2 a nie 1d4 ;]

    A co by miało nie przemawiać ? Wybacz ale mam wrażenie że to już jakaś paranoja , wychodzi profi model z lepszą nieco opcja kręcenia i już 5d2 do tego się nie nadaje . Fakt , prędzej czy później ktoś by takie pytanie jak twoje zadał.

    Popatrz sobie na to co ludzie kręcą 5d2 i sam oceń czy coś przemawia za kupnego tego sprzętu.
    no comment...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Stop. To nie chodzi o House. Niech to będzie i reklama. Mnie to powiewa. Pytam o różnice i tyle. Do kręcenia to i 550D i 7D się nadaje.

    Mimo wszystko ewidentnie widać, że to 5D2 robi za pierwsze skrzypce jeśli chodzi o video i pytam dlaczego. Bom ciekaw.

    W jednym z tematów, ktoś napisał nawet że wszystkie 4 trochę różnią się w kwestii video. Ja nie mam z tym doświadczenia, więc pytam.

    Coś w tym złego? Trzeba odrazu z pogardą?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Daleko mi do pisania z pogardą , to bez jaj , zbyt błahy temat

    5d2 naj dłużej na rynku , od samego początku na nim kręcono. 1d4 poza tym kosztuje sporo , nie jest pełną klatką , i może nie tak szybko sie zakorzeni u filmowców jak to zrobiło 5d2. W końcu 7d też daje sobie świetnie rade. Gdyby to 1d4 , 7d wyszło pierwsze to pewnie na nich więcej by produkcji powstało , i tyle.
    no comment...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar oszołom
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    51
    Posty
    301

    Domyślnie

    Ma jeszcze tę przewagę, że jedno ujęcie może trwać 30min, to może dla niektórych filmowców być argument na korzyść 1D4.
    Eos 1D Mark IV + maleńka szklarnia elek oraz jeden Zeiss:-D

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Czyli różnic nie ma poza tymi co są na papierze?

    Czyli podsumowując z grubsza różnice:
    - brak 60fps w 5D2
    - FF vs APS-H vs APS-C
    - ISO

    argument o pełnej klatce chyba dość skąpy. przy ruchomym obrazie separacja obrazu i tak jest niezła raczej...no chyba że ahtystycznie podchodzimy do sprawy.

    no nic, dzieki. myslalem ze 5d2 ma jakies ukryte atrybuty tybu "lepiej umiejscowiony przycisk nagrywania"
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez oszołom Zobacz posta
    Ma jeszcze tę przewagę, że jedno ujęcie może trwać 30min, to może dla niektórych filmowców być argument na korzyść 1D4.
    30 minut w 1D4?

    Bo w 5D2 chyba jest tak:
    1920 x1080 @ 30fps, up to 12 min, 640 x 480 @ 30fps up to 24 min
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 23-05-2010 o 13:29 Powód: Automerged Doublepost

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •