Strona 3 z 43 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 421

Wątek: Jak dojść do takich kolorów?

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar piotraspace
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ernest_DLRS Zobacz posta
    W porównaniu do Nikona, który na wstępie ma totalną kaszane, Canon ma piękne kolory z automatu...
    dokładnie, nikon ma dominantę cyjanu wg mnie
    Kiedyś fotografowie pracowali w ciemni a dzisiaj ciemni zajmują się fotografią.

    EOS40D, EOS40D, EOS50D+grip, Canon 24-70mm f/2,8L USM, Canon 50mm f/1,8, Sigma 10-20mm f/3,5 EX HSM, Sigma 70-200mm f/2,8 EX APO HSM, Canon Speedlite 580EX II/430EX II, bag Hama Defender 220

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Kielce/Katowice
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dancio Zobacz posta
    trzeba po prostu sie uczyc .. bo PS daje jak widac ogromne mozliwosc..
    W powyższym zdaniu całkowicie godzę się z kolegą. Żaden preset nie pomoże, jeśli każdy 'materiał wyjściowy' jest inny.

    Osobiście uważam, że da się każdy efekt uzyskać w PS. Ten soft jest niesamowity. Trzeba tylko wiedzieć jak korzystać z oferowanych przez Adobe narzędzi. Jeśli posiądziesz taką wiedzę, to będziesz sam - bez żadnych automatów, presetów i innych pierdół - wiedział jak szybko i prosto dojść do tego, co sobie wcześniej zaplanujesz w głowie.

    Jak widzisz - prościzna

    Nauka, nauka i raz jeszcze nauka. Jeśli oczekujesz ode mnie gotowca - to Ci go nie dam. Bo go nie mam, bo takiego nie ma.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Zdobądź oryginał, jedną parę "przed" i "po" to ci powiem jak to jest zrobione.
    W tej kwestii nie znam lepszej firmy niż MMM

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Z PSem jest tak, jak z programowaniem. Pewien informatyk - wykladowca - powiedzial mi: "ja mam wiekszosc programow do programowania w jednym palcu - tylko, zeby zastosowac odpowiedni algorytm (kombinacje), tych znanych opcji do projetku, to juz wyzsza szkola jazdy i talent/zdolnosci" :-)

  5. #25

    Domyślnie

    tu jest ta fotka Tkacza:
    http://tkacz.dokuro.org/BLOG/pary/AA/007.jpg
    A tu moja próba zbliżenia się do koloru skóry.
    Darujcie przepały i kompozycję - nie o tym mowa....
    Co myślicie ? Wiem, że nie jest idealnie....

  6. #26
    Bywalec Awatar dancio
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    104

    Domyślnie

    Narzeczony to chyba budzi sie po polnocy .. i ma dlugie zeby ogolnie jest oki.. tylko skora
    2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

  7. #27
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Jeśli darować przepały to dla mnie jest ok
    Warstwy, maski i color balance wystarczył czy jeszcze coś grzebałeś w shadow&highlight?
    Nie chcesz - nie mów
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  8. #28

    Domyślnie

    ten plik był wołany z 2 rawów - pierwszy raw ustawiony pod kolor skóry, a drugi raw jedynie ciemniej - i potem maskowanie w PS.
    Generalnie 98 % to praca na RAW, a w PS jedynie mała kosmetyka - maskowanie, delikatnie color balance, kontarast - też na maskach.
    nie używam shadow/highligh.

    Polecam wszystkim suwaczki w ACR - i potem maski.

    ps. fotka Tkacza jest bardziej czysta - jakby więcej cyjanu...
    spekulowałbym że Tkacz robił ją Nikonem... ale nie wiem.

  9. #29

    Domyślnie

    michal_sokolowski - moim zdaniem jesteś bardzo daleko... u Tkacza skóra ma kolor skóry a u Ciebie dość zaawansowanej żółtaczki

  10. #30
    Bywalec Awatar dancio
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    104

    Domyślnie

    wszystko u tkacza zrobione jest na warstwach z przenikaniem uzyciem softlight... uzyciem color balansu.. i maskowaniu.. przeciez skore jak sie ladnie wyprowadzi to mozna zrobic maske i zajmowac sie cala reszta bez ingerencji w nia..uzycie selective color dla neutralnych barw ....z kanalow mozna wyciagnac wszsytkie jasne tony.. i przy uzyciu przenikania screen . rozjasniamy.. suwakiem przenikalnosci robibym tak zeby nie przepalalo.. ot co

    nauka nauka nauka
    2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

Strona 3 z 43 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •