Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: 24-105 L - luz - czy to normalne...?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    no bo Ci sprzedali obiektyw co był w komplecie z 5D i pudełka wtedy nie ma

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    70

    Domyślnie

    Kochani! Piękna pogoda na plener, zamiast mierzyć swoje zoom'y suwmiarkami i stresować się milimetrami luzu czy pozornego luzu idźcie fotografowć... nie wymagajmy żeby szkła zmiennoogniskowe były spasowane jak stałki Leica , zwłaszcza w tych czasach... czasach cięcia kosztów... Jasne, że stan szkieł jest ważny, ale naprawdę obiektywy są nie po to by patrzeć na nie tylko przez nie, to nie kryształowe wazony do gablotki w kredensie Pozdrawiam, photolo.

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac+ Zobacz posta
    Od dwóch miesięcy mam na wyposażeniu wspomniany wyżej obiektyw, kupiony jako nowy. Wściekle ostra sztuka. optycznie majstersztyk. Jest tylko jedno ale... O samego początku na pierścieniu zooma jest minimalny (ok 1mm) luz. Czy to norma? Komfortu pracy to nie zmniejsza, ale patrząc na 17-40L, którą mam już dość długo nie zauważyłem najmniejszego nawet luzu. Co Wy na to?
    Normalne. Większość szkieł Canona ma minimalny luzik na pierścieniach. Nie ma się czym przejmować. Nie zależy to od rodzaju czy ceny szkła, np. taki 35L ma luzy a 24 już ich nie ma. Tani 28/1.8 też ich nie ma. Nie ma tu reguły.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    48

    Domyślnie

    Mój 24-105 nie ma luzówna pierścieniach (ani w innych miejscach ;-) ), natomiast C10-22 ma mikro luzik na pierścieniu ostrosci co zupełnie nie przeszkadza mu ostrzyć w w punkt AF i zupełnie nie zmniejsza to komfortu pracy w manualu. Nie przejmowałbym sie tym jesli obiektyw robi ostre (prawidłowe) zdjęcia.
    Canon EOS30D, Canon EFS 10-22mm f/3,5-4,5 USM, Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 70-200mm f/4 L USM, 3M5A 8/500, Canon 580 EXII

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    u mnie bez luzow (roczny 17-40, polroczny 24-105) na obu pierscieniach.

    swoja droga: czy pierscien zoomowania to skrot myslowy od pierscienia do zmiany ogniskowej? bo do ostrzenia mi to okreslenie nie pasuje.
    www albo tez flickr

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •