Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Jak wywołać RAW-a?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Pobierz wersję 3. ... powinna normalnie działać.

    Co do wilokrotnej lepszości Lightrooma nad DPP - to kwestia dla mnie dyskusyjna. Jedyne 3 cechy "lepszości" LR nad DPP to odzyskiwanie szczegół w cieniach i światłach oraz szybkość działania.
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 19-03-2015 o 08:26

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    Panowie, może jestem debilem, w takim razie wybaczcie.

    Proszę mi łaskawie wytłumaczyć, dlaczego w tym cudownym DPP (wersja 4.1.50) moje mRAWy i RAWy otwierają się jako miniaturki (thumbnails) o rozmiarach jednej czwartej pudełka zapałek? Jak ja mam robić cokolwiek z obrazkiem, który naisto mogę zakryć kciukiem na ekranie i nijak nie potrafię go powiększyć? To jakieś umartwienie jest, w ramach Wielkiego Postu, czy co? Dodam, że JPEGi w DPP, świeżo zassanym ze strony Canona, otwierają się normalnie, mam na ekranie obrazek wielkości A5-A6.
    Sorry, może moje rady wydadzą się bezczelne, ale jak otwierasz pliki z 60D to chyba DPP 4.1.50 się nie przyda, bo na stronie Canona zalecany jest DPP 3.14.47.

    Jest jeszcze inna możliwość, ale takim gapą to chyba nie jesteś.
    Po uruchomieniu DPP i wskazaniu katalogu pojawiają mi się miniaturki zdjęć. Po kliknięciu w jedną z nich fota otwiera się w małym oknie i trzeba ją powiększyć standardowym przyciskiem "maksymalizuj":

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    IMHO:
    DPP4 to nędzny program.
    LR jest dziesiątki razy lepszy.
    DPP4 nie jest słaby.
    A PS jest 2x lepszy od LR.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #13
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez kulek855 Zobacz posta
    Pobierz wersję 3. ... powinna normalnie działać.

    Co do wilokrotnej lepszości Lightrooma nad DPP - to kwestia dla mnie dyskusyjna. Jedyne 3 cechy "lepszości" LR nad DPP to odzyskiwanie szczegół w cieniach i światłach oraz szybkość działania.
    Odbijam piłeczkę: jedyna 1 cecha "lepszości" DPP nad Lr to kolory.
    Cała reszta to średniowiecze.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Odbijam piłeczkę: jedyna 1 cecha "lepszości" DPP nad Lr to kolory.
    Cała reszta to średniowiecze.
    +1 kolory,
    interfejs nadal odrzuca ale wersji 4 jestem w stanie używać dłużej niż 30 sekund może wersja 5 będzie się do czegoś nadawać, może jeszcze DLO na lekki plus
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Sorry, może moje rady wydadzą się bezczelne, ale jak otwierasz pliki z 60D to chyba DPP 4.1.50 się nie przyda, bo na stronie Canona zalecany jest DPP 3.14.47.
    No i zapewne tu tkwi wampir pogrzebany. A ja w swej naiwności myślałem, że CR2 jest CR2 i każdy program Canona do rawów powinien je normalnie otwierać. Nie ma to jak wysoce wyspecjalizowane narzędzia...

    Dzięki za pomoc, cobalt
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 19-03-2015 o 11:14
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  6. #16
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Odbijam piłeczkę: jedyna 1 cecha "lepszości" DPP nad Lr to kolory.
    Cała reszta to średniowiecze.
    Zapomniałeś jeszcze o DLO i krzywych. Krzywe w LR to jakieś nieporozumienie - brak możliwości przemieszczania punkcika na krzywych RGB poprzez kursory na klawiaturze.

    Podtrzymuje dalej swoją opinię i oczywiście szanuję Twoją.
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 19-03-2015 o 12:05

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
    Nędzny, nie nędzny, ale czemu widzę tylko miniatury, do ..... nędzy????
    Bo masz 60D, a RAW-y z tego aparatu nie są otwierane przez DPP v4.x. Niestety musisz użyć wersji 3.x.x. wtedy działa, lub innej wołarki RAW-ów.
    Tak jak koledzy powyżej poradzili.

    Polecam DxO Optics.

    Inna ciekawostka - program PT Photo Editor widzi nowe aparaty canona 7D2 i 5D3, a jest gdzieś w sieci jego darmowa wersja.

    To RAW Kolegi zysk z 7D2 otwarty bez problemu w PT.


    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 19-03-2015 o 12:25

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Odbijam piłeczkę: jedyna 1 cecha "lepszości" DPP nad Lr to kolory.
    Cała reszta to średniowiecze.
    Jak zrobisz duże powiększenie to zobaczysz jak silna jest funkcja DLO, dla obiektywów Canona oczywiście

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Powod dla ktorego kiedys przeszedlem z dpp na LT to wlasnie DLO.

    To paradox. dla swoich (C) starszych obiektywow , a wiec z wiekszymi bledami , wymagajacymi wiekszych korrekt DLO nie zawiera profili . Zawiera dla nowszych , ktore i tak maja bledy mniejsze i w zasadzie mozna sie obejsc bez korekty .
    Tam gdzie ta korekta bylaby przydatna - to nie ma profilu , tam gdzie nie jest tak wazna - to jest profil. Troche mnie to mowiac delikatnie zdziwilo , a mowiac tak jak na prawde mysle to nawet wq...

    okazalo sie ze LT oferowalo profil rowniez do starszych obiektywow canona - co bylo wazne glownie dla mnie wzgledu na CA.
    Inne metody nie zawsze byly skuteczne .

    LT ma duzo lepszy algorytm odszumiania , nie powodujacy tak drastycznego rozmycia obrazu i lepszy algorytm ostrzenia nie powodujacy wzrost widzialnosci szumu w takim stopniu jak dpp.

    dpp w pierwszym podejsciu daje lepszy kolor i ma lepsza ergonomie , ale wowczas jesli obrobka nie jest zbyt skomplikowana.

    robilem tak , ze najpierw wolalem w dpp zeby dostac wzor koloru i pozniej szukalem tego koloru w LT.
    roznica polega na tym , ze dpp wywoluje bardziej kontrastowo i ma wieksze clarity , takze nieco wieksza saturacje.

    jesli podniesc w LT kontrast , clarity i niekiedy saturacje , to sie dochodzi praktycznie do tego samego wyniku kolorystycznego.

    dpp jest znakomity jesli trzeba szybko wolac rawy wymagajace tylko najprostszych korekt jak np kontrast , jasnosc , ostrzenie. Przy glebszej obrobce zaczynaja sie schody. Nawet obrot o kat , czy dociecie przestaje byc przyjmne.

    LT ma sporo funkcji dodatkowych - jakies ksiazki , strony internetowe - na ten temat nie zabieram glosu , gdyz tego nie uzywam.

    Najmocniejsza strona LT jest mozliwosc wykonani wielu zabiegow wprost na danych raw , nie na obrazie RGB - co prowadzi do dobrych wynikow.

  10. #20
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Jak wywołać RAW-a?

    Spróbuj najnowszego Raw Therapee. Darmówka o sporych możliwościach, jak na freeware.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •