Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Brak współpracy 50e i przejściówki M42 z potwierdzeniem ostrości

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    31
    Posty
    97

    Domyślnie Brak współpracy 50e i przejściówki M42 z potwierdzeniem ostrości

    przez dłuższy czas nie używałem mojego 50e i nagle naszła mnie ochota na analoga

    chciałem podpiąć obiektyw M42 poprzez przejściówkę z potwierdzeniem ostrości, wszystko fajnie, potwierdza ostrość, ale jak chcę wykonać zdjęcie, wciskam spust migawki, migawka otwiera się a na wyświetlaczu zaczyna migać powiadomienie o końcu baterii (mimo tego że bateria jest prawie pełna, zrobiłem na niej, co prawda z pół roku temu, ale tylko 3 filmy), kiedy puszczę spust migawki, migawka zamyka się a powiadomienie o pustej baterii znika (i na jej miejscu pojawia się znaczek pełnej baterii)
    Dzieje się to niezależnie od ustawionego czasu i tylko z tą przejściówką M42
    na innych obiektywach jest wszystko ok, przejściówka działa na 40D bardzo dobrze.

    co może być przyczyną i jak to naprawić? spotkał się ktoś z takim problemem? będę bardzo wdzięczny za pomoc
    40D | 50e | T10-17/3,5-4,5 fish | T17-50/2,8 | C50/1,8 | C70-200/4 | Jupiter 135/3,5 | C580EXII | Vivitar 285hv | chińskie wyzwalacze

  2. #2

    Domyślnie

    przestaw na "P" i będzie działać...
    takie przejściówki kiedyś miały błąd w sofcie i ani analogi ani 5d nie działały...
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    31
    Posty
    97

    Domyślnie

    faktycznie działa :/

    szkoda, bo raczej chciałem używać manuala a tak to trochę utrudnia sprawę, no ale cóż... nie ma jakiejś innej magicznej opcji?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    faktycznie działa :/

    szkoda, bo raczej chciałem używać manuala a tak to trochę utrudnia sprawę, no ale cóż... nie ma jakiejś innej magicznej opcji?
    Ostatnio edytowane przez wiwo ; 14-05-2010 o 17:29 Powód: Automerged Doublepost
    40D | 50e | T10-17/3,5-4,5 fish | T17-50/2,8 | C50/1,8 | C70-200/4 | Jupiter 135/3,5 | C580EXII | Vivitar 285hv | chińskie wyzwalacze

  4. #4

    Domyślnie

    Jest magiczna opcja - odesłać adapter do tego ruska co go wymyślił i on za darmo wymieni oprogramowanie (tylko ta przesyłka)...
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Knurów / Śląsk
    Posty
    63

    Domyślnie

    Jak wyjmiesz obiektyw z korpusu i popatrzysz na bagnet w korpusie to po lewej stronie u góry zobaczysz taką małą dźwigienkę. Każdy obiektyw który posiada styki informacyjne jak również adapter m-42 z potwierdzeniem ostrości musi przesuwać tę dźwignię i w ten sposób informuje korpus o założeniu obiektywu. Adapter z potwierdzeniem ostrości musi naciskać tę dźwignię aby korpus Eos-a 50E działał prawidłowo. Z kolei adapter bez potwierdzenia ostrości nie może tej dźwigni naciskać. Taka jest już specyfika tego korpusu. Adaptery z potwierdzeniem ostrości powstały w dobie korpusów cyfrowych a chyba żaden korpus cyfrowy nie posiada tej dźwigni.
    Jak chcesz aby twój korpus prawidłowo współpracował z adapterem potwierdzającym ostrość to musisz przesuną ręcznie tę dźwigienkę i zablokować ją w tej pozycji na przykład podkładając kawałek papierka.
    Inną metodą jest zmodyfikowanie twojego adaptera przez dorobienie mu bolca który będzie tę dźwignię przesuwał.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Tu masz informacje na ten temat ze zdjęciami.

    http://project1.online-mex.de/Chip/pin.php?lang=en

    http://canon-board.info/showthread.p...=50E+dandelion
    Ostatnio edytowane przez rallus ; 15-05-2010 o 19:20 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    Rallus pisze dobrze - jak patrzysz na bagnet to dźwignia na godz 10 musi być wciśnięta po założeniu adaptera

    mi się nie chciało robić nowego adaptera tylko po przesunięci dźwigni włożyłem tam kawałek papiera - trzyma się już 2 rok

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    31
    Posty
    97

    Domyślnie

    dzięki wielkie

    a jeżeli zablokuję tą dźwignię np papierkiem to będę mógł używać też zwykłych (systemowych) obiektywów? czy wtedy będę musiał owy papierek wyjmować?
    40D | 50e | T10-17/3,5-4,5 fish | T17-50/2,8 | C50/1,8 | C70-200/4 | Jupiter 135/3,5 | C580EXII | Vivitar 285hv | chińskie wyzwalacze

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Knurów / Śląsk
    Posty
    63

    Domyślnie

    Systemowe będą ci działały bo każdy obiektyw systemowy ze stykami i tak naciska tę dźwignię.
    Problem będzie wtedy gdy wsadzisz jakiś obiektyw bez styków informacyjnych.
    Tak samo z adapterem m-42 bez potwierdzenia ostrości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •