Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526
Pokaż wyniki od 251 do 254 z 254

Wątek: Ringlight'y

  1. #251

    Domyślnie

    No ja widzę że światło z lampy jest zimniejsze I zawsze tak będzie.. sam tak miałem i trzeba filtry ocieplające zakładać na lampę błyskową co by wyrównać balans bieli żarówki jak i światła błyskowego

  2. #252
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Chyba właśnie jest mały problem z WB ponieważ kolor skóry modelki wyraźnie leci w czerwień/róż.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  3. #253

    Domyślnie

    Problemu nie ma jeśli nie mieszasz świateł Wtedy wywołując z RAW przesuwasz pasek WB i gotowe. Albo szara karta, której niestety nie posiadam - wtedy załatwiasz sprawę już z poziomu body. Zdjęcia wpadają może trochę w czerwień/róż ale powiedzmy, że tak miało być - przynajmniej w delikatnym stopniu - nie chciałem uzyskać naturalnego odcienia skóry, uroda modelki mnie zainspirowała Chyba, że coś zwaliłem przy kalibracji monitora... Niebawem się wyjaśni - wyjdzie na odbitkach.

    Gdy zaczniesz mieszać światło - zaczyna się zabawa...
    Filtry CTO to na pewno dobre rozwiązanie - tu miałem problem bo aż tak dużych arkuszy, żeby przytkać studyjne lampy nie posiadam :/ W użyczonym studio też nie było... Następnym razem nastawię się na błyskanie systemówkami - będzie łatwiej z WB i filtrami To była taka pierwsza próba generalna z użyciem ringlighta.

    Jest jeszcze jedno rozwiązanie - można zakupić żarówki do światła ciągłego o temperaturze 5500-5600K, ale wtedy nie będzie tanio - a o to głównie mi chodziło. Coś za coś. Moje żarówki - jak wynika z opakowania - służą do podświetlania roślin...
    Ostatnio edytowane przez lukasz.sulecki ; 23-02-2012 o 16:24 Powód: coś tam dopisałem

  4. #254
    Bywalec Awatar GMHusky
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    136

    Domyślnie

    Łukasz, jakiej wielkości masz ringa?
    Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
    ------------------------------------------------------
    Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
    http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •