Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: mini studio do wydania ok 2500zl

  1. #1

    Domyślnie mini studio do wydania ok 2500zl

    Witam...
    jak w temacie...
    potrzebuje rady co do kupna oswietlenia itp.
    W studiu wykorzystane beda tez 2 lampy 580ex II ktore juz posiadam.
    W tej cenie musze sie zmiescic z 2 lampami, 2 softboxami, statywami, systemem zawieszania tla, parasolkami, i ze stolem bezcieniowym.

    na system mam zamair wydac ok 400zl wraz z tlami
    na stol bezcieniowy 310 wraz z oswietleniem.

    i zostaje 1800 na softboxy, 2 lampki i statywy.
    wiem to sa smieszne pieniadze ale... ale musze

  2. #2

    Domyślnie

    Co Kolega zamierza fotografowac w swoim studio? Jesli jakies male obiekty to w tej cenie mozna cos dostac, jesli wieksze to bedzie ciezej... Jesli maja byc softboxy to po co parasolki?

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    No i tla - za 400 zl to wystarczy na jedno porzadne i jakies proste zawieszenie tego - te tla z allegro bym raczej odpuscil...

    Parasolki zapewne do posiadanych 580ex albo do lamp? Nie mam za duzego doswiadczenia, sam amatorsko zaczalem sie bawic biala odbijajaca - chyba jedna z bardziej uniwersalnych opcji. Srebrna moze dla niektorych zastosowan byc zbyt "ostra" a zlota - za ciepla w barwie..

    Co do statywow - to kupilem ostatnio w806, te z allegro po ok. 75 zl - i sa calkiem solidne jak na te pieniadze, duzo lepsze od tych tanszych, nawet w plener nie wiem czy sie nie wybiore z nim, dosc przyzwoity sie wydaje.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Pytanie juz padlo , do czego to studio.
    no comment...

  5. #5

    Domyślnie

    W ''studio'' mamy zamair robic zdjecia reklamowe malych obiektow (glownie wykorzystany stol bezcieniowy) a reszta to zdjecia modelingowe.
    Padlo pytanie po co parasolki... Otoz beda przymocowane do 580ex. Czyli razem liczac beda 4 zrodla oswietlenia... Studio nie najwyzszej klasy ale zawsze mozna cos popstrykac... Nie chce zadnych firmowych rzeczy tylko zwylke ''chinczyki''.
    Znalazlem na allegro zestawik: softbox 60x90 + lampa 150ws + statyw za niecale 500 zl... Gdyby kupic 2 takie zestawy + podpiac 2x 580ex mysle ze daloby to rade
    Do imitacji studia wg mnie by sie nadalo...
    Jak myslicie koledzy?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    150ws to bardzo malo , 580exii ma bodaj ~ 300ws max , nie poszalejesz zbytnio z przyslona wiec moze to ograniczac przy produktach

    tla gnieciuchy/materialowe sa mowiac wprost gowniane
    no comment...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym polecał rozejrzeć się w ofercie Quantuum.
    2x statyw AIR 260 (są i wyższe) jest teraz za 200zł. Dostajesz torbę na całość, a statywy mają "poduszki powietrzne" więc nie walnie ci lampa na dół jeśli coś za szybko odkręcisz.
    Podobnie z parasolkami, ja mam białą transparentną 120cm i jest to bardzo dobre rozwiązanie (za ok 35zl sztuka ale i taniej się znajdzie). Do tego musisz mieć mocowanie parasolek i lamp systemowych wiec znowu ok 50zł sztuka(różne opcje na allegro w zależności od upodobań i możliwości mocowania).
    Idąc dalej mamy lampy studyjne np.: Quantuum R+300 Nie kosztują w prawdzie 100zl ale też nie są masakrycznie drogie, a dają płynną możliwość regulacji mocy do 1/32.
    Softbox to wydatek zaczynający się od trochę ponad 100zł ale zależy jak duży chcesz mieć. Wiadomo, większy=lepszy ale też droższy.

    Myślę, że gdzieś w okolicach twojego budżetu się przewinąłem z całością, z reszta to tylko tak orientacyjnie, a dwa, że nie zawsze będziesz używał wszystkich błyskadeł i można z lampą studyjną parasolki użyć zamiast softboxa.

    ps. nie reklamuje to firmy quantuum, bo mi płacą za to ale sam używam i jestem zadowolony.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Uzywa ktos moze Powerluxow VC 400Ws ? Stalem przed takim samym dylematem jak kolega i zamowilem te lampy z racji, ze Quantuumy sa ciezej dostepne ;/ nawet na stronie polskiej quantuuma ich nie ma;/
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Tak powerluxy sa rowniez bdb.

    Te statywy air dzialaja w miare do czasu az poduszka "padnie" a to dosc szybko sie dzieje czesto.
    no comment...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coca Zobacz posta
    Uzywa ktos moze Powerluxow VC 400Ws ? Stalem przed takim samym dylematem jak kolega i zamowilem te lampy z racji, ze Quantuumy sa ciezej dostepne ;/ nawet na stronie polskiej quantuuma ich nie ma;/
    Mam 2szt. ale ponieważ przyszły 2dni temu, a czasu brakuje to miałem jedynie czas sprawdzić czy działają. Co mogę potwierdzić to że ładują się jakąś 1s. dłużej niż VC500, co mnie bardzo zdziwiło...

    P.S. Też zdecydowałem się na ich zakup z powodu braków magazynowych
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Tak powerluxy sa rowniez bdb.

    Te statywy air dzialaja w miare do czasu az poduszka "padnie" a to dosc szybko sie dzieje czesto.
    Nie miałem do czynienia ze statywami AIR QUantuuma, ale osobiście polecam W806 - zamiast poduszek mają sprzężyny, a do tego są o 25zł tańsze
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez milloz Zobacz posta
    Witam...
    jak w temacie...
    potrzebuje rady co do kupna oswietlenia itp.
    W studiu wykorzystane beda tez 2 lampy 580ex II ktore juz posiadam.
    W tej cenie musze sie zmiescic z 2 lampami, 2 softboxami, statywami, systemem zawieszania tla, parasolkami, i ze stolem bezcieniowym.

    na system mam zamair wydac ok 400zl wraz z tlami
    na stol bezcieniowy 310 wraz z oswietleniem.

    i zostaje 1800 na softboxy, 2 lampki i statywy.
    wiem to sa smieszne pieniadze ale... ale musze
    Propozycja:
    150zł - statywy W806, 2szt.
    800zł - lampy Quantuum PT-300 lub Powerlux VE300, 2szt.

    470zł - zestaw reporterski (statyw + przenośny softbox), 2szt.

    235zł - stół bezcieniowy

    reszta kasy na parasolki i koszta transportu

    Nie jestem pewien czy w zestawach reporterskich trafisz softboxy z dwoma mocowaniami (same softboxy widział w takiej opcji w sprzedaży) - masz wtedy możliwość wykorzystania ich zarówno przy systemówkach (czyli możesz je zabrać w plener z 580ex) jak i z lampami studyjnymi.

    Zamiast zestawów reporterskich możesz kupić normalne softboxy na mocowaniu Bowens'a + 2x statywy W803 (45zł/szt) lub W806 (w sumie 4szt), ale wtedy już masz kombinatorykę z użyciem takich softbox'ówz lampami systemowymi

    P.S. Przepraszam za podwójne wpisy.....
    Ostatnio edytowane przez Phat-Set ; 07-05-2010 o 08:51 Powód: Automerged Doublepost

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •