Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Ciemne zdjęcia

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie Ciemne zdjęcia

    Witam jestem tutaj zupełnie nowa,ale musiałam się zarejestrować ponieważ dzisiaj już prawie dostałam szału na spacerze...

    Otóż dzisiaj był wspaniały dzień ,słonce świeciło, było ciepło...postanowiłyśmy z przyjaciółką wziąć mojego psa i pojechać z Jej synkiem do lasu na spacer.
    Robiłam zdjęcia na manualu i wszystkie wychodziły ciemne strasznie...nie mogłam ustawić jasności...robiłam zdjęcia na ISO 1600 i są straszne szumy które mi bardzo przeszkadzają...
    Czy ktoś może mi doradzić jak pozmieniać ustawienia abym ISO było na max 800 i były jasne zdjęcia a zarazem czas naświetlania był jak najdłuższy ponieważ dziecko jak dziecko może się poruszyć i wtedy im mniejszy czas naświetlania to obraz rozmazany...

    PS. mam Canon EOS 400D.

    I dodaję jedno ze zdjęć z tego wypadu.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    I do tego obiektyw
    Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro
    Ostatnio edytowane przez Rinuś ; 05-05-2010 o 20:54 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rinuś Zobacz posta
    Witam jestem tutaj zupełnie nowa,ale musiałam się zarejestrować ponieważ dzisiaj już prawie dostałam szału na spacerze...

    Otóż dzisiaj był wspaniały dzień ,słonce świeciło, było ciepło...postanowiłyśmy z przyjaciółką wziąć mojego psa i pojechać z Jej synkiem do lasu na spacer.
    Robiłam zdjęcia na manualu i wszystkie wychodziły ciemne strasznie...nie mogłam ustawić jasności...robiłam zdjęcia na ISO 1600 i są straszne szumy które mi bardzo przeszkadzają...
    Czy ktoś może mi doradzić jak pozmieniać ustawienia abym ISO było na max 800 i były jasne zdjęcia a zarazem czas naświetlania był jak najdłuższy ponieważ dziecko jak dziecko może się poruszyć i wtedy im mniejszy czas naświetlania to obraz rozmazany...

    PS. mam Canon EOS 400D.
    I do tego obiektyw
    Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro
    f4, ISO 1600 i czas... 1/2000s! - to jacyś karatecy?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    W takim lasku daj iso 400, nie wrzucaj manuala bo na razie kiepsko nad nim panujesz, ustaw AV, przymknij nieco przysłonę tak do 5.6 powiedzmy co by odmydlić obiektyw i pstrykaj.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Przy ogniskowej 100mm pilnuj czasów nie dłuższych od 1/200s
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Poza tym w exifie widzę, że miałaś ustawiony priorytet czasu (TV). Bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 05-05-2010 o 21:05 Powód: Automerged Doublepost
    Entuzjastyczny Neofita

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar wodzu99
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    49
    Posty
    35

    Domyślnie

    przy tym ISO proponuje wydłużyc czas naswietlania, poza tym warto jeszcze taką fotke otworzyc w programie graficznym i poprawic to i owo...
    http://www.postrozny.eu || http://www.volley24.pl
    Canon EOS 1Dmark III + C 50 1.8 + C 300/2.8L USM + S 24-70/2.8 + S 70-200 2.8 HSM + 430EX II

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wodzu99 Zobacz posta
    przy tym ISO proponuje wydłużyc czas naswietlania, poza tym warto jeszcze taką fotke otworzyc w programie graficznym i poprawic to i owo...
    Zdjęcie jest spieprzone, nastawy były z kosmosu. Powtórzyć sesję
    Entuzjastyczny Neofita

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie

    Po potem już próbowałem na różnych opcjach....
    A na Manualu nie da rady tak żeby było jasno?ok jutro może postaram się zrobić tak jak piszesz i zobaczymy co wyjdzie.
    Bo mogę obrobić to w programie i będzie znośnie ale chcę się nauczyć.
    A przy AV jak się poruszy to nie będzie zamazane?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez wodzu99 Zobacz posta
    przy tym ISO proponuje wydłużyc czas naswietlania, poza tym warto jeszcze taką fotke otworzyc w programie graficznym i poprawic to i owo...
    Czas był 1/2000 to chyba bardzo dużo.
    Ostatnio edytowane przez Rinuś ; 05-05-2010 o 21:14 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    tam jest priorytet migawki.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie

    To jest zdjęcie z innego dnia i myślę, że nad tym już miarę panuję,ale dzisiaj w tym lasku się po prostu załamałam,bo było jasno tylko ,że w cieniu...

    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    tam jest priorytet migawki.
    To wiem, ale co zrobić żeby było ok? oprócz tego co napisał Mariusz? to wtedy będę robić tak jak piszecie.
    Ostatnio edytowane przez Rinuś ; 05-05-2010 o 21:20 Powód: Automerged Doublepost

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rinuś Zobacz posta
    Po potem już próbowałem na różnych opcjach....
    A na Manualu nie da rady tak żeby było jasno?ok jutro może postaram się zrobić tak jak piszesz i zobaczymy co wyjdzie.
    Bo mogę obrobić to w programie i będzie znośnie ale chcę się nauczyć.
    A przy AV jak się poruszy to nie będzie zamazane?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Czas był 1/2000 to chyba bardzo dużo.
    Czas jedna dwutysięczna sekundy to dużo?! Rinuś, to są odwrotności...

    Półautomatyka TV służy do kontrolowania czasu, wtedy gdy chcesz panować nad tym, czy ruch ma być zamrożony czy rozmazany na zdjęciu. Zastosowanie tego trybu do zapewnienia "nieporuszenia" jest moim zdaniem bez sensu.

    Półautomatyka AV pozwoli Ci manipulować głębią ostrości, również w jakimś stopniu panować nad ostrością obiektywu (niekoniecznie są ostre od maksymalnej przysłony). Czas zostanie dobrany do ustawionej przysłony i ISO. Tak jak powiedziałem, z ogniskową 100mm czuwaj, aby nie był DŁUŻSZY niż 1/200s (prosty wzór - odwrotność ogniskowej * 2 dla bezpieczeństwa). Czyli 1/200s jest ok, 1/2000s jest też ok ale kosztuje Cię to ciemnicę!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jak widzisz, z pieskiem udało się automatyce aparatu ustawić poprawną ekspozycję (ilość światła) i śliczne zdjęcie wyszło. Ale i światła było dużo więcej.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    No i wrzucone było +1EV korekty (otworzyłaś przesłonę o działkę względem tego, co ustaliła automatyka).
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 05-05-2010 o 21:25 Powód: Automerged Doublepost
    Entuzjastyczny Neofita

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar Rinuś
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    37

    Domyślnie

    Mariusz dziękuję,bo mi to trzeba tak łopatologicznie.
    Aparat mam od ponad roku ale od jakiś 3 miesięcy wzięłam się tak na "poważnie" za robienie zdjęć i każde niepowodzenie mnie irytuje...
    Dlatego postanowiłam zarejestrować się na to forum bo wiem, że wiele się od Was nauczę.

    Zrobię tak jak napisałeś,a jakbym chciała na Manualu robic to jakie ustawienia muszą być?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rinuś Zobacz posta
    Mariusz dziękuję,bo mi to trzeba tak łopatologicznie.
    Aparat mam od ponad roku ale od jakiś 3 miesięcy wzięłam się tak na "poważnie" za robienie zdjęć i każde niepowodzenie mnie irytuje...
    Dlatego postanowiłam zarejestrować się na to forum bo wiem, że wiele się od Was nauczę.

    Zrobię tak jak napisałeś,a jakbym chciała na Manualu robic to jakie ustawienia muszą być?
    Ja Ci powiem tak - nie widzę specjalnie sensu robić na manualu, jeżeli wierzysz światłomierzowi aparatu i umiesz to światło zmierzyć. Obliczenia które wykonasz będą dublowały to co robi aparat... po co? Szkoda zaprzątać sobie tym głowę.

    f4, ISO 1600, 1/2000s jest równorzędne co do ilości światła np. f5.6 (-1EV), ISO400 (-2EV), 1/250s (+3EV). Zdjęcie było za ciemne, więc można powiedzieć że wyszło by ok przy ISO800 (+1EV), albo przy przysłonie właśnie f4 (+1EV).
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Przysłona była już f4, więc tu byś nic nie zdziałała. Tylko ISO, niestety, ewentualnie dla nieruchomych scen stabilizowany obiektyw. Ja do tego typu zdjęć (w lasku bez kasku ) używam przysłon 2.8 i mniejszych.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 05-05-2010 o 21:37 Powód: Automerged Doublepost
    Entuzjastyczny Neofita

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •