Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Wybor analoga

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    35

    Domyślnie

    powiem tak z własnego doświadczenia, że miałem 30-tke (świetny moim zdaniem aparat), niestety poszedł w świat z innym sprzętem jaki mi ukradli. Teraz mam AE-1 i za nic w świecie nie wróciłbym do wypasionych automatycznych analogów. Aparat jest solidny, niezawodny nie martwię się że gdzieś go stuknę a co najważniejsze przy reportażu nie rzuca się tak w oczy. To zdecydowanie mój ulubiony aparat (może na równi ze średnia mamiyką) mimo tego, że mam inną cyfrę Canona. Poza tym sporo fajnym i całkiem niedrogich szkieł na FD. Ale to tylko moja opinia.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie chce inwestowac w az tak archaiczny sprzet, jesli kupie 5 bede inwestowal tez w szkla EF wiec, w przyszlosci bedzie juz co podpiac pod cyfre, m42 to tylko na poczatek..np takumar 50mm

  3. #13
    Bywalec Awatar blazejs
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    208

    Domyślnie

    Jesli i tak chcesz uzywac manualnych obiektywow to ten AE-1 nie jest takim zlym pomyslem. M42 pewno tez podepniesz, a zyskujesz PRZEDE WSZYSTKIM matowke z klinem. I tu nie ma porownania. Kiedys mialem jednoczesnie Minolty systemow AF i MD. Do AF podpinalem czasem Heliosa, ale w koncu pooooszedl bo ostrzenie z klinami na MD bylo nieporownywalnie latwiejsze. A szkla FD tez tansze wiec w cenie 5-ki mialbys juz body FD z moze 2 obiektywami (ale tu nie znam cen bo tego systemu nigdy nie mialem).

    p.s.
    Tak przy okazji, projektowalem serwis "Panoramiczni", ale chyba ciut w produkcji go chlopaki z ADM zmienili
    2 EOSy (jeden na film), pare dalmierzy, troche szkla...
    Blog: http://blazejstrazak.blogspot.com/ | Artscape

  4. #14

    Domyślnie

    AE-1 klasyk..po tych poradach skupie sie nad najciekawsze oferta i taka wybiore..jedyne pewne to to, ze nie Nikon

    Ciekawe spotkanie Chlopaki z ADM to swojaki Odezwij sie na maila, bo rozkrecamy ciekawa akcje dla fotografow i ciekawy sposob dla ich promocji..taki offtop ale mysle ze warto!

  5. #15
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    przy czym jeśli już FD to lepiej popatrzeć za AE-1P.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

  6. #16

    Domyślnie

    Ide na pewno w EF, z zamiarem budowania szklarni do przyszlego cyfrowego body; Rozgladam sie za 5 w dobrym stanie, ewentualnie 33..

  7. #17
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    5-tka to starsza konstrukcja. Jej główne mankamenty to brak E-TTL, duża trudność w dokupieniu gripa i dość stary system AF. Istnieje też spore prawdopodobieństwo trafienia zajechanego egzemplarza (w Polsce to była aparat profesjonalny) Nie zmienia to faktu że w użytkowaniu jest zdecydowanie przyjemniejsza od 33, w końcu to jednak segment wyżej :-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #18

    Domyślnie

    Dziekuje za tak pelna odpowiedz, szukam 5 od razu z gripem, i tak jak wspomniales staram sie odszukac egzemplarz w dobrym stanie technicznym (pozostaje mi tylko zaufanie iz stan wizualny i opis idzie w parze ze stanem technicznym)..
    Na poczatek planuje kupno jakiejs uzywanej lampy, a do 580ex jeszcze bede musial sporo popracowac

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    do 5-tki idealna lampa bedzie Canon Speedlite 540EZ. Za ulamek ceny 580EX.

  10. #20

    Domyślnie

    I nowe buty poszly sie.. Analog wazniejszy

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •