Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: c 50 f/1.8 II af problem?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    16

    Domyślnie c 50 f/1.8 II af problem?

    witam

    niedawno stalem sie posiadaczem tego oto obiektywu i o ile przy zdjeciach statycznych wszystko jest wporzadku to w przypadku obiektow w ruchu i alservo dosc czesto sie zdarza ze aparat nie "strzela" i strasznie spada szybkosc serii w 40d. z innymi szklami nie mam tego problemu.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar GhostRider
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Tarnow - okolice
    Wiek
    42
    Posty
    335

    Domyślnie

    No ten typ tak ma, a zwłaszcza dlatego, że nie ma USM. Tyle
    Moje zdjęcia na forum
    7d 17-35 18-135STM 35/2 50/1.8 85/1.8 100/3.5 70-200/4 580EXII
    http://jaceklosko.blogspot.com/

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Ten obiektyw wysiada w sytuacji dynamicznej totalnie nawet z jedynką.
    Nie oczekuj od tej konstrukcji niczego poza minimum.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie

    się zdarza że to w oświetleniu dziennym nie trafia a co dopiero w ruchu
    W fotografii najważniejszy jest pomysł, dobre światło i jeszcze raz pieniądze.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    16

    Domyślnie

    ok, dzieki wszystkim.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj wybrałem się z koleżankami na sesję plenerową, Sprzęt to 50D+ tytułowy Canon 50mm 1.8. Otóż strasznie irytuje mnie niecelność AF. Większość zdjęć jest niestety nieostra lub ostra nie tam gdzie trzeba. Wygląda to podbnie prz f1.8, f2.2 jak i f2.5. Przy czym zauważałem że im mniejsza odległość od fotografowanej osoby tym lepsza skuteczność AF mimo, że przecież głębia ostrości jest mniejsza. Zastanawiam się jeszcze czy nie wynika to z mojego sposobu kadrowania- otóż zazwyczaj ostrze centralnym(ma podwyższoną czułość dla jasnych szkieł) i zmieniam kadr. Również przy ostrzeniu skrajnym punktem większość zdjęć jest nie ostrych. Czy w sytuacji kiedy obiektywem 50mm na cropie robie zdjęcie całej sylwetki (dosyć duża odległość) przy f1.8 głębia jest na tyle mała że ostrzenie centralnym+ zmiana kadru może spowodować że oczy są nie ostre? Wydaje mi się, że nie. Jak Wy radzicie sobie w podobnej sytuacji kadrujecie skrajnym rezygnując z podwyższonej czułości punktu centralnego czy używacie właśnie jego? Może po prostu mam jakiś „kiepski” egzemplarz. Czy zauważyliście że wraz ze wzrostem odległości celność AF spada? Dodam tylko, że raz na jakiś czas AF trafi więc wiem jakie możliwości pod względem ostrości ma to szkło.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A może przesadzam. Poniżej wycinek 100% i cały kadr dla orientacji. Przesłona f2.8. Może taki poziom ostrości dla tego sprzętu powinien być zadowalający Chociaż odrazu zaznaczam, że na niektórych zdjęciach ostrość jest lepsza, są też takie na których jest znacznie gorzej i wiele zdjęc odrazu wylądowało w koszy bo cała twarz jest rozmydlona.



    Ostatnio edytowane przez Daniell ; 12-07-2010 o 01:03 Powód: Automerged Doublepost
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Nie jest to "zadowalający poziom ostrości dla tego sprzętu". Po prostu nie trafił bo 1.ciemno, 2. daleko itd... Ten obiektyw tak już ma.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    83

    Domyślnie

    Mój C 50 1.8 II też tak ma, blisko ostrzy dobrze ale dalej już jest tragedia. Doszło do tego, że kupilem matówkę do manualnego ostrzenia bo nie dało się tego szkła używać. Teraz z bliska używam autofocusa a na odległość ostrzę manualnie.

  9. #9
    Bywalec Awatar blazejs
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    208

    Domyślnie

    On w sumie tak ma. Ale nie oczekuj tez, ze kiedy robisz zdjecia calej sylwetki to oczy beda tak samo ostre jak wtedy kiedy robisz portret z bliska. On ma jednak ograniczona rozdzielczosc.
    2 EOSy (jeden na film), pare dalmierzy, troche szkla...
    Blog: http://blazejstrazak.blogspot.com/ | Artscape

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    31

    Domyślnie

    Potwierdzam wszystko co przedmówcy napisali. Dlatego w niedługim czasie chyba go wymienię na 50/1.4

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •