Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: c 50 f/1.8 II af problem?

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Niestety to nie jest takie proste bo w aparacie mogę skalibrować sobie klasyczny FF/BF. A tu problem w tym, że z blika aparat ostrzy dobrze (% trafień jest akceptowalny) a z daleka jest to po prostu loteria. Nie ma tu stałej zależności że np zawsze ostrzy troche przed obiektem.
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie

    z bliska aparat ostrzy dobrze (% trafień jest akceptowalny) a z daleka jest to po prostu loteria
    Dla mnie to jest doskonała charakterystyka AF pięćdziesiątki 1.8 Canona W takim wypadku ja bym powiedział, że szkoda zachodu z kalibracją body bo "ten obiektyw tak po prostu ma".

  3. #23
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esel Zobacz posta
    Na jakim body jeśli można wiedzieć?
    1.8 na 40d, 1.4 na 5dmk2
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Daniell Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeszcze czy możliwe, że problem tkwi w źle skalibrowanym body?
    To też jest możliwe ze względu na włączanie się czujników o większej precyzji dla jasnych szkieł, ale gdybyś powybierał to pewnie byś trafił takie szkło które trafia.
    Ostatnio edytowane przez mathom ; 14-07-2010 o 15:59 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    31

    Domyślnie

    Wniosek z tego taki, że trzeba uważać mimo, że to "Canonowskie" szkło, bo można trafić na lipę :-/ Przynajmniej jeśli chodzi o ten model...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daniell Zobacz posta
    Niestety to nie jest takie proste bo w aparacie mogę skalibrować sobie klasyczny FF/BF. A tu problem w tym, że z blika aparat ostrzy dobrze (% trafień jest akceptowalny) a z daleka jest to po prostu loteria. Nie ma tu stałej zależności że np zawsze ostrzy troche przed obiektem.
    Idę o zakład, że to szkło przypięte do 5d będzie ostrzyło poprawnie na dowolny dystans. O nieco mniejszą kwotę jestem w stanie się założyć że i z 20d będzie ok.
    Entuzjastyczny Neofita

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie

    Mam 20d i miałem 50/1.8, sytuacja dokładnie ta sama. Z bliska skuteczność af względnie dobra, z daleka (powyżej powiedzmy 4m) baaardzo słabo.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PioterD Zobacz posta
    Mam 20d i miałem 50/1.8, sytuacja dokładnie ta sama. Z bliska skuteczność af względnie dobra, z daleka (powyżej powiedzmy 4m) baaardzo słabo.
    To w sumie tak samo, jak w opisywanym watku z 40D i 85 1.8... Bliskie odleglosci OK a powyzej trafi nie trafi. Ale tak samo tez i z 50 1.4. Z 5D nie widac wielkich odchylek, bo ogniskowa normalna.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Ja mam 50D z tym szkiełkiem i ok 3/4 trafień AF jest OK. Zwykle zawodzi jak jest ciemnawo i na dłuższe odległości. Poza tyk jest OK bez potrzeby kalibracji z body
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #29
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    PS. A najlepsze jest to że te szkła bezbłędnie przeszły testy na linijkach

  10. #30
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    PS. A najlepsze jest to że te szkła bezbłędnie przeszły testy na linijkach
    Wszystko zaczyna sie dziac... Powyzej 3-4m

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •