Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Analogowy eos z duuzym wizjerem.

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubiq Zobacz posta
    od kolegi



    No właśnie tak myślałem że jedynka pozamiata.

    Ale jest jeszcze jedna dosyć ważna, jak nie najważniejsza kwestia. Wiecie może jaki aparat najlepiej sprawdza się najlepiej przy pracy z obiektywami m42 przez przejściówkę? czytałem że że eos 30/33 sprawiał duże problemy od przekłamania pomiaru światła do zahaczania lustrem o dupki obiektywów.
    pozny 'wypusk' 30/33 podobno juz dobrze mierzyl swiatlo z manualami.
    5/50 nie mialy z tym problemu wcale
    3 i 1 - nie wiem

  2. #12
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptrk Zobacz posta
    pozny 'wypusk' 30/33 podobno juz dobrze mierzyl swiatlo z manualami.
    W zasadzie tylko pierwsze serie miały ten haczyk w oprogramowaniu (ale można było podmienić soft na nowszy, w autoryzowanym serwisie). Niemniej takie sztuki się zdażają, np moja :-) Problem rozwiązuje dandelion.
    Kłopotów z pomiarem światła nie ma na pewno w Eosa-ch 30V/33V.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    a tak w ogóle to z dużego wizjera słynie najstarsza seria EOS 600/620/630/650.

    ale niestety ta seria też ma największą szansę mieć tzw. "smar na migawce" (i jest to związane z wiekiem tych aparatów, a nie z przebiegiem migawki) więc w tym przypadku najlepszy będzie egzemplarz poserwisowy z udokumentowaną wymianą migawki.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o duży wizjer i pokrycie całego kadru to polecam 1n(ostatnio rozglądam się właśnie za takim, żeby kupić), ale za 350PLN...to nie widziałem...Jedynka ma pancerną obudowę i spawdzi sie w każdych warunkach, ale znalezienie niezmordowanego egzemplarza nie jest łatwe. Ceny oscylują od 900 do 1500PLN.
    Jeżeli chodzi o współpracę eos-m42 to osobiście sprawdzałem na 5, 50, 50e, 300, 300v. Miałem też 30, ale nie mogłem nigdy "trafić" z ekspozycją. Widocznie miałem ten egz nie współpracujący z m42.
    Najbardziej chwale sobie pracę na 50 i 5. Piękne body, Bardzo wygodne przy pracy, nawet z ciężkimi obiekywami i lampą

  5. #15

    Domyślnie

    Zgadzam się z powyższymi opiniami. Jeżeli chodzi o wielkość i jasność wizjera to sklasyfikował bym je w następującej kolejności (modele,które mam i używam lub używałem):
    1. seria 600 tzn. : 650, 630/600, 620 - piękne jasne wizjery, choć wg. mnie sprawiają wrażenie "gruboziarnistych". Na marginesie dodam, że problem z migawką nie dotyczy modelu najwyżej sygnowanego czyli: 620. Poza tym wszystkie pozostałe mają ten problem (nie spotkałem jeszcze żadnego egzemplarza pozbawionego charakterystycznych tłustych śladów).
    2. 1, 1n - według mojej subiektywnej opinii wizjery sprawiają wrażenie mniejszych od tych zastosowanych w serii 600
    3. 50e, 5/a2, 100 - wyraźnie ciemniejsze i trochę mniejsze w porównaniu z powyższymi modelami (różnica jest naprawdę duża), ale mimo to ostrzenie ręczne nie sprawia problemu
    4. 300 - mały wizjer, trudno ustawić prawidłową ostrość patrząc weń, ale póki niestaniały modele wyższe zupełnie mi to nie przeszkadzało tzn. nie czułem dyskomfortu próbując ręcznie ustawić ostrość.

    Na wszystkich wyżej wymienionych modelach stosowałem obiektywy m42 poprzez przejściówkę i nie było żadnego problemu. Co do modeli 30/33 to pierwsze serie wskazywały czas naświetlania kilka razy za długi, ale w serwisie mozna było wgrać odpowiedni soft i po problemie, tylko w tej chwili przy obecnych cenach mija się to z celem (nawet jeśli to robią) przy obecnych cenach.:-D

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wybór chyba padnie na eosa 30/33 głównie ze względu na dobrą współpracę z m42, ewentualnie 1n lub 50e jeśli jakiś tani z gripem się nawinie.

    Z drugiej strony trochę ciągnie mnie do Pentaxa me super, albo najlepiej me-f który ze wszystkim co się podepnie ma potw. ostrosci i mierzy światło, i praktycznie jedyną wadą jest to że prawie w ogóle nie ma używanych szkieł poniżej 20mm które bardzo chce mieć , i tu jest przegaga canona..
    Oczywiście wszystkim da się robić zdjęcia, ale to już takie poboczne moje tęsknoty

  7. #17
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubiq Zobacz posta
    [ciach]
    Zatem pytam Was o wasze odczucia, który z analogowych eosów ma największy/najprzyjemniejszy wizjer do ręcznego ostrzenia ?
    Najwiekszy to tylko jedynki.
    Ale mozesz jeszcze powalczyć o jakość i komfort manulanego ostrzenia przez zmianie matówki na Bettie Interscreen. Do starych jedynek będzie najtaniej np http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?...E:B:SS:PL:1123
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

  8. #18
    tnts
    Guest

    Domyślnie

    że się tak wygłupie - stare nikony potwierdzają ostrość i mierzą światło z każdym szkłem (f801) i kosztują śmieszną kasę.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Co do wymiany matówki, np. w 3-ce trzeba zmienić ustawienia żeby dla różnych matówek poprawnie mierzył - pewnie w 1 jest podobnie(?)
    Ostatnio edytowane przez tnts ; 04-05-2010 o 17:48 Powód: Automerged Doublepost

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skura Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o duży wizjer i pokrycie całego kadru to polecam 1n(ostatnio rozglądam się właśnie za takim, żeby kupić), ale za 350PLN...to nie widziałem...Jedynka ma pancerną obudowę i spawdzi sie w każdych warunkach, ale znalezienie niezmordowanego egzemplarza nie jest łatwe. Ceny oscylują od 900 do 1500PLN.
    Jeżeli chodzi o współpracę eos-m42 to osobiście sprawdzałem na 5, 50, 50e, 300, 300v. Miałem też 30, ale nie mogłem nigdy "trafić" z ekspozycją. Widocznie miałem ten egz nie współpracujący z m42.
    Najbardziej chwale sobie pracę na 50 i 5. Piękne body, Bardzo wygodne przy pracy, nawet z ciężkimi obiekywami i lampą
    W stodole facet miał 1N za 450. Wizjer sporo większy, niż w mojej piątce-dwójce, która ma zresztą wizjer całkiem pokaźny. Jak będę sobie kupować analoga, to tylko ten aparat. Wizjer jest prze-cudowny, podobnie jak budowa i chwyt aparatu - czemu 5D nie może być tak wygodne?
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    1N to ta najstarsza jedynka? Taka "kanciasta"? Te nowsze jakie mają wizjerki?
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •