Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 5D MK II - gdzie i jak kupić?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Warszawa, Polska
    Posty
    9

    Domyślnie 5D MK II - gdzie i jak kupić?

    Przymierzam się do zakupu 5D MK II. Na allegro można obecnie znaleźć sporo ofert w granicach 7.200 - 7.400 PLN (nowy, gwarancja, faktura). Zdarzają się też oferty poniżej 7.000 ale ja rozpatruje co do zasady tylko odbiór osobisty. Nie chce ryzykować wpłaty 7 tys komuś na konto a potem czekać tydzień czy dwa w nerwach. Poza tym ważna jest możliwość pomacania aparatu i sprawdzenia przed kupnem. W związku z powyższym miałbym do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów garść pytań:
    - czy polecanie jakiś sprzedawców w Wawie i okolicach?
    - jak sprawdzić nowy aparat przed kupnem
    - jakich dokumentów wymagać w celu zachowania gwarancji w Polsce
    - a może opłaca się kupić w USA lub UK poprzez przyjaciół i sprowadzić w ten sposób do Polski? orientujecie się jak wygląda taki zakup od strony finansowo-podatkowej?

    Wielkie dzięki za wszelką pomoc!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Wpadnij na giełdę foto w stodole. Jest facet sprzedający tam sprzęt Canona żenująco tanio, wystawia fakturki, na nóweczki gwarancja jest u producenta, na używki u niego. Firma którą prowadzi nazywa się foto-taniej.

    Polecam, kupiłem u niego rzeczone właśnie 5DII z 17-40, 24-70, 50L i gripa do tego.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    BTW, facet ma fajną zasadę, pomimo że na giełdzie, nowego sprzętu nie pozwala w ogóle dotykać, sprzęt jest absolutnie nowy, nieruszany i cacuś. Dzisiaj kupiłem u niego powystawowe 50L, stan jak nóweczka, za 3800zł
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 28-04-2010 o 22:08 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  3. #3
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    a towers to co - drogo ma sprzet foto?

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    51
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ja osobiście w sprzęt foto zaopatruje się w Fotojoker. Ceny w zasadzie są takie jak na Allegro czy w tańszych sklepach internetowych a sprzęt można pomacać, obejrzeć i kupić albo nie. W ich sklepie internetowym chwilowo co prawda nie ma 5Dmk2 (pewnie jakaś dostawa nie dotarła albo coś - dziwne rzeczy się tam czasem dzieją bo jak danego modelu nie ma to nie ma w żadnym sklepie ani w sklepie internetowym) ale gdyby był to zakładam, że za ok. 7300 by był.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Natomiast co sprzętu z USA. Body bym się chyba nie odważył bo to chyba najbardziej problematyczny element a gwarancji nie będziesz miał. Za to obiektyw zdarzyło mi się przywieźć i w tym roku chyba też to zrobię (na przywiezieniu 100/2,8L IS macro można zyskać chyba prawie 1000 zł).

    Co do cła, VAT - jeżeli nie zamówisz tego wysyłkowo jako normalnej paczki tylko przywieziesz razem z innym sprzętem w torbie foto to nie sądzę aby miały szansę wystąpić jakiekolwiek problemy. Co innego jakbyś go miał w bagażu w oryginalnym opakowaniu i by Cię sprawdzili.
    Ostatnio edytowane przez klosz007 ; 29-04-2010 o 00:21 Powód: Automerged Doublepost
    _______________________________________________
    Zbyszek

    7D + C10-22 + C17-55 + C70-300 + C100L macro + 580EX II + BG-E7

  5. #5
    Bywalec Awatar chuba
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Tomaszów Lubelski
    Wiek
    41
    Posty
    173

    Domyślnie

    To ja polecę Towersa. Ostatnio 5d mkII kosztował u niego 7200 zł (ja kupowałem ok. miesiąc temu). Odbiór osobisty w Krotoszynie, ale nie masz się co bać o przesyłkę.
    Szukaj na forum użytkownika Towers lub foto-ivy na allegro.
    Minolta x-300 + 50/1.7 + opemus 6 + 3 x cyfra Canon

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Ewentualnie www.foto-ivy.pl

    Również polecam, spokojnie można pieniądze przelać i czekać na aparat.

  7. #7
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Kupowałem w foto- taniej 16-35 L II i u Towersa 24 L II. Polecam obydwa miejsca. Żadnych problemów. Szybko, sprawnie...
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  8. #8
    pawel.t
    Guest

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja również bez cienia wątpliwości polecam Towersa. Kupiłem u niego 3 tygodnie temu body 5d mkII oraz 85/1.8 bez problemu i nerwów. Dostawa zorganizowana bardzo szybko i profesjonalnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam Towersa z czystym sumieniem. Kupiłem u Niego 2 body i kilka szkieł , bez żadnych problemów , szybko i dobrze zapakowane , fakturka . Przymierzam się jeszcze kupić jedynkę i 16-35.
    Jedynki Piątki eLki i duperelki

  10. #10
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaj Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu 5D MK II. Na allegro<...>
    Podobny temat:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=43250
    a może opłaca się kupić w USA lub UK poprzez przyjaciół i sprowadzić w ten sposób do Polski?
    No nie wiem - przy obecnym kursie $ raczej słabo opłacalne:-| - w lepszych sklepach cena zbliżona albo i wyższa(!) niż w PL, np. B&H (2500USD).
    orientujecie się jak wygląda taki zakup od strony finansowo-podatkowej?
    http://canon-board.info/showthread.php?t=8374
    http://canon-board.info/showthread.php?t=1215
    http://canon-board.info/showthread.php?t=5081
    http://canon-board.info/showthread.php?t=6038
    itd.
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •