Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Ubezpiecznie na sprzęt foto ??

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Ubezpiecznie na sprzęt foto ??

    Witam
    Czy wiecie może czy jest coś takiego jak ubezpieczenie na sprzęt fotograficzny ?
    W maju wyjeżdżam z klasą na tropikalną wyspę w berlinie i boję się że mi go zwiną lub będzie trochę od piasku. Czy wiecie coś może o takim ubezpieczeniu, bo jeżeli nie to raczej pozostaje mi kompakt bo lustro trochę za drogie na TAKIE wybryki ( chociaż fotki fajne można by nabić )
    Bardzo proszę o pomoc

    Pozdrawiam Mateusz
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Oj z tego co wiem, to sprawa nie wygląda wesoło. Jeśli mnie pamięć nie myli to w Polsce nie jest przewidziane takie ubezpieczenie aparatu jakie by Nam (użytkownikom) całkiem odpowiadało. Najlepiej oczywiście będzie jeśli udasz się/zadzwonisz do konkretnych firm, bo może coś się pozmieniało.
    Co do ubezpieczenia na czas wycieczki, to możesz ubezpieczyć aparat jako "torby podróżne" i inne tego typu walizki. Jednak i tu sprawa nie jest wygodna, bo żeby to zadziałało, to musisz cały czas mieć aparat przy sobie i nawet jeśli cię okradną to najlepiej żeby (choć tego nie życzę) cię pobili lub zostawili inne ślady wskazujące, że nie oddałeś torby "bez walki". Szczerze też wątpię, by takie ubezpieczenie zadziałało na uszkodzenie wywołane "czyszczeniem" obiektywu piaskiem.
    Co do cen to chyba jest to od 3-10% wartości sprzętu.
    PZU i Warta chyba coś takiego oferowały... ale jak już wspomniałem na początku - musisz iść i się bezpośrednio u ubezpieczyciela dowiedzieć, czy coś takiego oferuje. Przy okazji wypytaj się dokładnie o szczegóły i bardzo uważnie przeczytaj umowę, bo mogą cię zrobić na szaro i w rezultacie można skończyć bez sprzętu i bez kasy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •