Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
Zasilanie ze stopki moze zadzialac
uuu, myślę, że pan canon mógłby mieć odmienne zdanie :wink:
do zasilenia diody potrzebny jest konkretny prąd, a nie wiem, jaka jest obciążalność styków gorącej stopki.

Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
A jak nie, to mozliwe ze bedzie trzeba wykorzystac gniazdo wezyka spustowego.
no tam IMHO to już w ogóle nie ma zasilania.

Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
Dzialalo by to tak: Wciskasz spust - wlacza sie swiatelko, af ustawia ostrosc, jesli ustawi - swiatelko gasnie, robisz zdjecie.
skąd wiesz, że ustawił ostrość?

Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
Nie ma przeklamania w pomiarze swiatla i temu podobnych Najgorzej bedzie z doborem koloru i soczewki. Pewnie wersja beta bedzie tylko na centralny punkt A pozniejsze wersje na wszystkie, bez wzgledu jaki wybierzesz Co to przeszkadza ? Rzuca siatke i tyle Na pewno odpadaja diody podczerwone - w podczerwieni inaczej rozklada sie ostrosc :wink: Nudze sie to pokombinuje, goraca stopka i gniazdo wezyka spustowego to bardzo potezne narzedzia komunikacyjne
chmmm, zaraz zaraz, ale ty piszesz o czymś, co juz wiesz i przetestowałeś?

czy na razie gdybamy?


co do samych diod led, to wg mnie najlepiej jest wykorzystać gotowy zespół canona lub jakiejkolwiek innej firmy (np. z rozbitka lub zabytka ). w canonie to się nazywa AF LED UNIT - i zawiera cały gotowy zapakowany modulik trzech diód LED - każda ze swoimi soczewkami (jedna podświetla wzorkiem punkt centralny, druga wszystkie w poziomie, trzecia wszystkie w pionie i można je włączać w dowolnej kombinacji). samemu raczej nic nie wystrugasz - tzn. nic co miałoby mieć choć znamiona dobrej konstrukcji :wink: