Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: uchwyt do parasolki

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    A czy zamontowanie takiego uchwytu na zwykłym statywie do aparatu (Velbon Sherpa) ma rację bytu i jest w miarę wygodne? No i czy daje odpowiednią stabilność (aparat się nie trzęsie, ale taka parasolka dość mocno się "wychyla", więc może mogłaby przeważyć)?
    Ma sens oczywiście bo nie musisz kupować statywu studyjnego. Przeważyć może raczej tylko na uchwycie (chodzi o te chińskie), ewentualnie przy małym wiaterku musisz obciążyć statyw bo ci się przewróci

  2. #22

    Domyślnie

    Ok uchwyt Manfrotto Lite-Tite ML026 dotarł do mnie. Jakość w porównaniu z chińszczyzną - wypas. Wszystkie części metalowe, jak dobrze się skręci to w razie upadku z uchwytem raczej nic się nie stanie, najprawdopodobniej ucierpi stopka lampy ;]

    Jeżeli ktoś naprawdę często używa takiego uchwytu, to opłaca wydać 3 razy więcej, mamy spokój na długo.

    Jeżeli macie jakieś konkretne pytania to śmiało

    Wrzucam parę fotek tego ustrojstwa:





  3. #23

    Domyślnie

    Tylko szkoda, że lampa nie celuje bezpośrednio w środek parasolki.

  4. #24

    Domyślnie

    Fakt to minus, przy transparentnych nie widać praktycznie różnicy, widać przy refleksyjnych parasolkach, ja to rozwiązałem w ten sposób że wygiąłem główny pręt parasolki pod odpowiednim kątem, i jest ok

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aligator16 Zobacz posta
    Fakt to minus, przy transparentnych nie widać praktycznie różnicy, widać przy refleksyjnych parasolkach, ja to rozwiązałem w ten sposób że wygiąłem główny pręt parasolki pod odpowiednim kątem, i jest ok
    Genialne!:-D:-D:-D

    A nie wpadłeś na pomysł, by włożyć parasolkę "od drugiej strony"?

    Przecież ten skos właśnie po to jest, by światło lampy padało mniej więcej na środek rozpraszacza...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Killer_one Zobacz posta
    Przecież ten skos właśnie po to jest, by światło lampy padało mniej więcej na środek rozpraszacza...
    hmm ciekawe, tylko zauważ że jak zmieniasz kąt tego skosu to automatycznie lampa także si przesuwa ;]
    Chyba że ja o czymś nie wiem, oświeć mnie

  7. #27

    Domyślnie

    Dziura do montowania parasolki jest pod kątem. A ty akurat wsadziłeś w złą stronę
    Mimo to i tak nie będzie celować idealnie w środek parasolki (tylko trochę powyżej). Przynajmniej tak jest u mnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Aha fakt nie zauważyłem. Przyznaję się do błędu
    Ale i tak celuje mniej więcej 10cm w górę więc i tak to nie rozwiązuje problemu ;]

  9. #29
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    To http://www.allegro.pl/item1039989040...p_poziomy.html
    wydaję się być całkiem niezłym rozwiązaniem.
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    w wypadku np wyzwalaczy photixa - lampe mozna opuscic i doslownie polozyc na precie od parasolki - swiec w sam srodek
    no comment...

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •