Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 176

Wątek: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

  1. #161
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Ktoś ma duracella i może się podzielić opinią? Najlepiej porównaniem z innymi zamiennikami.

  2. #162

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Cytat Zamieszczone przez gosiaa Zobacz posta
    Ktoś ma duracella i może się podzielić opinią? Najlepiej porównaniem z innymi zamiennikami.
    Może warto przeczytać chociaż kilka ostatnich postów? ;-)

  3. #163
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Ostatnio zakupiłem na wyjazd dodatkowy akumultor odpowiednik LP-E6N GreenCell'a, jak na razie sprawuje się przyzwoicie - ilośc zdjęć porównywalna + (nawet więcej niż na orygibalnym LP-E6N...z tym ze ten ma juz trochę za sobą)
    mam też Phottixa ale tu już jest słabo.

    Pozdr,
    Koala

  4. #164
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Informacja dla potencjalnych kupujących: kupiłem ze dwa miesiące temu akumulatorek Jupio model CCA0100V2 (dostepne w MediaMarkt, kolor biały) i niestety stwierdzam że ów akumulatorek jest gorszy niż jakikolwiek inny. W sumie mam 3 akumulatorki Newella, 2 oryginalne Canon, 2 Premium Gold - wszystkie działają w miarę równo, bez wyraźnego lidera, oraz ten nieszczęsny Jupio, wyraźnie gorszy od pozostałych. Wszystkie te akumulatory oprócz Jupio mają ponad dwa lata.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  5. #165

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Odkopię temat. Od ponad 2 lat używam akumulatorów Phottix LP-E6 w 5d MKIII. W tym czasie oryginały są już praktycznie na wykończeniu (czerwony kwadracik w menu), a z tymi Phottiksami aparat nadal pokazuje 3 zielone kwadraty. Do tej poru akumulatory sprawowały się bardzo dobrze, ale parę dni temu spotkała mnie dziwna sytuacja. Aparat nagle zgasł, jakby mu prąd odcięło. Wcześniej aku były naładowane do pełna, w menu pokazywało jeszcze 90% naładowania. Dopiero po włożeniu oryginałów aparat ruszył. I teraz zastanawiam się, czy te Phottiksy już kończą swój żywot, ale tego nie sygnalizują? Jakie są wasze doświadczenia z tymi aku? I czy też mimo upływu czasu ciągle pokazuje Wam w menu aparatu zielone kwadraty? Bo to mnie zastanawia.

  6. #166
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Swego czasu kupiłem phottixa i miałem podobny problem. Po około dwóch latach nagle stracił moc .... wytrzymuje około 10minut w aparacie. Obecnie mam 3 letni duracell i działa jak oryginał

  7. #167
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Moje zamienniki BP511 i LP-E6 (ponad 10 - Phottix, Newell i no namey) od kilku ładnych lat działają i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Nie zamoczył Ci się, albo uszkodził?

  8. #168

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    @Macios, nie, nic takiego nie miało miejsca. Sam się mocno zdziwiłem, bo na tych akumulatorach "objechałem" niejeden reportaż ślubny i nigdy nie było z nimi żadnego problemu.

    Cytat Zamieszczone przez rooooobi Zobacz posta
    Swego czasu kupiłem phottixa i miałem podobny problem. Po około dwóch latach nagle stracił moc .... wytrzymuje około 10minut w aparacie. Obecnie mam 3 letni duracell i działa jak oryginał
    To może jakaś wadliwa partia tych aku się nam trafiła. Chyba tym razem kupię właśnie Duracella.

  9. #169
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    A newella próbowałeś? Mi działają dłużej niż oryginały LP-E6!

  10. #170

    Domyślnie Odp: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

    Newella osobiście nie używałem. Mój znajomy używał i odradzał, podobno słabo u niego trzymały. Jak widać opinie są różne A napisz proszę, czy po dłuższym używaniu danych zamienników, w menu aparatu przy "stopniu zużycia akumulatora" te "kwadraciki" się u Ciebie zmieniają? Trochę dziwi mnie to, że używam tych Phottiksów ponad 2 lata i mam nadal trzy zielone prostokąty. Może chip w tych aku szwankuje.

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •