Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 176

Wątek: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Masz kasę? Kup sobie nawet 4 oryginały. Jak ktoś nie ma to spokojnie może kupić zamienniki. Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mi baterie w aparacie padły przy gripie i 2 zamiennikach.

    A akumulatorki w lampie Was nie stresują? Przecież też nie widać ile zostało naładowane, i co w takim razie? Nie ładujecie przed każdą ważniejsza imprezą?
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  2. #22
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    60
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Masz kasę? Kup sobie nawet 4 oryginały. Jak ktoś nie ma to spokojnie może kupić zamienniki. Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mi baterie w aparacie padły przy gripie i 2 zamiennikach.

    A akumulatorki w lampie Was nie stresują? Przecież też nie widać ile zostało naładowane, i co w takim razie? Nie ładujecie przed każdą ważniejsza imprezą?
    Ja osobiście staram się lampy używać jak najmniej. Ale jeśli już o tym mowa to lampa daje znać zanim padnie. Widać to wyraźnie.
    ps.
    Koledze zamiennik się zablokował w puszce na tyle skutecznie że nie mógł jej wyciągnąć nawet przyklejając do niej jakieś uchwyty. Nie pamiętam już czy to przez to że się rozgrzał czy od razu był za duży.

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    wałcz/piła
    Posty
    191

    Domyślnie

    problem rozwiazany orginal o wiele lepszy dla mnie
    w reportazu lcizy sie pewnosc

  4. #24
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    A jak wyglada sytuacja gdy w gripie mamy oryginal i zamiennik ? Pokazuje wtedy stan czy nie ?
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    No raczej nie ma cudu , pokazuje stan tylko jednego.
    no comment...

  6. #26
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    No wlasnie chodzilo mi o to, bo grip rozladowywuje oba rownoczesnie.
    Z tego wynika zatem ze jesli oryginal bedzie wskazywal 1% wtedy wiadome bedzie ze nalezy wymienic oba.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  7. #27
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElSor Zobacz posta
    No wlasnie chodzilo mi o to, bo grip rozladowywuje oba rownoczesnie.
    Z tego wynika zatem ze jesli oryginal bedzie wskazywal 1% wtedy wiadome bedzie ze nalezy wymienic oba.
    Podejrzewam że nie jest to jednoznaczne z tym wskazaniem 1%-owym.
    W sumie nie od dziś wiadomo że zamienniki w 99% przypadków mają mniejszą pojemność od orginałów a dane producenta na ten temat są na wyrost.
    Więc może się okazać że np przy wskazaniu 10% z orginału będącego w gripie nagle wszystko ci siądzie, ponieważ występuje zjawisko nierównomiernego rozładowywania się, i zamiennik może w tym momencie mieć już stan 0%.
    Tylko jest jeszcze jedno pytanie które warto wyjaśnić.
    Czy grip działa tak długo jak najsilniejsze ogniowo z dwójki, czy do momentu rozładowania pierwszego z dwóch akumulatorów?

    W sumie sam używam orginału i zamiennika Delty i nie narzekam ponieważ na Delcie napstrykałem blisko 400 zdjęć plus kilka filmików i dopiero powędrowała ponownie do ładowarki.

    Generalizując - ja bym nie polegał na takim wskazaniu.
    Pucha i słoki

  8. #28
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Liony swoja pojemnosc reprezentuja poprzez napiecie. Zatem jesli oba maja np 6V na stykach wtedy oba maja np po 10% (strzelam) ale dla jednego bedzie to 140mAh a dla 2giego 180mAh zapasu. Na 99% grip utrzymuje identyczne napiecie na obu akusach a nie rowny pobor pradu z obu wiec oba procentowo (napieciowo) beda tak samo rozladowane. Idac dalej tym tropem oba akusy wyczerpia sie w tym samym czasie wiec grip dziala do konca obu.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  9. #29
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElSor Zobacz posta
    Liony swoja pojemnosc reprezentuja poprzez napiecie. Zatem jesli oba maja np 6V na stykach wtedy oba maja np po 10% (strzelam) ale dla jednego bedzie to 140mAh a dla 2giego 180mAh zapasu. Na 99% grip utrzymuje identyczne napiecie na obu akusach a nie rowny pobor pradu z obu wiec oba procentowo (napieciowo) beda tak samo rozladowane. Idac dalej tym tropem oba akusy wyczerpia sie w tym samym czasie wiec grip dziala do konca obu.
    Pytanie czy napewno, ponieważ według Twojej teorii Grip musiałby posiadać układ elektroniczny który kontrolowałby równomierne rozładowywanie akumulatora (w tym przypadku aku orginalnego i zamiennika).
    Taki układ musiałby wiedzieć że w aku występuje różnica pojemności np taka jak przytoczyłeś powyżej czyli 140mAh oraz 180mAh. W związku z tym aby oba akumulatory zostały rozładowane jednocześnie, to ze 180-ki musiałby być pobierany większy prąd a ze 140 mniejszy...tak by przy finale różnica wynosiła 0.
    Nie sądze by Gripy / przynajmniej zamienniki posiadały takowe ustrojstwo...najlepiej byłoby to sprawdzić w praktyce.
    Pucha i słoki

  10. #30
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadaman Zobacz posta
    Pytanie czy napewno, ponieważ według Twojej teorii Grip musiałby posiadać układ elektroniczny który kontrolowałby równomierne rozładowywanie akumulatora (w tym przypadku aku orginalnego i zamiennika).
    Taki układ musiałby wiedzieć że w aku występuje różnica pojemności np taka jak przytoczyłeś powyżej czyli 140mAh oraz 180mAh. W związku z tym aby oba akumulatory zostały rozładowane jednocześnie, to ze 180-ki musiałby być pobierany większy prąd a ze 140 mniejszy...tak by przy finale różnica wynosiła 0.
    Nie sądze by Gripy / przynajmniej zamienniki posiadały takowe ustrojstwo...najlepiej byłoby to sprawdzić w praktyce.
    No wlasnie do utrzymania rownego napiecia na akusach nie potrzeba zadnego ukladu. Wystarczy polaczyc ze soba 2 akumulatorki rownolegle :razz:

    Elektronike najlepiej sobie wyobrazic na przykladzie hydrauliki. Jesli polaczymy ze soba 2 zbiorniki z ciecza jakas rurka u ich ujscia wtedy poziom cieczy w obu sie wyrowna - nie potrzeba do tego zadnego regulatora
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •