Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Kurz w 70-200 2.8

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    W f22

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    No nie, faktycznie. Jakoś myślałem że szkło za taką kasę się kupuje po to, żeby zdjęcia robić.

    Zrób test - nalep na środek soczewki karteczkę samoprzylepną 1x1cm, może i większą trochę i zrób zdjęcie.

    Pozdrawiam.
    Tak robimy zdjęcia i to bardzo dużo, ale są jakieś zasady a ceny i marka do czegoś zobowiązują, prawda?!
    Ciekawe gdybym chciała Ci sprzedać takie szkiełko, kupił byś?
    Co do naklejania papierków i zasłaniania przedniej soczewki to wiem, troszkę zdjęć już w życiu zrobiłam :wink:

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam,
    A ja jakiś tydz.temu kupiłem 24-105L i po kilku dniach zauważyłem w nim pyłki, do tego białe. Trochę mnie to wkurzyło (bo to przecież L - uszczelniony), ale z drugiej strony rozumiem, bo się wysuwa i wsuwa. Ale po tym co tu przeczytałem, że nawet 70-200L zbiera (a nie zmienia wymiarów), to już się coraz mniej przejmuję. Miałem możliwość wymiany do tygodnia, ale nie chciało by mi się znów godzinę siedzieć w sklepie aby wybrać ten jeden, a ten jest OK.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja bym tez jak najbardziej wymienial. Ale po juz po roku uzytkowania bym sobie tym nie zawtracal glowy. Wiecej by moze popsuli niz pomogli...

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar dus.jakub
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    35

    Domyślnie

    hah czytając ten temat zastanawiałem się czy się śmiać czy płakać. Powiedz mi szczerze, obiektywem robisz zdjęcia czy siedzi Ci na półce i oglądasz go aby podbić sobie ego?

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Clare
    Posty
    126

    Domyślnie

    eee to po co Ci ktorzy sprzedaja sloiki glosno mowia czysty w srodku, jesli nie ma to znaczenia yyy?

  7. #27
    Awatar TomaszLawrentiuk
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kielce, Świętokrzyskie
    Wiek
    33
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez underhand Zobacz posta
    eee to po co Ci ktorzy sprzedaja glosno mowia czysty w srodku, jesli nie ma to znaczenia yyy?
    pojedyncze syfki naprawdę nie wpływają na jakość zdjęć - co innego jak w obiektywie jest np. grzyb czy (sic!) piach

  8. #28

    Domyślnie

    To ja nie rozumiem tych kontrargumentów.
    To tak jakby kupić nówkę auto w salonie i po miesiącu okazuje sie ze podsufitka ci przecieka a koledzy mówią:
    - nie przejmuj sie, przecież auto jeździ...

    Wątpię żeby cos takiego ktokolwiek olal, po to jest gwarancja.
    Co innego przy kupnie używki, tu sie zgodzę ale mowa o pierwszym przypadku.

    Ja po 4 tyg. od kupna oddałem 5dII do serwisu. Pucha miewa jakieś dziwne zwiechy (nie wciskam podgl. glebi) przez 10s nie raeguje żaden przycisk na body żeby za chwile bylo wszystko ok. Zrobiłem 600zdj i zdarzyło mi sie to 3 razy.
    Czy tez sie to kwalifikuje do olania bo przecież pucha robi fotki?

  9. #29
    Dopiero zaczyna Awatar dus.jakub
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    35

    Domyślnie

    Te syfki porównałbym raczej do czegoś innego. Po miesiącu od kupna nowego samochodu, na kierownicy zauważyłem wytarcia.

    Sama pucha to co innego. Ludzie to są jakieś mikro syfki kurzu, którego pełno jest w powietrzu. Czym wy się przejmujecie? Ehh zamiast robić zdjęcia to przyglądacie się obiektywom czy aby nie naleciał do środka jakiś jeden mikro pyłek. Onaniści sprzętowi...

  10. #30
    Bywalec Awatar Kr4nkEd
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    41
    Posty
    119

    Domyślnie

    A zauważasz różnicę pomiędzy faktem, który powszechnie występuje i nie przeszkadza ani nie degraduje jakości a przytoczonymi przez Ciebie _usterkami_ ?

    Porównać to można ew. do sytuacji w której robisz awanture w salonie bo auto kurzy się w środku a w zasadzie to drzwi otwierasz tylko na moment

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •