Strona 49 z 53 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 521

Wątek: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

  1. #481
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Nie wiem ile tylna. Ale ja się chyba wstrzymam z wymianą przedniej

  2. #482

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Witam,
    Mam mały problem jeśli chodzi o użytkowanie samyanga 14mm. Zakupiłam ten obiektyw pod body 450D (chciałam mieć coś szerokiego, a ostrzenie manualne nie jest jakoś kłopotliwe) i problem w tym, ze zdjęcia nim mogę robić jedynie przez LV a nie przez wizjer - tu, to mi w ogóle nie ostrzy, nie zmienia się nic mimo kręcenia pierścieniami. I moje pytanie takie - czy to normalne w tym body?? Znajomy podpinał pod 60D i wszystko było ok... Robienie zdjęć przez LV niezbyt mnie zachwyca..ale jak będzie trzeba może jakoś się przekonam.
    Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

  3. #483
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    jeśli w wizjerze nie wiele jesteś w stanie zobaczyć to zapoznaj się z podziałką no obiektywie i ściągnij jakiś kalkulator głębi ostrości na telefon

  4. #484
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    mi się wydaje, że to może być kwestia tego, że po prostu samyang ma mega głębie ostrości i możesz wtedy tych różnic tak bardzo nie widzieć. Teraz zobaczyłam test z pierwszego posta, dla mnie to mega szkło, szukałam jeszcze czegoś dodatkowo szerokiego poza między rybką a 17 mm. A pasuje on do pełnej klatki?

    --- Kolejny post ---

    a co do soczewki to na moim rybim oku wszystko jest bezbłędnie, żadnych rys a trochę go już mam.

  5. #485

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    zastanawiam się, czy tylko ja mam taki problem. przez wizjer naprawdę nic nie zmienia się kompletnie, obraz jest taki sam - nieostry. myślałam, że to obiektyw jest trafiony, ale nie, bo przez LV wszystko działa jak należy, a u kolegi na body 60D wszystko w wizjerze działa - sama sprawdziłam i ostrość jest jak trzeba. Inne obiektywy normalnie współgrają z body 450d. Może to wina wizjera, jest mniejszy,czy coś? Zastanawiam się, czy da się jakoś rozwiązać ten problem widoczności w wizjerze. Kolega zalecił kupno dandeliona, ale to chyba nie pomoże - jedynie pojawi sie 'migawka' kiedy ostrośc będzie złapana, a sam obraz w wizjerze zostanie pewnie bez zmian....Co Wy na to ?

  6. #486
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    97

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    nieprecyzyjna matówka i mały ciemny wizjer w xxxD + dosyć duża głębia ostrości,
    obiektyw jest w porządku to manual więc jeśli widzisz różnicę na LV to bez tego też zmienia się płaszczyzna GO, czego już dostrzec widocznie nie jesteś w stanie,
    zostaje LV, bądź zapoznanie się z kalkulatorem GO to naprawdę może pomóc.
    tak obiektyw jest pod FF

  7. #487
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    jak możesz, wymień na Samyanga 8mm
    tam ustawiasz odległość na 1m i strzelasz
    to "ryba" i szeroki kąt (dwa w jednym)

  8. #488

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    dzięki za wszystkie odpowiedzi, coz pozostaje mi jedynie dopasować się do lv.. a potem zmiana body

  9. #489
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    jak możesz, wymień na Samyanga 8mm
    tam ustawiasz odległość na 1m i strzelasz
    to "ryba" i szeroki kąt (dwa w jednym)
    Możesz rozwinąć sformułowanie, że ten obiektyw to "dwa w jednym"?

  10. #490
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [test] SAMYANG 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

    to zależy pod jakim kątem ustawisz obiektyw w stos. do fotografowanego obiektu
    oczywiście ryba pozostanie rybą, jeśli fotografujesz np. architekturę z bliska, natomiast dalsze plany nie muszą być bardzo zniekształcone, pod warunkiem, że "oś" aparatu będzie przebiegać równolegle z podłożem (ekstremalnie wykrzywione rogi można po prostu wykadrować)
    jasne, że ryba nie jest typowym UWA, ale można próbować osiągnąć podobne (szerokie) efekty
    praktyka (plus PS)

Strona 49 z 53 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •