Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: awaria 40d

  1. #1

    Exclamation awaria 40d

    Dzień dobry
    Szukałem, ale nie mogłem odszukać na forum podobnego problemu jaki mi się przytrafił.
    Więc proszę o poradę.
    W 40d do momentu naciśnięcia spustu migawki wszystko działa, kiedy wcisnę cały aparat blokuje się nie robiąc zdjęcia. Dopiero po wyjęciu i włożeniu baterii działa oczywiście tylko do momentu wciśnięcia migawki, i tak w kółko.
    Oddałem go dzisiaj na przegląd i wycenę do BTfoto na ul. Armii Ludowej 12 w Warszawie. Pan przyjmujący na dzień dobry powiedział, że to na pewno migawka i może uda się naprawić, a może trzeba będzie wymienić, a może coś innego.
    Koszt tej naprawy wycenili na 300-800 pln
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie, bo nie mam o tym zielonego pojęcia.
    W piątek mam się określić, bo w serwisie wezmą sie za niego i będzie wiadomo co.
    Tomek

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Jeżeli było by coś z migawką to na moje aparat by robił zdjęcia ale np. w połowie czarne. Być może spust migawki robi zwarcie i aparat się wiesza. Dobrze by było sprawdzic aparat na innych obiektywach, kartach- być moze w nich tkwi jakis problem.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 282

    Domyślnie

    zapewne faktycznie migawka.
    (no bo chyba nie włączyłeś MLU albo coś w tym rodzaju)

    tu masz opisany przypadek z 20D:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=60057

    koszty wymiany migawki powinny być podobne z tym, że 40D miał (chyba) gwarantowany przebieg 100.000 zdjęć, więc jeżeli aparat jeszcze tyle nie napukał, to na żytniej powinni wymienić za free (nawet jeżeli sam aparat jest już po gwarancji).
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdzałem na innych obiektywach i bez, i kartach. Robiłem czyszczenie ręczne matrycy. Żytnia odpada ma ponad 100k. Dodam jeszcze, że po tym jak sie unieruchomi to w wizjerze obraz się przyciemnia.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    51

    Domyślnie

    Obraz się przyciemnia, czy zaciemnia?? Jeżeli zaciemnia to lustro się podnosi i w takim wypadku to na 99% migawka, a jeżeli tylko przyciemnia to pewnie przysłona się domyka, w takim wypadku to moim zdaniem też na 99% migawka , chociaż dla pewności 1% zostawiam na płytę główną.
    30D + 28-70 2.8

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    39
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    A nie mozna po prostu zaglądnąć?!
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar adi_85
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    wałbrzych
    Posty
    39

    Domyślnie

    a czy kolega przypadkiem nie włączył blokowania podniesionego lustra (gdzieś w menu w Cn.F.) ?
    bo z opisu nie wynika, czy po wciśnięciu spustu lustro podnosi się i opada (co wskazywałoby na padniętą migawkę).


    pozdrawiam !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adi_85 Zobacz posta
    a czy kolega przypadkiem nie włączył blokowania podniesionego lustra (gdzieś w menu w Cn.F.) ?
    bo z opisu nie wynika, czy po wciśnięciu spustu lustro podnosi się i opada (co wskazywałoby na padniętą migawkę).


    pozdrawiam !
    Hehe to byłby niezły numer Ale skoro kolega pyknął 100tys to chyba taki błąd można wykluczyć(?) Na moje migawka albo spust, w każdym razie szukanie odpowiedzi na forum to chyba nie tędy droga. Bez zajrzenia nikt nie wyczaruje diagnozy...

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar adi_85
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    wałbrzych
    Posty
    39

    Domyślnie

    do tej pory, smidon nie napisał, czy aparat wogóle jakieś zdjecia robi, czy nie (w sensie - czy robi same czarne lub częściowo niedoświetlona/prześwietlona klatka)

    Cytat Zamieszczone przez smidon Zobacz posta
    po tym jak sie unieruchomi to w wizjerze obraz się przyciemnia.
    Jeżeli obraz jest ciemniejszy, ale nie znika, to może sugerować coś z mechanizmem samego lustra (blokowanie).

    Cytat Zamieszczone przez smidon Zobacz posta
    Sprawdzałem na innych obiektywach i bez, i kartach. Robiłem czyszczenie ręczne matrycy.
    czyli lustro się podnosi całkowicie i migawka się otwiera (nie blokuje).

  10. #10

    Domyślnie

    Aparat nie robi zdjęć po wciśnięciu spustu migawki nie można zrobić zdjęcia, ponieważ cały aparat się "zawiesza", może jest to nie najlepsze określenie , ale nic nie działa, ani autofokus, ani menu, a obraz w wizjerze pozostaje przyciemniony. Blokady lustra też nie włączyłem, próbowałem zrobić zdjęcie z samowyzwalacza i nic tzn cały czas to samo.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •