Strona 21 z 155 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #201
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StaryHerman Zobacz posta
    Witam
    natomiast ja proszę o pomoc
    jak w LR zrobić podpis zdjęcia np foto by .....

    Klikasz na zdjęcie prawy myszki -> export -> szukasz watermarking tam rozwijasz select - klikasz edit watermarks
    lub
    Menu górne -> edit -> edit Watermrks

  2. #202
    Coś już napisał Awatar Matias
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    Chciałbym "cofnąć" o godzinę datę wykonania grupy zdjęć, mam na myśli dane zapisane w exif. Czy coś takiego jest możliwe w lightroomie? A może w innym programie?

  3. #203
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matias Zobacz posta
    Chciałbym "cofnąć" o godzinę datę wykonania grupy zdjęć, mam na myśli dane zapisane w exif. Czy coś takiego jest możliwe w lightroomie? A może w innym programie?

    Rozwiązanie z lightrooma.
    Zakładka Library lub klikasz g - podgląd wszystkich miniaturek, zaznaczasz interesujące Cię zdjęcia.
    Z prawej strony masz dane dotyczące zdjęć, szukasz praktycznie na samym dole "Capture Time" klikasz w ikonkę z prawej strony.
    Pojawia się okno "Edit Capture Tiem", zaznaczasz radio button - Shift by set number of hours (time zone adjust) pojawia się select obok "Correcter Time"
    Ustawiasz za pomocą tego selecta czas -/+
    Klikasz "Change All" i zrobione.

  4. #204
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanie. Mam zdjęcia na dysku zewnętrznym które były obrobione ale nie wywołane. W między czasie zrobiłem format i skopiowałem katalog LR w którym sa zapisane ustawienia suwaczków do danych fotek. Po zainstalowaniu Lr wczytałem ten katalog i tu pojawia się problem, ponieważ dysk wcześniej był oznaczony jako partycja G i w LR widnieje ta partycja i zdjecia, jednak pisze że nie można wywołać zdjęć ponieważ partycja jest niedostępna. Da się zmienić w LR zeby to co było uprzednio na G czytało z dysku J ? Co z tym zrobić?

  5. #205
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Tychy
    Posty
    37

    Domyślnie

    Jak klikniesz prawym na niedostępny folder jest opcja find folder

    Wysłano z HTC Desire Cyanogenmod 7

  6. #206
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Sanok
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Panowie szybkie pytanie. Mam zdjęcia na dysku zewnętrznym które były obrobione ale nie wywołane. W między czasie zrobiłem format i skopiowałem katalog LR w którym sa zapisane ustawienia suwaczków do danych fotek. Po zainstalowaniu Lr wczytałem ten katalog i tu pojawia się problem, ponieważ dysk wcześniej był oznaczony jako partycja G i w LR widnieje ta partycja i zdjecia, jednak pisze że nie można wywołać zdjęć ponieważ partycja jest niedostępna. Da się zmienić w LR zeby to co było uprzednio na G czytało z dysku J ? Co z tym zrobić?
    Zakładam, że pracujesz na windowsie....
    Klikasz na Mój komputer prawym klawiszem myszy i wybierasz zarządzaj.
    Później klikasz po lewej stronie na Magazyn>>zarządzanie dyskami.
    Następnie wybierasz interesujący Cię dysk (musi być w tej chwili podpięty) klikasz PKM i wybierasz Zmień literę dysku lub ścieżki... Zmiana dysku J na G.

    Pozdrawiam

  7. #207
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    DziękujeNie sądziłem że to będzie takie proste :P

  8. #208

    Domyślnie

    StaryHerman
    library -> export...->watermarking -> stawiasz "ptaszka" przy watermark -> rozwijasz listę i dajesz edit watermarks. reszte bedziesz wiedział co zrobić

  9. #209

    Domyślnie

    Mam pytanko. Wczoraj po obróbce w LR3 eksportowałem zdjęcia do *.jpg i do *.tif Po konwersji zdjęcia niestety różniły się w odbiorze - tj. tif-y były mniej nasycone i kontrastowe niż jpg-i i to w bardzo widocznym stopniu. Zaznaczę, że jpg-i były takie, jak widać zdjęcia w trakcie obróbki w module Develop w LR3, czyli poprostu tif-y zbladły

    Z czego to może wynikać? Jak można zapanować nad tif-ami - tak, żeby były takie, jak widzę przy obróbce?

  10. #210
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gandalf23 Zobacz posta
    Mam pytanko. Wczoraj po obróbce w LR3 eksportowałem zdjęcia do *.jpg i do *.tif Po konwersji zdjęcia niestety różniły się w odbiorze - tj. tif-y były mniej nasycone i kontrastowe niż jpg-i i to w bardzo widocznym stopniu. Zaznaczę, że jpg-i były takie, jak widać zdjęcia w trakcie obróbki w module Develop w LR3, czyli poprostu tif-y zbladły

    Z czego to może wynikać? Jak można zapanować nad tif-ami - tak, żeby były takie, jak widzę przy obróbce?
    ustawic odpowiednia przestrzen kolorow dla TIFF-ow.
    www albo tez flickr

Strona 21 z 155 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •