Strona 111 z 155 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #1101
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez underhand Zobacz posta
    ...ale rendering 1:1 jest super dla monitorów dużo calowych( co zajmuje sporo GB w katalogu LR, a jeśli jest on na SSD to miejsca może zabraknąć szybciutko). Do 24" wystarczy standardowy rendering.
    dopóki nie wejdziesz w zakładkę Develop
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #1102
    Coś już napisał Awatar Wielebny
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Wpisuje ponownie moje pytanie tutaj bo nie mogę sobie poradzić z tym uciążliwym problemem:

    Ustawiając np WB czy dowolnie edytując zdjęcie w LR chciałbym je "podszlifować" w PS.
    Wybieram opcje na zdjęciu EDIT IN-> PS..... -> Kopiuj ustawienia z LR (typ zdjęcia z listy rozwijalnej JPEG/TIFF/PSD).
    I przy tej opcji w PS nie mam dostępu do wszystkich filtrów np FILTR->DEFORMACJA (jest szary).

    Ale jak przy EDIT IN-> PS...-> wybiorę ORIGINAL to wszystkie filtry i ficzery PS działają (czyli oryginał).

    Co robię nie tak? Próbowałem różnych kombinacji ustawieniami przy EDIT IN.

  3. #1103
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez Wielebny Zobacz posta
    Wpisuje ponownie moje pytanie tutaj bo nie mogę sobie poradzić z tym uciążliwym problemem:

    Ustawiając np WB czy dowolnie edytując zdjęcie w LR chciałbym je "podszlifować" w PS.
    Wybieram opcje na zdjęciu EDIT IN-> PS..... -> Kopiuj ustawienia z LR (typ zdjęcia z listy rozwijalnej JPEG/TIFF/PSD).
    I przy tej opcji w PS nie mam dostępu do wszystkich filtrów np FILTR->DEFORMACJA (jest szary).

    Ale jak przy EDIT IN-> PS...-> wybiorę ORIGINAL to wszystkie filtry i ficzery PS działają (czyli oryginał).

    Co robię nie tak? Próbowałem różnych kombinacji ustawieniami przy EDIT IN.
    Niektóre filtry działają tylko dla obrazów w trybie 8-bitowym. Jeśli oryginał pliku jest 8-bitowy, to masz dostep do wszystkich filtrów. Jeśli jednak otwierasz go z ustawieniami z LR, to wtedy w PS otwiera się w takim trybie, jaki masz w ustawieniach LR - nawet 8-bitowy JPEG otwarty w ten sposób, w w PS będzie miał domyślny tryb ustawiony taki, jak w opcjach LR. Zatem, po otwarciu z ustawieniami z LR, aby mieć dostęp do wszystkich filtrów, musisz przełączyć obraz w tryb 8-bitowy (Image -> Mode -> 8 Bits/Channel). Piszę na podstawie mojego LR 4.2 i PS CS5 Extd.

  4. #1104
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Kurka... Czy muszę kupić PS CS 6, żebym mógł eksportować z LR 4.2 zdjęcia (foto plus wirtualna kopia) jako warstwy do PS (mam CS 5)? Za każdym razem muszę dodatkowo klikać, że wiem, iż wersja LR 4.2 jest w pełni kompatybilna tylko z wersją CameraRaw w wersji 7.2, której w PS CS 5 nie zainstaluję. Ma ktoś tak?
    Marki trzy.

  5. #1105
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Tak jest

  6. #1106
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Kurka... Czy muszę kupić PS CS 6, żebym mógł eksportować z LR 4.2 zdjęcia (foto plus wirtualna kopia) jako warstwy do PS (mam CS 5)? Za każdym razem muszę dodatkowo klikać, że wiem, iż wersja LR 4.2 jest w pełni kompatybilna tylko z wersją CameraRaw w wersji 7.2, której w PS CS 5 nie zainstaluję. Ma ktoś tak?
    Możesz otworzyć jako warstwy - ja otwieram w CS5 (Edit in -> open as layers in photoshop). Trzeba potwierdzić "Open anyway" i otwiera zachowując modyfikacje z LR. Wielokrotnie sprawdzałem pod kątem różnic w interpretacji i wygląda na to że nie ma lub ich nie widzę.

  7. #1107
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Dzięki Kuba1, ale wiem że mogę. Wkurza mnie dodatkowe klikanie. Muszę poczekać aż się komunikat pokaże, klikam i następne pliki wysyłam. Wcześniej tego nie musiałem robić. Szkoda też, że nie można definiować własnych skrótów klawiaturowych jak w PS, bo Edit as layers... używam dość często.
    Marki trzy.

  8. #1108
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Dzięki Kuba1, ale wiem że mogę. Wkurza mnie dodatkowe klikanie. Muszę poczekać aż się komunikat pokaże, klikam i następne pliki wysyłam. Wcześniej tego nie musiałem robić. Szkoda też, że nie można definiować własnych skrótów klawiaturowych jak w PS, bo Edit as layers... używam dość często.
    No po to jest, żeby używać. W sumie, znając politykę Adobe, to i tak łaska, że da się otworzyć RAW bez renderowania. Tylko taka "delikatna sugestia" z ich strony - zapłać 7 stówek (albo 14), to będzie bez dodatkowego klikania ??:.

  9. #1109

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Próbował już ktoś z forumowiczów wersję Lr 4.3 RC1? Ciekaw jestem wydajności (szybkości)
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

  10. #1110

    Domyślnie Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    L


    Wysłane przy użyciu aplikacji Tapatalk.

Strona 111 z 155 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •