Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Obiektyw 400 i wiecej mm......

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    55

    Domyślnie Obiektyw 400 i wiecej mm......

    Witam Grupe,

    jestem amatorem przez duze A, ale po pierwszym okresie uzywania 350-ki stwierdzilem, ze jest mi potrzebny obiektyw o duzej ogniskowej.

    Bedac dzisiaj nad Wisla zauwazylem male stada kormoranow i czapli, zdaje sie, ze odpoczywajace na brzegu podczas przelotu, akurat mialem zalozony obiektyw 75-300, ktorym generalnie zrobilem im jakies tam zdjecia, ale ptaki byly po drugiej stronie rzeki i jednak szklo mialem za slabe.

    Znalazlem na stronie sklepfotograficzny.pl kilka modeli i zalezy mi na Waszych opiniach.

    Sigma 135-400mm f/4,5-5,6 APO Aspherical / 2399 PLN
    Sigma 170-500mm f/5-6,3 APO Aspherical / 3050 PLN
    Tokina AF 80-400mm f/4,5-5,6 AT-X AF II / 2400 PLN
    Tamron SP AF200-500mm f/5-6,3 Di LD [IF] / 3750 PLN

    Fotografuje glownie z reki, podczas spacerow, nie nastawiam sie na "zasiadke", czatowanie na siedzaco itd., dlatego mam takze pytanie o ergonomie tych obiektywow, tzn. czy ich dosyc duza masa nie wplynie zniechecajaco na fotografowanie bez monopodu lub statywu ?

    Ktory wg Was ma najlepszy stosunek jakosci do ceny w kontekscie moich potrzeb ?
    Ktory bedzie najbardziej uniwersalny ?
    Czy najdrozszy bedzie zdecydowanie najlepszy ?


    Dzieki za wszystkie podpowiedzi.


    Krzysiek

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar snow
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    40
    Posty
    1 145

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak nie chcesz się tym zająć to szkoda kasy na takie szkło które praktycznie jest użyteczne właśnie do fotografowania ptaków. Rzadko chyba w codziennym fotografowaniu wykorzystuje się ogniskowe 500mm.
    40d + m42 58-500 + EF 18-75

    "osiagnales szczyt w lizaniu viteaza" - by dan7770

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Jako totalnemu amatorowi odradzałbym Ci zakup któregokolwiek z tych obiektywów, skoro masz już zoom 75-300, to po co dublować zakres? Poza tym te które wymieniłeś mają zdecydowanie duzy cieżar, gabaryty i cenę.
    Aby popróbować sił z ptakami postaraj się lepiej o stałą Sigmę 400/5,6 APO Macro. Na pewno wyjdzie z połowę taniej, a jak Cię nie wciągnie, to odsprzedasz potem z niewielką stratą, czego o wymienionych przez Ciebie zoomach nie mozna powiedzieć. Upewnij się tylko, ze bedzie działała z cyfrowym body, bo co do tego nie mam pewnosci.

    Pozdrowienia,
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 23-10-2005 o 17:59

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    83

    Domyślnie

    1. Z tego co piszesz to wcale nie masz potrzeby zakupu długiego tele bo nawet Ci się nie chce przysiąść żeby fotkę zrobić.
    2. Jak chesz robić zdjęcia 400 i więcej to mocny statyw niezbędny.
    3. Jeżeli chesz zrobić dobre zdjęcia ptaków to i tak musisz niepostrzeżenie do nich podejść.
    4. Znajomy który robi zdjęcia amatorsko ale jego pasją są ptaki głównie wodne po zmianie kilku obiektywów był zadowolony dopiero gdy kupił stałą 400-tke z Canona
    5. Ja nie mam wygórowanych wymagań co do dalekiego zooma (przynajmniej na razie) wystarcza mi to co mam. To zdjęcie zrobiłem moim canonem 75-300 f/4.0-5.6 USM III. Więc da się coś zrobić tym co masz.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz robić zdjęcia "z ręki" obiektywem o "takiej sile rażenia" - co moim zdaniem nie jest zbyt dobrym pomysłem - to koniecznie IS lub duża jasność, a najlepiej i jedno i drugie.Niestety to rozwiązanie jest bardzo kosztowne, a żaden z wymienionych przez ciebie obiektywów nie ma tych właściwości. Tak więc albo przekonaj się do statywu(monopodu) albo daj sobię spokój z zakupem.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  6. #6
    Uzależniony Awatar mxdanish
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    45
    Posty
    632

    Domyślnie

    500mm bez chociaż monopodu?
    Bez czatowania? chcesz łazić z takim dużym szkłem na spacery?
    Hmm...
    5DmII/BG-E6 + 1DmIII | EF 17-40/4 L | EF 28/1.8 | EF 50/1.4 | EF 85/1.8 | EF 70-200/2.8 L
    RS-80N3 | Speedlight 580 EX II + Sigma EF-500 DG Super | Manfrotto 055CLB + 141RC

    ___________
    www.MD-FOTO.pl | Mój BLOG | Zapraszam

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Domyślnie

    Mysle ze za wczesnie zadales to pytanie na grupie. Jestes z Wawy, wybierz sie najpierw do: http://sigma-foto.pl/index.php?optio...article&sid=18 Pozyczysz 400-tke albo 500-tke, potestujesz i sam sie przekonasz czy dodatkowe 100-200mm to jest to czego Ci potrzeba do szczescia.

    Jesli chodzi o moje zdanie, to 300mm wystarcza do spacerowego fotografowania miejskich (oswojonych z widokiem ludzi) ptakow. Jesli chcesz wybrac sie na dzikie zwierzeta, to bez odpowiedniego przygotowania nawet 500mm Ci nie pomoze.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    55

    Domyślnie

    Przede wszystkim dziekuje za uwagi, daly mi troche do myslenia.

    Mam jednak jeszcze jedno pytanie, tym razem o produkt, ktory znalazlem na stronie BH, teleobiektyw z recznym fokusem za marne 110 bagsow.

    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...goryNavigation


    Zaznaczam, ze zanim zadalem pytanie o ow obiektyw skorzystalem z funkcji "Szukaj" na Forum .

    Czy ktos moze mi podpowiedziec czy w/w produkt przyda mi sie do fotografowania ptakow czy nie bardzo ?

    Ponownie z gory dzieki za opinie.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Argento
    Przede wszystkim dziekuje za uwagi, daly mi troche do myslenia.

    Mam jednak jeszcze jedno pytanie, tym razem o produkt, ktory znalazlem na stronie BH, teleobiektyw z recznym fokusem za marne 110 bagsow.

    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...goryNavigation


    Zaznaczam, ze zanim zadalem pytanie o ow obiektyw skorzystalem z funkcji "Szukaj" na Forum .

    Czy ktos moze mi podpowiedziec czy w/w produkt przyda mi sie do fotografowania ptakow czy nie bardzo ?

    Ponownie z gory dzieki za opinie.
    ciemność, ciemność widzę ... f8, czyli MF. Matówka będzie pewnie czarna, więc cieżko
    Pozdrawiam
    Marek

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Spójrz na jego światło 8.0, Brak AF tylko manual. Jedyny plus to chyba cena ale nie jestem pewien bo nigdy tego szkła nie miałem. Czy można nim robić zdjęcia ptaków? - pewnie można przecież to obiektyw. Ale bez statywu (któremu jesteś niechętny) to raczej "marne szanse". Posłuchaj rad innych i pozostań na razie przy swoim 75-300, a gdy stwierdzisz że "strzelanie" ptaków i innej płochliwej zwierzyny jest tym co chcesz robić częściej wówczas... prawdziwe tele w miarę jasne z szybkim AF.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •