Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 300

Wątek: Jaki czytnik kart CF ??

  1. #21
    Bywalec Awatar WaldekA
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Jaroszów
    Wiek
    55
    Posty
    246

    Domyślnie

    Na moje oko nie użyłeś polecenia wysuń dysk USB, a akurat system sobie odświeżał katalog. No i namieszał w strukturze plików. U mnie na czytniku pisze nawet PLUG&PLAY, ale zawsze przy wyciąganiu karty z czytnika daję polecenie odmontowania dysku.
    Kiedyś tu była stopka:-)

  2. #22

    Domyślnie

    mogło tak być... Da sie odzyskać takie dane?
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  3. #23
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Mam ten od ponad roku:
    http://allegro.pl/item1158821416_czy...wyprzedaz.html

    i to jest najlepszy czytnik jaki miałem. Realna prędkość podchodzi po 18 mega bajtów. Zero problemów. Cud miód - wysyłka była droższa niż ten czytnik.

  4. #24
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    Mam ten od ponad roku:
    http://allegro.pl/item1158821416_czy...wyprzedaz.html

    i to jest najlepszy czytnik jaki miałem. Realna prędkość podchodzi po 18 mega bajtów. Zero problemów. Cud miód - wysyłka była droższa niż ten czytnik.
    Mam taki, problemem nie do przejścia okazały się dla niego karty powyżej 4GB. Kupiłem ostatnio tak samo wyglądający ale w nie przeźroczystej obudowie czytnik za 15 zł i śmigają karty 8 i 16 GB bez zająknięcia.

  5. #25
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Kabelek moze sporo mieszac. Mam ten problem permanentnie z wieloma urzadzeniami wpinanymi przez USB. Na oryginalnym kablu np. HDD dziala a na innym gubi kontakt albo nie wykrywa ustrojstwa. Zwykle podlaczenie dobrego kabla zalatwia sprawe

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #26

    Domyślnie

    Janusz, pewnie ma znaczenie długość kabla w przypadku HDD, może być tak że np 320GB pociągnie na krótkim a na długim już nie. Też to przerabiałem...
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  7. #27
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    To nie tylko HDD. Nawigacja, palm, canon, telefon i cholera wie co jeszcze wykazuja te same przypadlosci. Nie zaobserwowalem, zeby dlugosc miala znaczenie. HDD to czesto ma za malo pradu i trzeba uzywac kabli z podwojnym duzym USB. To dotyczy tylko kabli z mini-USB. Te co maja USB "drukarkowe" nie sprawialy klopotu.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #28
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Mam taki, problemem nie do przejścia okazały się dla niego karty powyżej 4GB.
    To ciekawe, bo ja mam wszystkie 8gb

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Czytniki firmowe Sandisk-a można teraz nabyć w zestawie z kartą. Są to dobre, w miarę szybkie i niezawodne czytniki. Ja nabyłem w zestawie z kartą SanDisk EXTREME III
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  10. #30

    Domyślnie

    Skoro już jest odpowiedni wątek...
    Poszukuję czytnika kart CF (innych nie potrzebuję) maksymalnie możliwej najmniejszej wielkości. Np taki "pendrive" tylko na karty CF - wyglądał jak inne czytniki typu "all in 1" tylko zamiast wszystkich innych slotów na karty miał wyłącznie CF. Wiem, że takie istnieją - widziałem na allegro taki interesujący mnie czytnik wielkości pendrive (ale niestety był dodawany jako gratis do drogiej 16gb karty cf producenta NN)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jakość wykonania (no może oprócz tych co się rozpadają po tygodniu i tych psujących karty pamięci) i prędkość działania są w zasadzie dla mnie obojętne (bo mam tylko usb 1.1)
    Ostatnio edytowane przez Patryk_mirek ; 24-07-2010 o 20:46 Powód: Automerged Doublepost
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •