Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 300

Wątek: Jaki czytnik kart CF ??

  1. #291
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Mój dysk a raczej dyski wszystkie maja swoje zasilanie. Mam pytanie bo jedne EXPRESS CARD sa bez zasilania a inne mają dodatkowe zasilanie czy to ma jakieś znaczenie?
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  2. #292
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    Mój dysk a raczej dyski wszystkie maja swoje zasilanie. Mam pytanie bo jedne EXPRESS CARD sa bez zasilania a inne mają dodatkowe zasilanie czy to ma jakieś znaczenie?
    kwestia wygody po prostu - do działania niektórych kart w trybie USB 3.0 potrzebny jest zewnętrzny zasilacz (np. tej). IMHO mało wygodne rozkładać i podłączać dodatkowy zasilacz za każdym razem, gdy chcę skorzystać z USB 3.0.

    chodzi po prostu o to, że zasilanie magistrali express card w laptopie - zgodnie ze standardem - dostarcza prąd 1.0A (max 1.3A).
    jest to trochę za mało, żeby zasilić dwa porty USB 3.0, które wymagają łącznie 1.8A. co gorsza, karta jest zasilana napięciem 3.3V, a porty USB wymagają 5.0V, co dodatkowo pogarsza sytuację prądową (przeliczając: karty dostają 3.3 wata, a potrzebują 9W, brakujące 5.7W muszą więc uzupełnić z zewnętrznego zasilacza).

    oczywiście jeżeli twoje dyski mają zasilanie własne (domyślam się, że są to dyski 3.5"), to problemu nie ma, bo karcie najprawdopodobniej wystarczy mocy do samej komunikacji i zasilenia czytnika. jednak przy dyskach zasilanych tylko z USB, mogą pojawić się problemy.

    dlatego karty USB w portach PC card, CardBus, ExpressCard (potocznie zwanych PCMCIA) to zawsze był problem z uwagi na "deficyt mocy".

    dlatego - jak już pisałem - wolałem swego czasu kupić tylko czytnik do ExpressCard, niż kombinować.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  3. #293
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    Mój dysk a raczej dyski wszystkie maja swoje zasilanie.
    W takim razie nie ma żadnego problemu i "dobrze kombinujesz"
    Karty z dodatkowym zasilaniem są przeznaczone do użytku z dyskami 2,5" gdzie zasilanie dysku odbywa się z USB.
    IMHO to rozwiazanie jest bardziej uniwersalne a cena podobna.
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 14-01-2013 o 10:52
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #294
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Witam

    Dzisiaj odebralem Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader
    Wszystko fajnie, transfery prawie idealne /o tym za chwile/, niby konstrukcja przeciwdzialajaca kurzowi, bla bla bla, wykonanie bdb.. jak to ma miejsce, gdzie cena jest z**** (no ale czyms trzeba sobie generowac koszty )
    W kazdym badz razie dziwne rzeczy sie dzieja u mnie.
    Mam plyte glowna: Asus P8P67 PRO, sprzet jak w stopce i kilka kart pamieci.
    Dokladnie takie:
    CF Sandisk Extreme 32GB (60 MB/s)
    CF Kingston 32GB 600x
    CF Kingston 16GB 266x
    CF Kingston 16GB 133x
    SD Sandisk Extreme 64GB (45 MB/s)

    Jak robilem testy HD Tune, to otrzymywalem nastepujace wyniki:
    CF Sandisk Extreme 32GB: ~ 35MB/s
    CF Kingston 32GB 600x: ~ 69 MB/s
    CF Kingston 16GB 266x: ~ 67 MB/s
    CF Kingston 16GB 133x: ~ 58MB/s
    SD Sandisk Extreme 64GB: ~ 43 MB/s

    Przy czym robiac zdjecia seryjne w full RAW na 5DIII to zdecydowanie najszybciej dzialala karta CF Sandisk Extreme 32GB (60MB/s), ktora wypadla w benchmarku najslabiej
    Juz nie chce mi sie podawac dokladnych czasow, ale naprawde roznica byla widoczna golym okiem.. CF Sandisk Extreme 32GB (60MB/s) zrzucala w serii 19 RAW'ow w ~ 5 sekund, a pozostale karty CF zrzucaly w serii 18 RAW'ow w okolo ~ 8 sekund, lub wiecej.
    Najszybciej dzialajaca karta CF w aparacie, zgrywa zdjecia okropnie powolnie, na topwowym czytniku kart USB 3.0
    Co daje ciala? czytnik? kontroler USB 3.0 na plycie glownej? karta CF?
    Reklamowac czytnik, czy olac temat?
    Generalnie idac na zlecenie, to i tak mam ustawione w 5DIII ze zapisuje mi pliki na obu kartach (SD jako backup), wiec wracajac z pracy moge zgrywac na kompa material z zapasowej karty SD, ktora pracuje zdecydowanie szybciej na nowo zakupionym czytniku, ale czy to normalne jest?

  5. #295
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Ciekawe z tym Lexarem - chciałem go kupić, bo miałem problem z czytnikiem USB3 - Modecom CR-Level3. Na nowym kompie z usb3 chodził pięknie z kartami Sandisk: CF Extreme 60MB/s, SD Ultra 30 i 45MB/s, ale z SD Extreme Pro 95MB/s się "prawie zawieszał" i ściągał pliki godzinami. Sterowniki płyty niby aktualne itd. Dlatego chciałem kupić tego Lexara, bo dobre opinie o nim czytałem, nie było go jednak od ręki nigdzie w Wawie, natomiast w FotoJoker mieli bardzo miłą promocję czytników Sandisk Image Mate USB3. Wziąłem i zapomniałem o jakichkolwiek kłopotach z czytaniem kart - polecam ten czytnik, a tanie (Modecom) wyszło mi bokiem.
    Ostatnio edytowane przez Kuba1 ; 15-10-2013 o 01:23

  6. #296
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Starachowice
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Ogrzebę kotleta bo zakupiłem czytnik na alledrogo za około 20 złotych. Chinol jakiś. I niestety po wrzuceniu do niego karty CF, obrazki zgrały się super, a jak otworzyłem każdy z nich to się przeraziłem. Na 90 zdjęć, 75 było uszkodzonych! Albo do połowy, albo jakieś dziwne kreski, paski, tak jakby były błędy w zapisie. Wrzuciłem z powrotem kartę do aparatu (zdjęcia kopiowałem na dysk a nie przenosiłem) i tu najlepszego bo prawie wszystkie zdjęcia uszkodzone zniknęły. Zostały może ze 3-4 której po zgraniu przez interfejs aparatu wyświetlają się ok.
    Miał ktoś taki przypadek? Bo ja zgłupiałem i nie wiem co się dzieje. Dobrze że fotki były mało ważne to i ich nieszkoda. Pierwsza myśl to uszkodzony aparat, potem mi się przypomniało że może i wina karty pamięci. Jednak chyba to wina czytnika bo wcześniej przez kabelek bezpośrednio z aparatu zgrałem około 1tyś zdjęć i wszystkie były ok.

  7. #297
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Gdyby ktoś nie zauważył ,a ja nie od razu:5D3 ma funkcie przegrywania fotek z CF na SD.Więc już czytnika nie muszę kupować.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  8. #298

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Odgrzewam stary temat, bo mam mały problemik z czytnikiem znajdującym się w lapku. Lenovo Z50 posiada wbudowany czytnik kart SD. Dlaczego jest on prawie 3x wolniejszy od Lexara Pro Dual-Slot na USB 3.0. Myślałem, że po przejściu z kart CF na SD nie będę musiał już go używać i wystarczy mi wbudowany w lapku .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #299
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Ja też odgrzeje, ale z ważną przestrogą!
    Sytuacja: 2 tyg temu zgrywałem zdjecia (czytnikiem) z karty SD SanDisk Extreme 32gb (oryginalnej), brakowało ok 115zdj, oraz kilkadziesiąt było podwójnych. Po włożeniu do aparatu było już tak samo. Zdjęcia odzyskał mi jeden gość, oczywiście za pieniądze. Karta uszkodzona (1 "sektor"/kwadracik w HD Tune). Śmietnik. Wyszło na to że poprostu karta "padła", bo to było najprawdopodobniejsze, no cóż, zdarza się.
    2 tygodnie później zgrywam drugą taka samą kartę z innej okazji, brakuje 32 zdjęć, a kilkadziesiąt innych podwójnych. Poprostu zdurniałem w sekundzie, odjęło mi dech! Jestem wściekły. Zdjęć nie odzyskuje bo moment był akurat cudem nie istotny. Karta uszkodzona (4 "sektory" w HD Tune). Na śmietnik.
    Nie było juz "no cóż". Jest to praktycznie niemożliwym aby 2 karty zepsuły się po sobie w taki sam sposób.
    Na 99% zawinił tani czytnik (SD, kosztował 5 zł w Real/Auchan), więc przestrzegam Was wszystkich - tanie czytniki to ryzyko, prawdopodobne straty w sprzęcie i wielokrotnie droższych od niego zdjęciach. Zaraz siadam i kupuję jakiś porządny czytnik. Dość nerwów. Zgubiła mnie chytrość, słowa zachęty "kup najtańszy" bo też czyta, więc dostałem srogą nauczkę!

  10. #300

    Domyślnie Odp: Jaki czytnik kart CF ??

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Odgrzewam stary temat, bo mam mały problemik z czytnikiem znajdującym się w lapku. Lenovo Z50 posiada wbudowany czytnik kart SD. Dlaczego jest on prawie 3x wolniejszy od Lexara Pro Dual-Slot na USB 3.0. Myślałem, że po przejściu z kart CF na SD nie będę musiał już go używać i wystarczy mi wbudowany w lapku .
    Bo ten wbudowany działa na usb 2.0 dlatego działa wolniej

Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •