Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: sigma 70-200/2.8 HSM - jak działa na pełnym otworze

  1. #11
    krisBM
    Guest

    Domyślnie

    Uważam, że fotki są niezłe. Ja w każdym razie zdecydowałem się na ten sprzęt, który wkrótce do mnie ma dojść...

    pozdro

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    56

    Domyślnie

    FotoKurier , Fotografia cyfrowa , DigiFoto itd... przecież we wszystki gazetach o nim piszą..

    Empik to bardzo przydatna rzecz jeśli chodzi o prasówkę
    Canon 10D

  3. #13
    krisBM
    Guest

    Domyślnie

    I co z tego, że piszą.

    Ja tam zawsze wole zobaczyc zdjęcie przy konkretnych parametrach naświetlania.

  4. #14
    xxl
    Guest

    Domyślnie

    Ja też tak wole, ale np na www.pbase.com oglądałem i do niczego mnie to nie doprowadziło. Wiekszośc fotek robionych tą Sigma to masakra nadająca sie do albumu rodzinnego, dlatego też pobiegałem po różnych zachodnich forach ze zdjęciami i wyszukiwałem foty robione za pomoca tej Sigmy. Dopiero wtedy miałem jakąś skale porównawczą. Mimo wszystko i tak kupowałem ttroche w ciemno...

    I jeszcze jedno...
    Mam nowy numer specjalny "foto" - obiektywy autofokus.
    ta Sigma dostała Ocenę 87 / 100%
    na photodo.com dostała 3.9 / 5 pkt

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xxl
    Na f2.8 nie jest tak źle jak piszą. Wczoraj miałem mały wypad do Sopotu i własnie troche przetestowałem pod tym kątem moją Sigmę. Poniżej przedstawiam wybrane fotki:
    Zeby sie naprawde przekonac i porownac jak dobrze dany obiektyw robi fotki to zamieszcza sie fotki testowe w oryginalnym rozmiarze... a najchetniej RAW by miec pewnosc ze nie ingerowane w PS .

  6. #16
    xxl
    Guest

    Domyślnie

    Penie że tak, ale ja wole obejrzeć obrobione a dobre niż bez obróbki a shit...

  7. #17
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    najwiecej fot testowych jest na forum canona na dpreview.com - chyba polecal bym tam zajzec.. a nie opierac sie na tym co pisza w naszej prasie...



    PS. vitez.. przyznaj sie.. masz juz slowo RAW gdzies wytatuwane? litosci.. naduzywasz tego "formatu"..

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    PS. vitez.. przyznaj sie.. masz juz slowo RAW gdzies wytatuwane? litosci.. naduzywasz tego "formatu"..
    Nie naduzywam a uzywam, korzystajac z wszelkich jego zalet i te zalety polecajac innym. Wad nie ma, moze poza czasochlonnoscia obrobki.
    No i niektorzy "profi" za jego wade uwazaja ze "dobrze nastawisz aparat to w JPG mozna spokojnie robic, ci co nie umieja robic zdjec uzywaja RAW by naprawiac swoje bledy" ... ale to juz jest wada toku myslenia a nie samego formatu.

    Inaczej mowiac: odczep sie, rob swoje w JPG, ja robie swoje w RAW i nie powinno ci to az tak przeszkadzac - miej inne powody do zmartwienia.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •