Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73

Wątek: ISO w EOS 50D

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawo Zobacz posta
    własnie. jak się ogląda zdjęcia na stronach www. profesjonalnie obrobione na superprogramach to człowiek potem robi własne i kurna się zastanawia o co kama, bo moje w życiu nie są takie piękne jak te ich... Czy DDP pozwala na jakimś sensownym poziomie obrobić zdjęcie czy trzeba składać na jakiegoś photoshopa czy lightroom'a?
    Podstawą tego co składa się na te "profesjonalnie obrobione na superprogramach" jest po prostu poprawne naświetlenie. Brzydko mówiąc: z gó.. bata nie ukręcisz i to samo tyczy się zdjęć. Więc najpierw nauczyć się robić zdjęcia, potem obróbki :-P
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  2. #72
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    45
    Posty
    636

    Domyślnie

    Wg. "mojej" teorii spiskowej, programy typu lightroom najpierw "psują" zdjęcie, aby je można ładnie suwaczkami popoprawiać wg. teorii "super wydałem kase, na fajny program"
    - tylko nie bierzcie tej uwagi na poważnie
    To ja mam chyba jakiegoś dziwnego tego LR bo u mnie nie psuje. Poprostu ładuje zdjęcie jak z puchy. DPP zreszta robi to samo... Jeżeli materiał na wejściu jest już dobry, to potem wystarczy drobna korekta jak mój przedmówca wspomniał

    Podobnie jest z Apple i PC, kiedy to posiadali wydajniejsze procesory (serii G) wydajność była lepsza, to fakt, wszelkie porównania do Windy były monotonne (jakieś zawieszanie itp) na jedno kopyto, teraz i tu i tam w środku jest to samo, tylko przyzwyczajenia pozostały.
    Wydajność Apple to nie tylko procesor który jak zauwazyłeś jest teraz taki sam. Siła Mac OS jest system operacyjny oraz to, że jest on dograny z bebechami w przeciwieństwie do Windowsa, który z założenia musi być uniwersalny. To jest właśnie przewaga Apple.
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  3. #73
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Wystarczy zrobić odbitkę aby się przekonać czy faktycznie jest "tak" źle.
    Dokładnie tak.
    Trochę mnie śmieszą takie wątki... bo jedną debatą jest RATUJ MNIE PROGRAMIE, KORPUSIE... BO SKOPAŁEM ZDJĘCIE... O NIE UMIESZ KUPIĘ LEPSZY.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •