Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

  1. #31
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Notch Johnson Zobacz posta
    O to samo mi chodziło. Nie widzę sensu inwestowania w analogi z serii EOS jeżeli nie zależy komuś mocno na AF. Ceny za które chodzą teraz szkła FD niszczą konkurencje. A co do 50 1.8 to niech nikt nie próbuje jej nawet z taką samą EF. Bo pod FD to kawał dobrego szkła.

    ehh dylemat mam nie mały, szczerze mówiąc to chcialbym rowniez miec mozliwosc robienia nie tylko statecznych zdjec, w cyfrze wiadomo rozmyte usune, w analogu to moze sie stac denerwujacee .
    Poza tym to raczej glownie do portretow mialby mi sluzyc , czasem moze reporterki wiec wolalbym jednak miec mozliwosc robienia zdjec w ruchu .
    Tylko pytanie czy na manualnym ostrzeniu to az takie trudne do wykonania>?

    a dwa w wyzej wymienianych eosach czy nie ma z tym zadnych problemow ?

  2. #32
    Bywalec Awatar rbit9n
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Reichshof
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bandit Zobacz posta
    ...wolalbym jednak miec mozliwosc robienia zdjec w ruchu .
    Tylko pytanie czy na manualnym ostrzeniu to az takie trudne do wykonania>?

    a dwa w wyzej wymienianych eosach czy nie ma z tym zadnych problemow ?
    to tak jakby przed wynalezieniem AF, fotografowie nie robili zdjęć sportowych i tym podobnych. no ale wtedy nie wykonuje się tzw. śledzenia obiektu.

    a jeśli zależy Ci na szybkim AF to rozejrzyj się za minoltą dynax 5 lub 7. serio, te dwa modele miały najszybsze AF z aparatów tradycyjnych.
    Master of Disaster

    KOREX

    APARATY TRADYCYJNE

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Wyszków, Warszawa, Piastów
    Posty
    38

    Domyślnie

    AF w każdym aparacie w dużej mierze zależy od szkła. Niestety szybkie dobre szkło kosztuje też dobrze, co nie znaczy że AF w tanich obiektywach jest kiepski. Mam 30/33 i ze szkłem voigtlander 28-210 apo trafia celnie i szybko. Druga rzecz to trudność dokładnego ostrzenia ręcznego (brak klina na matówce), co w FD jest banalnie proste.

    Co do systemu FD powiem tak; ostrzenie jest tym łatwiejsze im krótsza jest ogniskowa; obiektyw ostrzy na oo po kilku metrach od obiektywu. Nigdy nie sprawiało mi problemu ostrzenie w 50, a nawet więcej, sprawiało pewną przyjemność obserwacja zjeżdżającego się klina i widok kadru. Zabawa zaczyna się dłuższymi ogniskowymi choć projekty zoomów typu "pompka" bardzo ułatwiają zmianę ogniskowej i ustawiane ostrości. Ostrzenie w FD wymaga generalnie wprawy i znajomości szkła. Manuale naprawdę trzeba poznać, aby móc z nich w pełni korzystać. Zaletą wersji PROGRAM jest program preselekcji czasu, jednak musisz pamiętać o uśrednionych pomiarach światła i korekcji EV w kontrastowych kadrach. Jednak taką wiedzę też zdobywa się poprzez poznanie. Dla mnie ma jeszcze jedną zaletę... wygląd.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    .
    Zauważyłem również że zastanawiasz się nad zakupem przejściówki z FD do EF. Jeśli zakupisz body AF nie inwestuj w przejściówkę FD ze względu na tanie szkła FD! Choćbyś założył 50mm/1,2L to po przejściu przez soczewkę przejściówki dostaniesz coś w okolicach Heliosa, wniosek M42.; załóż przejściówkę Większy popyt na te szkła ale optyczne perełki tam się zdarzają. Ze swojej strony namawiam jednak na body FD; ta mechanika naprawdę urzeka, a nie dotknąć jej będąc fotografem..."robi wielką różnicę". Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Arcisz ; 10-06-2010 o 23:00 Powód: Automerged Doublepost

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bandit Zobacz posta
    ehh dylemat mam nie mały, szczerze mówiąc to chcialbym rowniez miec mozliwosc robienia nie tylko statecznych zdjec, w cyfrze wiadomo rozmyte usune, w analogu to moze sie stac denerwujacee .
    Poza tym to raczej glownie do portretow mialby mi sluzyc , czasem moze reporterki wiec wolalbym jednak miec mozliwosc robienia zdjec w ruchu .
    Tylko pytanie czy na manualnym ostrzeniu to az takie trudne do wykonania>?

    a dwa w wyzej wymienianych eosach czy nie ma z tym zadnych problemow ?
    Robię głównie zdjęcia sportowe i na tyle opanowałem już aparat, że raczej problemów niemam. Wszystkiego da się nauczyć i jeżeli masz chęci to dużo czasu ci to nie zajmie. Do każdego tematu musisz podejść inaczej. Jeżeli robisz sporty deskowe to wiesz gdzie rider wykona ewolucje i wcześniej można sobie ustawić ostrość a jak już ogarniesz szkła to i śledzić postać na długiej lufie jest bardzo łatwo. Co do Eosów to przejściówka tylko m42 a jak masz szkła EF to ja moją piątką zawsze trafiałem AF.

  5. #35
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Notch Johnson Zobacz posta
    Robię głównie zdjęcia sportowe i na tyle opanowałem już aparat, że raczej problemów niemam. Wszystkiego da się nauczyć i jeżeli masz chęci to dużo czasu ci to nie zajmie. Do każdego tematu musisz podejść inaczej. Jeżeli robisz sporty deskowe to wiesz gdzie rider wykona ewolucje i wcześniej można sobie ustawić ostrość a jak już ogarniesz szkła to i śledzić postać na długiej lufie jest bardzo łatwo. Co do Eosów to przejściówka tylko m42 a jak masz szkła EF to ja moją piątką zawsze trafiałem AF.
    dzieki wszystkim za odpowiedzi.

    rozpoczalem licytacje AE-1 z wyzej wymienionymi szklami. w sumie przekonalem sie ze moze warto sprobowac tego sprzetu, jesli sie nie uda to bede polowal dopiero na eosa z wyzszej polki

  6. #36

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

    Cześć! Wiem, że wątek ma już kilka lat, ale wystąpił u mnie podobny problem. Nie mogę naciągnąć migawki oraz nie działa spust pod naciskiem. Myślałam, że problemem jest bateria, ale po włożeniu nowej, dalej jest ten sam problem. Dodatkowo, w okienku podglądowym też nic nie widać, jest całe czarne. Proszę o pomoc

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

    Cytat Zamieszczone przez fakeufo Zobacz posta
    Cześć! Wiem, że wątek ma już kilka lat, ale wystąpił u mnie podobny problem. Nie mogę naciągnąć migawki oraz nie działa spust pod naciskiem. Myślałam, że problemem jest bateria, ale po włożeniu nowej, dalej jest ten sam problem. Dodatkowo, w okienku podglądowym też nic nie widać, jest całe czarne. Proszę o pomoc
    Podejrzewam, że winą mogło być dłuższe nieużywanie aparatu. Pada wówczas mechanika i elektronika, kondensatory oraz elektromagnesy, itp. Miałem podobnie z A1 https://www.facebook.com/54770056526...3125402726473/ i sumarycznie kupiłem drugi uszkodzony na części. Oddałem dawcę i biorcę do serwisu, gdzie go reanimowali i jeszcze wiele lat ze mną był Do dziś został F1 New.

    ps.
    przy okazji obejrzałbym dokładnie spód aparatu. Jeśli nie będzie porysowań to większość życia mógł spędzić z winderem (dopinany silnik od spodu, 2 klatki na sekundę), który dosłownie "zabił" mechanizm przesuwu i migawki.

    Nieco o A1, ale dotyczy to całej serii.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zua4gNe.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	185,8 KB
ID:	6062
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-03-2021 o 20:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #38

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

    Dziękuję za odpowiedź. Aparat mam już rok i używam go średnio na dwie klisze w miesiącu, więc nie wiem czy problem tkwi w nieużywaniu :/ Chyba że chodzi o to, że jeszcze przed moim kupnem stał u kogoś w szafie nieruszony. W trakcie zakupu i do tej pory aparat nie wydaje żadnego piszczenia, a jego spód określiłabym jako mocno używany. Chyba w takim razie pozostaje mi jedynie serwis, choć trochę przykro z tego powodu, że nie zdążyłam się nim solidnie nacieszyć.
    Dodam jeszcze, że aparat zaciął się w trakcie robienia zdjęć, gdy klisza była w środku. Chwilę wcześniej zaciął się w podobny sposób, lecz tylko na moment, a gdy poruszałam kółkiem z czasem, to wszystko zaczęło działać z powrotem. Niestety, po chwili znowu to się stało i tak jest do teraz.

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

    Tak mi sie wydaje ze muis byc bateria. Jak nie masz tej dlugiej to mozna wlozyc 4 pastylki zamiast niej.

  10. #40

    Dołączył
    Mar 2021
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

    No właśnie wlozylam nową baterię - w obu przypadkach nic nie rusza. Ciagle jest tak samo, a lampka od samowyzwalacza tez się nie pali.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •