Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    przegladam przegladam jednak cene trzymaja

    tutaj przykład z interfoto

    "Canon EOS 1n RS NOWY! (n) 2900 zł
    Canon EOS 1n RS (n/u) 1400 zł
    Canon EOS 1n + BP-E1 (n/u) 900

    oistatnio obawiam sie ze w dosc kiepskim stanie, jednak nawet jesli
    w calkiem dobrym to cena jednak jest nie mala .

    w porownaniu np do obecnie u nich dostepnych

    Canon EOS 5 (n/u) 350 zł


    z serio 30-ci tez juz nie jest tak pieknie


    Canon EOS 30 (n/u) 600 zł
    Canon EOS 33 (n/u) 500 zł
    Canon EOS 33 Data (n/u) 620 zł

    swoja droga o9golnie tanio to u nich nie jest, 2400 za uzywane body 40D to jakas porazka, nowe mnie poltora roku temu tyle samo wynioslo

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195
    Ostatnio edytowane przez krisv740 ; 09-06-2010 o 19:05 Powód: Automerged Doublepost
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisv740 Zobacz posta
    wyglada to znacznie ciekawiej niz u nas, szczerze to nie szukalem poza polskimi aukcjami, nigdy nic z zagranicy nie kupowalem, bo pomiajjac fakt ze sobie "nie pomacam" to w dodatku mam obawy cvzy ten sprzet w ogole u mnie dojdzie, kurier ok ale poczata to prawie nic do mnie nie dochodzi odpowiednio nawet z polski, telefon szedl do mnie jakies 4 m-ce, a waha eletrokniczna po miesiacu musiala zostac wyslana nowa bo tamta nie doszla , potem dziwnym trafem to wracalo do odbiorcy a u mnie na poczcie sladu po tym nie bylo, jakas magia doslownie

  4. #24

    Domyślnie

    A ja bym na twoim miejscu wziął tego pod fd. Nie dość ze masz 2 naprawdę fajne szkiełka do niego 28 i 50 (reszta raczej lipna) to jeszcze szkla do niego kosztują dużo mniej od tych pod ef. Jeżeli ci nie potrzeba af to nie myśl nawet o eosach. Analogi to Obiektyw>klisza>body. Jeżeli jednak potrzebujesz af to własnie wrzuciłem na allegro swoją piątkę możesz obczaić http://allegro.pl/item1071779702_can...iowka_m42.html

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    Notch Johnson polecanie średnich szkieł fd bez dobrej przejściówki to jednak .... hmmmmm... - ja bym się nie zdecydował.
    mam jedno szkło fd i dobrą przejściówkę, ale pomysł zakupów następnych szkieł fd jest ... bo ja wiem , może inaczej... odczuwam wewnętrzne fuj... szkoda mi kasy - takie sobie szkiełko (28/2.8 ) to ja kupię i w ef - po co mam pogarszać jakość obrazu dodatkowym elementem optycznym (soczewka adaptera) - bez tego elementu - ... zaraz,zaraz . do czego używam 28mm - ja do lanszaftów.. , czasami architektura... - warto mieć ostrzenie na nieskończoność.. - imho!
    inne szkło to 50/1.8 - przy aps-c ostrzenie ręczne to męka.. - lepiej poszukać wersji I 1.8 - więcej satysfakcji..
    pozostałe szkła - szkoda mojej pisaniny...

    powtarzam - jest to moja subiektywna ocena i nikt nie musi się z nią zgadzać.
    jeśli wiesz więcej o tych szkłach - ja chętnie posłucham - naprawdę!

    bandit - ja zakupiłem na e-bay już pięć aparatów i trochę sprzętu. większość co prawda w usa , ale trochę też w GB i "kingkongu" - warto wybierać sprawdzonych sprzedawców i uważnie czytać aukcję, nie ulegać pokusie najniższej ceny - to moje rady... - opłacalność i satysfakcja wówczas jest.
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  6. #26

    Domyślnie

    a czy ja polecałem szkła? NIE
    polecałem wybranie analoga z gwintem FD

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Notch Johnson Zobacz posta
    A ja bym na twoim miejscu wziął tego pod fd. Nie dość ze masz 2 naprawdę fajne szkiełka do niego 28 i 50 (reszta raczej lipna) to jeszcze szkla do niego kosztują dużo mniej od tych pod ef. Jeżeli ci nie potrzeba af to nie myśl nawet o eosach.
    kolego - oparłem się na tej części twojej wypowiedzi.

    moje podsumowanie nie było w żaden sposób złośliwe! naprawdę!
    mam tylko jedno szkło fd i tak ogólnie słabo znam system fd canona.
    ja preferuję (i lubię) szkła bagnetu c/y - i tych mam parę. jak dla mnie wielkim plusem jest ich jakość i praca z adapterem bez soczewki w systemie eos.

    szkła z aukcji to 28/2.8 i 50/1.8 - jakoś nie bardzo dochodzi do mnie ich "wielkość/jakość" - ale jak napisałem - systemu fd nie znam i chętnie (odrzucając parametry szkieł które są przeciętne/słabe) dowiem się więcej na ten temat.
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  8. #28

    Domyślnie

    Widać, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Wiem jakie te szkła są i posiadam je między innymi. Napisałem, że są naprawdę fajne i tak jest. 28/2.8 ma dużo fajniejszą plastykę od tej do yashici, robiłem na nich 2.

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Wyszków, Warszawa, Piastów
    Posty
    38

    Domyślnie

    Szkła 50/1,8 używałem ze swoim AE-1. Skradziono mi go i zastanawiam się czy przejście na system EF to był dobry pomysł. Najlepsze zdjęcia jakie zrobiłem to ten zestaw. Wiadomo, że długie ogniskowe i ruchome sceny to się robi takim zestawem masakrycznie trudno, ale portret, krajobraz, architektura to po prostu bajka. Poza tym ten wizjer i klin na matówce. Co do jakości optyki producentów firm trzecich to bywa różnie, ale oryginalne szkła Canona są naprawdę bardzo dobre optycznie. Wtedy nie było takiej masówki produkcji a wykonanie i użyte materiały odznaczały się jakością. Dlatego też pierwsze szkła EF które były robione w tej samej filozofii, tak bardzo zaskakują nabywców jakością. Zresztą ciężko powiedzieć cokolwiek o parametrach technicznych znając ogniskową i światłosiłę. 50/1,8 FD to baaardzo porządny obiektyw.

  10. #30

    Domyślnie

    O to samo mi chodziło. Nie widzę sensu inwestowania w analogi z serii EOS jeżeli nie zależy komuś mocno na AF. Ceny za które chodzą teraz szkła FD niszczą konkurencje. A co do 50 1.8 to niech nikt nie próbuje jej nawet porównywać z taką samą EF. Bo pod FD to kawał dobrego szkła.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •