Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Wylecą ze szkoły za zdjęcia...

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Wylecą ze szkoły za zdjęcia...

    Link do artykułu:
    http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7...obejmuja_.html

    Ciekawe co o tym sądzicie. Dla mnie to paranoja. Ktoś ma problemy aby odróżnić kreację od rzeczywistości. To tak jak z opinią, że Black Sabbath to sataniści itp. O tym jakie "zdjęcia" można zobaczyć na NK to już nie wspomnę.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Ciemnogród i tyle w temacie.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mate00sh Zobacz posta
    Ciemnogród i tyle w temacie.
    Nic dodac nic ujac.

    "Uczą się dobrze. - Mają mnóstwo zainteresowań - Marta Konarzewska, ich polonistka i była wychowawczyni nie może się nachwalić. - Znają nie tylko lektury. Także prozę Edgara Allana Poe, Dostojewskiego, Jelinek. Kiedy mówię: "Potworne, jak u Kafki", rozumieją doskonale, bo "Proces" też już czytały.

    "Co z tego, że jesteśmy niepełnoletnie, skoro nasi rodzice wiedzą o tych fotografiach i je akceptują? Na fotoblogu reprezentujemy tylko siebie, nie szkołę, bo nie ma nawet jej numeru. No i w końcu obejmując się nie robimy niczego złego" - zastanawiały się po wyjściu od wicedyrektorki. "Te zdjęcia to nasza prywatna sprawa" - uznały i ich nie usunęły."

  4. #4
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Po prostu brak słów.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Myślałem, że obecna postawa szkół jest mocno liberalna w stosunku do tej jaką znam z własnego, nie najlepszego doświadczenia, i czasy zastraszania się skończyły. Liczę, że sprawa skończy się tym, że to władze szkoły będą musiały ją opuścić, najlepiej z zarzutami prokuratorskimi.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że sprawa skończy się w sądzie przeciw władzom szkoły... A ze szkoły z takim ciemnogrodem na czele to sam bym uciekał czym prędzej.

  7. #7
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie

    N-k, fotka.pl itp. co trzecia małolata robi sobie zdjęcia w bieliźnie przed lustrem, mnóstwo fot z alkoholem, narkotykami i jakoś nie ma problemu z "godnym reprezentowaniem szkoły"! Brak słów..

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Troche śmieszy fakt, że Gazeta Wybiórcza od razu temat przestawia na tor "homofobii", co to takiego dziwnego że laski się obejmuja?? A czego to czasem one nie robią ((: a lezbijkami nie muszą wcale być... Ale Gazeta Wybiórcza od razu korzysta z okazji i sieje swoje gejowe ziarno......

    A co do szkoły - szkoda komentarza, ja bym się przenosił bez wachania, co to ich obchodzi w ogóle... Stare pierdy pewnie geriatyki i im cholesterol ciśnienie podnosi we krwi...
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    274

    Domyślnie

    A ja myślę tak, skoro pani wicedyrektor może naciskać na uczennice, aby usunęły swoje zdjęcia z prywatnego fotoblogu, to można również naciskać na władze szkolne o podanie przyczyny. Innymi słowy zamiast bić pianę na forum można spróbować wysłać e-mail do szkoły i spytać czemuż to tak się dzieje. Wygooglowałem, że szkoła posiada swoją oficjalną www na której oczywiście podany jest kontakt zarówno e-mail jak również telefoniczny do szkoły, ba podany jest również kontakt do rzecznika praw ucznia. Sam muszę poczytać te szkolne statuty. Warto jednak wstawić się za dziewczynami, a sądzę że jak się zrobi szum i p. wice będzie co chwilę pytana "a dlaczego" to może ktoś przemyśli sprawę.
    Co sądzicie o takiej akcji pytania szkoły?

  10. #10
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Od razu pewnie nie wylecą. Szczególnie po takim "szumie w mediach".

    Prawda jest taka, że wszystko zależy nie tyle od praw statutów, a od dyrekcji i ludzi, którzy w szkole są "na górze". Z własnego (bliskiego mi ze wzgl. na wiek ) doświadczenia widzę jak bardzo różnią się poglądy nauczycieli. Z jednym da się pogadać o wszystkim, drugi będzie tępił każde zachowanie niezgodne z jakimś tam jego, nazwijmy to, wzorcem. Z jednym da się pogadać o seksie i innych tematach tabu, a drugi będzie chciał wyrzucić dziewczynę za zbyt krótką spódniczkę. Takie są realia.

    Samej sytuacji nie chcę oceniać bo nie znam ani szkoły, ani dziewczyn, ani dyrekcji. Jednak patrząc na te zdjęcia nie widzę w nich nic "artystycznego". Nie chodzi mi tu o "milcesowe czepianie się techniki" ( ), a o samą zawartość tych dwóch zdjęć. Dwie wystylizowane laski w dość jednoznacznej dla przeciętnego nastolatka sytuacji (bo nie można tu mówić, wg. mnie o "przyjacielskim uścisku"). Po prostu dla mnie za dużo szumu wokół czegoś takiego się tworzy. No ale fakt - szkoła nie powinna próbować wywierać takiego wpływu na uczniów, szczególnie, że w tym przypadku była pełna akceptacja rodziców, a zdjęcia nie były opisane etykietką "jesteśmy z tego LO". Niech dyrekcja spojrzy czasem choćby na wspominaną naszą-klasę...

    PS
    Najbardziej rozbawił mnie zarzut "propagowania odchudzania"

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •