Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jaka optyka

  1. #1
    seba23
    Guest

    Domyślnie Jaka optyka

    Witam serdecznie wszystkich uczestników forum. Jestem tu poraz pierwszy. Co mnie tu sprowadziło? Otóż niedawno zakupiłem mój wymarzony aparat cyfrową lustrzankę Canon'a EOS 300D. Chciałbym dokupić do niego teleobiektyw i obiektyw szerokokątny, ale nie wiem za bardzo jakie powinny mieć parametry. Zamierzam nim robić zdjęcia przyrody(zwierzęta, krajobrazy itp.),portretowe, a także ujęcia sportowe. Jakie obiektywy doradzilibyście, tzn.jaka firma (Canon, Sigma, Tamron, a może Quantaray)? Cena oczywiście gra ważną rolę. Najlepiej by obiektywy te były połączeniem dobrej ceny i jakości. Aha jeszcze jedno. Czy są potrzebne do tego aparatu jakieś adaptery, konwertey czy przejściówki żeby zdjęcia robione tymi obiektywami nie traciły na jakości, ponieważ słyszałem że używanie obiektywów wyprodukowanych do lustrzanek np. Canona tracą na jakości? Z góry dziękuje za cenne rady. Pozdrawiam wszystkich. [shadow=darkred:ebe4f8cdce][/shadow:ebe4f8cdce]

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    tysiąc postów już napisano na to samo pytanie....poczytaj troche i ew wtedy zadaj precyzjniejsze pytanie
    a 300D z obiektywem kupiles mam nadzieje?
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •