Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Na pohybel wszystkim profesjonalistom ;)

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Doskonała historia - bardzo przytomne i przekorne zachowanie rodzica wobec niedorzecznego zakazu fotografowania dzieciaków z bliska.
    nadmiar sympatii do kotleciarzy mi akurat nie grozi, ale jakbym mial focic taka impreze za pieniadze to tez bym sie domagal takiego zakazu. bo petajacy sie bezmyslnie niespelnieni "tatusiowie rejestratorzy AV" moga skutecznie uniemozliwic wykonanie kazdego zlecenia. nie mowimy tu o 3-4 napranych wujkach jak na slubie/weselu tylko calej watasze uzbrojonych w cuda-wianki marki Sony/Panasonic pajacy.

    a koniec koncow, nawet ja, landszafciarz, zrobilbym z takiej fuchy lepsze foty niz ci pstrykacze. wiec niech sobie te zdjecia porobia, ale potem, na dworze. wewnatrz sa obsikane rogi i zaznaczone terytorium. my territory, trespassers will be eaten
    www albo tez flickr

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Zawodowiec ma się w tym wszystkim odnaleźć i pozytywnie wyróżniać jakością pracy.
    To jest reportaż, jeśli fotografowałeś kiedyś jakąś konferencję prasową to wiesz, że trzeba sobie potrafić zorganizować miejsce pracy.

    Co do meritum - w tym kontekście nie widzę najmniejszego powodu do wprowadzania zakazu fotografowania mojego dziecka z jakiejkolwiek okazji. Zwłaszcza wtedy, gdy łożę pieniądze na np. edukację. Przecież to właśnie tacy ludzie utrzymują ten cały pie....k, chciałem napisać system

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Racibórz-Schoonhoven
    Posty
    146

    Domyślnie

    A gdzie jest Kubaman? Ile on by policzył za taka sesję? Szkiełka ma akurat do takiej roboty
    fotografia
    akwarystyka

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Zawodowiec ma się w tym wszystkim odnaleźć i pozytywnie wyróżniać jakością pracy.
    To jest reportaż, jeśli fotografowałeś kiedyś jakąś konferencję prasową to wiesz, że trzeba sobie potrafić zorganizować miejsce pracy.
    moje epizody kotleciarskie, odpukac, ograniczone sa do sporadycznych wybrykow na wyrazne rzadanie fotografowanych takze z konferencja prasowa, alleluja, nie mialem przyjemnosci, wiec nie ocenie

    co mi sie wydaje (podkresle: wydaje), to ze na konferencji do opstrykania za 3-4 ryje i kwestia, zeby to jakos oblecialo w standardzie prasowym. gdzie te standardy, nie oszukujmy sie, nadmiernie wygorowane nie sa, zeby nie powiedziec wprost, ze tak naprawde ich nie ma

    a tutaj jest do otrzaskania cale 100 czy ile tam ryjow, z ktorych kazdy ma byc rozpoznawalny nie tylko pod haslem "Doda wychodzi z nocnego klubu" (gdzie o "Dodzie" swiadczy rabek rozowej spodniczki albo biale kozaczki ), tylko te miski maja byc do ramki 15x20 na biurku mamusi. to tez nie sa wypasne standardy, ale az takiego gniota jak prasoludy, to sie tu nie przecisnie no a juz na pewno nie 20-30 takich gniotow na 100 do wykonania


    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Co do meritum - w tym kontekście nie widzę najmniejszego powodu do wprowadzania zakazu fotografowania mojego dziecka z jakiejkolwiek okazji. Zwłaszcza wtedy, gdy łożę pieniądze na np. edukację. Przecież to właśnie tacy ludzie utrzymują ten cały pie....k, chciałem napisać system
    ja mam bardziej germanskie spojrzenie na sprawe - sa specjalisci od takich rzeczy, wiec mozna im zaplacic i miec pewnosc, ze zrobia dobrze, po uprzednim zagwarantowaniu uczciwych warunkow pracy. wiec, owszem, na pewno Gieniek z Henkiem sami naprawia szope, ale w kraju germanskim po prostu bierze sie firme z certyfikatem rzemieslniczym, ktora owszem, bierze kase, ale bierze tez odpowiedzialnosc prawna za robote.

    posuwanie sie az do zakazu moze byc przesada np. z polskiej perspektywy, bo my jestesmy wzglednie karny narod. ale juz np. we Wloszech czy Francji, gdzie obywatele wykazuja permanentna wade wzroku w poblizu tabliczek zakazu (zakaz fotografowania/zakaz uzycia flesza), bezdyskusyjnie bym sie przy tym upieral. kto choc raz byl w jakimkolwiek muzeum czy oceanarium w kraju romanskim, ten rozumie francuskie czy wloskie narcyzy nawet z Roberta Capy zrobilyby bezrobotnego jak jest w przypadku rzeczonych Azjatow nie wiem - ale osobiscie predzej zakladam racjonalnosc postepowania niz zla wole, wiec akurat organizator imprezy mogl miec powody...
    www albo tez flickr

  5. #15
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie

    Fachowiec to fachowiec i żaden amator mu nie dorówna. Inna rzecz to kto bedzie oceniał zdjecia. Czasem wsród amatorów trafi się Nikifor ale to raczej sympatyczne niż
    zagrażające. Ludzie potrzebują sztuki i raczej chłamu w ramkę nie oprawią.
    Jednak czy można oburzać się tylko na fotografów amatorów? A krawcy to co?
    A Wy czy macie na sobie tylko markową odzież? Nikomu babcia nic na drutach nie zrobiła?
    Albo co gorzej - chińczyk.
    Kto nigdy nie kupił tandety, niech pierwszy rzuci w amatora obiektywem.

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    34
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pe.en.de Zobacz posta
    Kto nigdy nie kupił tandety, niech pierwszy rzuci w amatora obiektywem.
    Możecie rzucać we mnie, może uda się coś złapać

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pe.en.de Zobacz posta
    Ludzie potrzebują sztuki i raczej chłamu w ramkę nie oprawią.
    oj, zdziwiłbyś się :-|


    nazywam to syndromem angielskiej fotografii:
    'w Anglii każde zdjęcie jest dobre - pod warunkiem, że jest na nim królowa' :wink:



    do zdjęć rodzinno-pamiątkowych pasuje to jak ulał.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Chwała Bogu mieszkam w kraju gdzie zwyczaje są przeciwne do "germańskich". Zaden fagas któremu placę pensję by się nie ośmielił powstrzymywać gospodarzy takich imprez od robienia zdjęć. Albo płacić wynajętym fotografom nieswoimi pięniędzmi z góry.

    Tego typu imprezy urządza się nie dla dzieci czy kotleciarzy, tylko dla tych co za nie płacą, czyli dla nas:

    1. petajacych sie bezmyslnie niespelnionych "tatusiow rejestratorow AV;
    2. napranych wujków;
    3. uzbrojonych w cuda-wianki marki Sony/Panasonic pajaców
    4. bezmyslnych mamus-duzokrzyczacych-malpkopstrykaczek;
    5. tatusiow-zaje*-kamerunow.

    Kotleciarzowi pozwala się tam być, ale nic się mu nie płaci z góry. Zarabia tyle ile wyżej wymienieni zechcą zapłacić za ich gnioty. Ja może kupuję raz na dziesięć okazji, jeżeli tanio i wyjątkowo dobrze. Zwykle olewam ich pot i znój.

  9. #19
    Początki nałogu Awatar jatzzek
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    355

    Domyślnie

    Ale skad zalozenie, ze to fotograf postawil warunek o nie podchodzeniu blisko do dzieci? W tych sytuacjach, w ktorych ja uczestniczylem nie byl to warunek fotografa ale organizatorow imprezy.
    why waste your time looking for proof?
    what if the answer is never the truth?

  10. #20
    Bywalec Awatar chuba
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Tomaszów Lubelski
    Wiek
    41
    Posty
    173

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że to warunek organizatora imprezy. Jak na takiej imprezie jest 100 dzieci, i zakładając bardzo optymistycznie, że tylko co drugie będzie miało mamusie_małpko_pstrykacza, napranego_wujka itp. to imprezy nie udało by się przeprowadzić
    Dodatkowo, zawsze trzeba pamiętać, że wolność jednego kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego I nie ważne, że to "ja" płacę za tą szkołę, system etc. Inni rodzice też płacą, i mają prawo do oglądania uroczystości swojego dziecka, niezakłócanej przez 100 foto pstrykaczy.
    Minolta x-300 + 50/1.7 + opemus 6 + 3 x cyfra Canon

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •