Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: Jakie obiektywy kupić (do 7D)

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Wiek
    30
    Posty
    28

    Domyślnie Jakie obiektywy kupić (do 7D)

    Dobry Wieczór.
    Piszę ten topic specjalnie po to, aby poznać wasze opinie, rady, uwagi, na temat obiektywów które są warte uwagi. Ale przejdę do sedna.

    Na chwilę obecną (zasugerujmy się, - nie długo zakup planowany) :
    Canon EOS 7d
    Lampa SpeedLite 580EX

    I teraz czas na pytanie co do obiektywów - na początek planowałem :
    CANON 70-200 f4L
    Canon EF 85 mm f/1,8
    Canon EF 50 f/1,4 USM

    Zasugerujmy się tym, że budżet na same obiektywy - przewidziane jest około 5 tys. +/-

    1. pyt. jakiego mogę się spodziewać - Co zamierzasz fotografować? - Wiem iż zabrzmi to może dziwnie, lecz na początek będę fotografować wszystko co możliwe i co jest godne poświęcenia uwagi. Na początku będą to jakieś mecze siatkówki/koszykówki/ zawody pływackie, żużel/portrety, imprezy, koncerty, sesje zdjęciowe, udzie, otocznie, miasto/architektura, kultura,
    natura, zwierzęta, rajdy jakieś.
    #Kolejność przypadkowa.

    Jeśli mogę prosić, osoba/y które będą wypisywać obiektywy - proszę o subiektywną opinię. M.in. Dlaczego on, do jakich sytuacji etc.
    Co prawda nie jestem jakimś profesjonalistą ale pośród, że tak powiem, już starszych 'wyjadaczy', którzy na prawdę sporo czasu spędzili na fotografii, proszę o pomoc częściowego nowicjusza. //Interesuje mnie dodatkowo - dodatkowe oświetlenie, filtry, nasadki, torby itd. Wszystko co potem bd mi potrzebne. - z góry dziękuję za wszystkie komentarze, opinie i inne.

    Pozdrawiam, Michał.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Uwagi z własnego doświadczenia, amatora-wiecznego nowicjusza i też fotografującego wszystko.

    1. Wąski początek zestawu obiektywów, 50mm. Moim zdaniem za dużo Ci przepadnie.

    2. Zamarzył Ci się biały 70-200/4, ale napisałeś o wersji bez IS. Jeżeli już, to po samplach i po własnych doświadczeniach ze zdjęciami na długich ogniskowych, IS bardzo się przydaje. Jeżeli więc, to z IS. Jeżeli nie, to na początek coś tańszego proponuję.

    Nie będę nic proponował, ja od grudnia zmieniam sprzęt i dopiero z nadchodzącą wiosną czuję że dalej to już nie ruchy frykcyjne a zwykła padaczka. Co uskładałem, masz w mojej stopce.
    Entuzjastyczny Neofita

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Wiek
    30
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mariuszu mój drogi, oczywiście, że masz racje. To ja się pomyliłem, oczywiście chodzi o :
    CANON Obiektyw EF 70-200 f/4L IS USM, czy dobrze widziałem, że jego cena waha się pomiędzy 4.200 a 4.800zł?
    #prosiłbym o dodanie do danego obiektywu (jeśli jest to możliwe), dodanie ceny obiektywu, w jakiej się waha na naszym rynku. Dziękuję.

    #Pozdrawiam, Michał Rybak.

  4. #4
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Zalezy co kto lubi, ale brak szerokiego jest dla mnie pozbawiony sensu bo na dobra sprawe masz same tele w tej konfiguracji, 50mm na cropie to 85... moze lepiej pomyslec na szerokością.

    Jestes pewien ze 7d to dobry wybor?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Odpowiem Ci tak - gdybym nie miał zakupofilskiego bezpiecznika oraz zwykłego wstydu (że wypasiony sprzęt nie robi sam super zdjęć ), to do 7d (zakładając że to coś jak mój, tylko z super AF i kilkoma ficzerami, niektórymi przydatnymi ), mój zestaw rozwinął by się tak:

    1. uniwersalna spacerówka: 15-85, polar, osłona przeciwsłoneczna, plecaczek lowepro slingshot 200aw (to akurat mam, jestem bardzo zadowolony - jeżeli jednak rozważysz propozycję nr 2, to musisz wziąć większy)
    2. portrety, "ptaszki", sport: 70-200/2.8 IS
    3. "kotlety" czyli z angielska "indory" - tu jest spory kłopot i nie wiem czy nie dokonałbym wyboru dziwacznego na pierwszy rzut oka i wziąłbym Tamrona 17-50 i to bez stabilizacji (ze względu na wagę i nadzieję na dłuższą bezawaryjną pracę). Alternatywnie stałkę 28/1.8.
    4. stałka 50/1.4 jak najbardziej, przydaje się naprawdę.

    Ceny sprawdzisz sobie sam, choćby na ceneo Wychodzi to około 2 razy więcej niż puszka którą kupujesz i to jest moim zdaniem właściwa proporcja.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zrobiłem jeszcze raz remanent Twojej zajawki i punkt trzeci ze względu na lampę i brak ciągot do profesjonalnego fotografowania ślubów i rozwodów można spokojnie odpuścić. Pamiętaj o dyfuzorze do lampy.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 26-03-2010 o 23:28 Powód: Automerged Doublepost
    Entuzjastyczny Neofita

  6. #6
    Uzależniony Awatar pawciolbn
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    42
    Posty
    653

    Domyślnie

    fakt.. brakuje Ci czegoś do 50mm.. zakres 17-70 lub coś podobnego. chodzi ostatnio po forum Tamron 17-50, nad którym się zastanawiałem, ale pokusiłem się o 17-55 IS Canona (drogo, bo ponad 3tysiaki, ale...) test w ciemnych kościółkach i na mieście zdał, no może szczelność to nie jest jego najmocniejsza strona, ale nad tym pracuje - może jakąś gume ze słoika naciągnę

    Wcześniej przy swoim 40D używałem Sigme 17-70 f/2.8-4.5.. trochę ciemna powyżej 28mm ale chrzciny u znajomej obskoczyłem nim bez lampy i wyszło przyzwoicie. mam to do sprzedania, jak coś..

    jeśli wolisz wydać więcej na dłuższe ogniskowe typu 70-200 itp, to moja propozycja na "spacerowy zoomik szeroki" to albo wspominany Tamron, albo najzwyklejszy na świecie kitowy 18-55 IS - dla niektórych niezwykły

    ja do cropa kupiłem też wspomniane 50 f/1.4 i 85 f/1.8 oba USM Canona.. w planach mam FF, więc nawet za jakiś czas dostaną tzw na forum "kopa"

    plecak.. ja kupiłem LowePro Flipside 400AW, droższy od niektórych, nie ma przegrody na lapka, ale po upakowaniu wszystkiego ze stopki oprócz 100-400 IS zapakowałem jeszcze butelkę wody.. spokojnie na wyprawy zabierzesz wszystko.. a jak weźmiesz mniej szkieł to i flakonik czegoś mocniejszego się zmieści
    5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Jeszcze mi się przypomniało.
    Statyw: nie doradzę, niestety.
    Software: proponuję DxO Optics
    Entuzjastyczny Neofita

  8. #8
    Coś już napisał Awatar elfi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cześć rodaku . Jeśli body ma być do wszystkiego, to tylko 7D. A propos, gdzie Ty masz w ZG pływalnie? Chyba, że w nowym obiekcie przy Sulechowskiej... Polecam obiektyw 15-85 - zbiera bardzo dobre recenzje...

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Wiek
    30
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    Zalezy co kto lubi, ale brak szerokiego jest dla mnie pozbawiony sensu bo na dobra sprawe masz same tele w tej konfiguracji, 50mm na cropie to 85... moze lepiej pomyslec na szerokością.

    Jestes pewien ze 7d to dobry wybor?
    Dlaczego sugerujesz, że 7d to jednak nie jest dobry wybór? Wiem, oczywiście, że to twa subiektywna wypowiedź, jednakże prosiłbym o uzasadnienie.

    #A co powiecie o CANON EF 24-70 mm f/2,8L USM?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar MariuszJ
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    55
    Posty
    1 697

    Domyślnie

    Iktorn sugeruje pewnie zakup 5d (pełna klatka). Wymagało by to pewnej rewizji propozycji, co do której nie czuję się absolutnie kompetentny, bo jedyna pełne klatki jakie posiadałem do analogi.

    Zabrzmi to trochę jak echo z Wysp Bahama ale nie wyciągałbym mając 7d rąk po drogie obiektywy dedykowane pod pełną klatkę. Jeżeli interesuje Cię ten zakres i światło, pod cropa (7d) masz Canona 17-55IS.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    edit: bo jedyne pełne klatki jakie posiadałem to analogi.
    Słyszeliście, że mają przywrócić edycję postów?
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 26-03-2010 o 23:55 Powód: Automerged Doublepost
    Entuzjastyczny Neofita

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •