Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Jaki lab w Krakowie do dużych odbitek?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Question Jaki lab w Krakowie do dużych odbitek?

    Witam,

    czy ktoś wie i mógłby polecić w Krakowie lab do zrobienia odbitek z cyfry wielkości 60x40 w rozsądnej cenie i dobrej jakości?

    Czy wiecie ewentualnie ile mogą kosztować? Potrzebuję zrobić 20 takich odbitek, wiec może będzie trochę taniej
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    40
    Posty
    353

    Domyślnie

    1) - nie wiem, czy w Krakowie robią powiększenia w LAB'ach do tego formatu. To jest mniej więcej - A2 - więc raczej podchodzi pod ploter. Polecam pójść na ul. Piłsudzkiego, na wysokości budynku 'Sokoła' - i dokładnie na jego przciw jest zakład Copy-Mark (www.copy-mark.com.pl) jest tam ploter, jakość wyśmienita, na papierze foto wychodzi idealnie. Cena? - chyba Ci juz od metra bieżącego policzą Myślę, że w zależności od 'pokrycia danym kolorem' zapłacisz w granicach 20/25zł / sztukę - musisz się targowac. Pokaż co masz i Oni powiedzą Ci za ile. Wg. moich ustaleń - jak u nich drukowałem to rozdzielczość przy tym formacie powinna być na poziomie 240dpi - to już wystarczy. Przy 150dpi będzie widać pojedyncze piksele....

    EDIT: Mały update - strona chyba im się zmieniła -> tutaj link do cennika: http://www.copymark.kki.pl/cennik.html
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    dzięki Calliactis, robiłem tam ploty na studiach

    mam jedno pytanie, czy taki wydruk z plotera będzie wyglądał jak "normalne" zdjęcie? Nigdy nie robiłem takich zdjęć i trochę się obawiam. Odbitki muszą być takie, że powieszone w ramce będzie się dało oglądać z odległości około 1 metra bez odczucia, że sie nie partzy na normalne zdjęcie.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolony z http://www.fotograf.net.pl/ , chociaz nie maja tak duzego formatu zawsze mozna zadzwonic i zapytac.
    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Odbitki muszą być takie, że powieszone w ramce będzie się dało oglądać z odległości około 1 metra bez odczucia, że sie nie partzy na normalne zdjęcie.
    A kiedy i gdzie sie wystawiasz ??

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gonzo44
    Ja jestem bardzo zadowolony z http://www.fotograf.net.pl/ , chociaz nie maja tak duzego formatu zawsze mozna zadzwonic i zapytac.
    Dzięki. Zanim jednak tam zadzwonię, chciałbym sie o coś spytać. Na stronie podają wymagania dotyczące rozdzielczości pików do zrobienia odbitek, i tak dla formatu 25x38 wymagają 3012x4512 pikseli. Kurczę, wszak to jest więcej, niż mój 20D daje z pełnej klatki Czegoś tu nie rozumiem.. :-?
    A kiedy i gdzie sie wystawiasz ??
    cicho..
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  6. #6
    Keyna
    Guest

    Domyślnie 3 razy TAK

    Mam na wlasność drukarkę Epsona www.wielkiewydruki.pl i polecam.
    Nawet się nie zastanawiaj w wydrukiem wielkoformatowym. Zrobiłem już ponad 90 metrów wydrukow czy to zdjęć czy grafik z photoshopa. NIezmywalne i nieblaknace atrmenty.
    pozdrawiam
    Keyna

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    20x30 za 11zl? :shocked:

    Przeciez chociażby w Fotojokerze mają za 1,99 !

    Rozumiem że to inna technologia .. ale ..
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    40
    Posty
    353

    Domyślnie

    FJ robia straszną sieczkę jeśli chodzi o duże formaty i promocje... Nie wiem czy to sprawa chemii czy papieru, ale są kiepskie 'powiększenia'... Jeśli 20x30 wystarczy to robie na maszynach Fuji - jakością o wiele lepsze niż Agfy..
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    40
    Posty
    353

    Domyślnie

    BTW: Potwierdzam bardzo dobrą jakość z Epsonów. Ludzie mało ich mają, ale jednak to chyba najlepsze drukarki. Jeśli większy format i jest szansa na Epsonie - to polecam! Z HP - z odległości 1 metra na pewno będzie to wyglądało jak zdjęcie, szczególnie że papier ma taką fakturę jak papier światłoczuły błyszczący czarno-biały ... Tak przynajmniej to odczuwam.
    Wydruki z D30 robiłem - duże - i wyglądają znakomicie...
    Jeśli chcesz to na dłuższe lata - to naprawdę polecam Epsona!... To JEST JAKOŚĆ!
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  10. #10
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Polecam do duzych wydrukow http://www.skanowanie.com.pl/ (jesli tylko budzet wytrzyma) Jakosc jest super (robilem tam wydruki na swoja wystawe)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •