@ rOOmak - czy małoruchliwi, czy nie.. drugie zdjęcie jest przy 1/6s, więc raczej mi chodziło o pokazanie możliwości IS i jej "góry" nad "wysokością" ISO..
rozmowa dotyczy kwestii "skracać czas przez zwiększenie ISO, czy stosować IS?", więc nijak ma się argument o balach, koncertach itp. jak będę chciał "poruszyć" zdjęcie na weselu dla ukazania dynamiki w tańcu to czy włączę IS, czy nie, to i tak ustawię 1-2s z synchronizacją na drugą kurtynę..
zwiększenie ISO pozwala wydłużyć czas, podobnie jak IS, a tylko to co chcemy uzyskać wskazuje na to, na co się zdecydujemy..
jasne szkło da mniejszą GO i krótszy czas.. a co w przypadku kiedy chcesz ująć całe pomieszczenie np. katedrę od wejścia po ołtarz? - z pełnym zakresem GO? przymykasz i zwiększasz ISO, czy przymykasz i włączasz IS? wolę to drugie rozwiązanie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
jak TU
.