Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: POWERLUXy z funsports - opinie, porady

  1. #1

    Domyślnie POWERLUXy z funsports - opinie, porady

    Witam,
    widzę, że z całego forum przeniesiono tutaj wątki o lampach studyjnych, szukałem dość dokładnie wątku o jakby nie było popularnych lampach z FUNSPORTS , ale poza ich dużo starszymi siostrami CY nie znalazłem.

    A ponieważ swoje wątki mają lampy Quantuum, Fighter, Sun-Box etc chyba i one zasłużyły na uwagę tym bardziej, że informacje o nich czasem sie pojawiają przelotnie w pojedyńczych postach...

    Napiszcie jakie macie z nimi doświadczenia, domyślam się że są one dość popularne. Ja do tej pory błyskałem amatorsko w domu tylko 100MR'ami i teraz przyszła pora na rozbudowę.

    Już przymierzałem się do Powerlux VC300 kiedy natknąłem się na informacje w sieci o newej seri Powerlux VC300LR zdalnie sterowanych

    np tutaj:
    http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=11002


    Ma ktoś te nowe, sterowane pilotem? W sumie wydaje się to wygodne rozwiązanie, choć 300 zł za ten kawałek plastiku to trochę przeginka :wink:

    Najbardziej ciekawi mnie czy POWERLUXy (VC jak i VC LR) trzymają jako tako temperaturę, czy jest pod tym względem lepiej niż w ich starszych siostrach CY.

    Pzdr
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  2. #2
    Uzależniony Awatar Pawel_G
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    39
    Posty
    527

    Domyślnie

    Posiadam 2 szt VC400. Wykonały już z 5000 błysków. Nie zauważyłem problemów na temperaturą nawet po 2 godz. błyskania. Moim zdaniem różnice w cenach od tych nowych z radiem są znikome i warto byłoby iść w te lampy. 300 zł za 7 kanałowego pilota nie jest wygórowaną ceną a wygoda tego rozwiązania jest znaczna. Pal licho jak masz lampy nisko na statywach, gorzej jak na boomie. W takim przypadku pilot to świetna sprawa do modyfikowania ustawień lampy na bierząco.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    mnie tez bardzo interesuja te Powerluxy ze sterowaniem na pilota i chetnie poczytal bym jakies opnie o nich, szczegolnie o tym sterowaniu, czy jest zawodne, jaki zasieg w otwartym terenie?

    chcialbym tych lamp uzywac w plenerze wraz z zasilaczem Fomei
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie mało jest opini o tych lampach na pilota. Dopiero od dwóch miesięcy są w sprzedaży...

    Mnie zastanawia tylko czy środek tych lamp jest taki sam, bo jakby nie było lampy VC są już sprawdzone przez użytkowników (zazwyczaj chwalone). Oczywiście od dystrybutora ciężko wyciągnąc te informacje... Tzn mówią że te lampy to supernowoczesne, nie mające sobie konkurencji... takie tam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    edit: ehh ten brak edycji

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_G Zobacz posta
    Posiadam 2 szt VC400. Wykonały już z 5000 błysków. Nie zauważyłem problemów na temperaturą nawet po 2 godz. błyskania.....
    dzięki za info

    przyznam, że myślałem ze powerluxy są bardziej popularne, teraz już wiem czemu nie doczekały wcześniej swojego wątku
    Ostatnio edytowane przez Arek_Gd ; 26-03-2010 o 02:43 Powód: Automerged Doublepost
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  5. #5
    Uzależniony Awatar Pawel_G
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    39
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek_Gd Zobacz posta
    przyznam, że myślałem ze powerluxy są bardziej popularne, teraz już wiem czemu nie doczekały wcześniej swojego wątku

    Myślę że to przez popularność Quantuumów niewiele osób je ma. Ceny Powerluxów są mniejsze niż Qantuumów o porównywalnej mocy. Ja naprawdę nie mam nic do zarzucenia tym lampkom. Wykonanie bardzo solidne. Jedyną upierdliwością jest koniecznośc odkręcania do transportu żarówki pilota bo zakręcona w lampie nie mieści się w plastikowym kapturku ochronnym żarnika. Quantuumy kolegi nie mają tego problemu bo zamiast żarówek na gwint pilotami są takie małe żaróweczko halogenowe jak w światełkach podblatowych w kuchni.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    W moich quantuumach też są centralne podłużne żarówki halogenowe 250W/E27, ale kaptury ochronne osłaniają je wystarczająco.
    C-F-K - forever

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    jak kapturek nie wchodzi to chyba zawsze sobie mozna żarówke wymienić :-)
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #8
    Bywalec Awatar Jerzy
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    68
    Posty
    152

    Domyślnie

    Mam całą zbieraninę różnych lamp,od Elfo przez CY i Bolingi.Seria CY zrobiła ponad 100.000 błysków...Boling pod napięciem wpadł razem z parasolką do jeziora.Wszystko działa znakomicie.Co do temperatury błysków to ewentualne błędy upatrywałbym raczej w żółknięciu dyfuzorów pokrywających softboxy.Nawet beauty dish z Elfo po kilku latach użytkowania trochę zmienił kolor.Ostatnio kupiłem dwie lampy VE400 na kontry.Jak na razie jestem zadowolony.Wykonanie chińskich lamp jest coraz lepsze.
    Eos 20D,5D,Eos 30 bez "D" i troche dodatków....
    http://www.maxmodels.pl/juras.html

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jerzy Zobacz posta
    Mam całą zbieraninę różnych lamp,od Elfo przez CY i Bolingi.
    Jerzy powiedz mi jak wygląda praca tych lamp firmowych i chińczykow z krótkimi czasami? Chodzi o sposob wyzwalania przez fotocele przez systemowa lampe z HSS.

    Wszedzie ow sposob pokazany jest z chinczykami, ktore czesto nie trzymaja czasow blyskow, a jak to wyglada z Elfo? zadziala na czasach 1/4000s i szybszych?
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Ktoś miał jeszcze lampy Powerlux i mzoe wyrazić swoja opinie gł interesują mnie o mocy 200 i 300Ws.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •