Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zasilanie w EOS 30

  1. #1

    Domyślnie Zasilanie w EOS 30

    Witam
    mam EOSa 30 DATE z EYE CONTROL
    i wchodzą tam 2 baterie CR123...

    no i moje pytanie ile robicie na takim zestawie rolek ??

    ponieważ włożyłem jakiś czas temu 2x Durecell CR123... zrobiłem ze 25 rolek (w tym ok tylko 20 błysków lampą wbudowaną, ze 3 razy bawiłem się Eye Control'em) i padły...
    dziś włożyłem kliszę aparat ją nawinął i zdechł... i pokazuje pustą bateryjkę... mimo, że wczoraj pokazywał max mocy...

    pozdrawiam
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoŚwiecidełko

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Z tymi bateriami miałem do czynienia w 500N i z tego co pamiętam starczały na kilkanaście filmów. Szybko przesiadłem się na gripa z akumulatorami.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  3. #3

    Domyślnie

    kurcze czytałem w necie, że można zrobić nawet ok 50 klisz na tych bateriach... ale coś to czarno widzę

    chyba jednak trzeba będzie kupić BP-300... i korzystać ze zwykłych AA...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoŚwiecidełko

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    A może robiłeś ostatnio zdjęcia głównie na dworze? Przy obecnych temperaturach każde baterie odpadają niestety.
    A gripa polecam, parę razy uratowała mnie możliwość zapakowania AA gdy nie było możliwości kupienia nigdzie 2cr5.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  5. #5

    Domyślnie

    na dworze robiłem (zimą) niewiele... i ostatnio aparat działał na spokojnie... i tu nagle taki zonk...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoŚwiecidełko

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    44

    Domyślnie

    Na moim eosie 33 robię około 35 rolek

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    38

    Domyślnie

    Czy masz punkt odniesienia na innych bateriach? 25 rolek to 900 ekspozycji, plus jak sam piszesz trochę zabawy. To wcale nie jest taki nędzny wynik. Co do baterii duracell to kupiłem tylko raz ulegając reklamie. Generalnie stwierdzam, że to bardzo nędzne baterie. Polecam Panasoniki, Philipsy też niezłe.

  8. #8

    Domyślnie

    no może i macie rację, że to wcale nie tak mało...

    teraz chcę wypróbować Energizer Lithium (czy jak to się tam pisze) może one będą trwalsze, ale i drobie ok 35zł (2 sztuki)...

    a jak nie to po taniości Panasoniki są na Alledrogo... bo ok 19zł (2 sztuki)
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoŚwiecidełko

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    A cena za BP-300 na Allegro zabija... 220zł
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  10. #10

    Domyślnie

    nom niestety, ale jak za zboże normalnie

    ceny chore są za tego gripa... masakra...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoŚwiecidełko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •