Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Zakupy w Szwajcarii - ceny, cło, podatki itp.

  1. #21
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    995

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Tyle że cena CPS jest chyba stała dla całej Szwajcarii, a marża w sklepie poniżej jest chyba gdzieś na poziomie VATu (7%) - i wyszło by w zasadzie na to samo.
    Rozumiem. Swoja droga - ceny CPS sa na wszystko, czy tylko na sprzet 'profi' lub 'semi-profi'?
    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Namiary sklepu są na http://fr.canon.ch/where_to_buy/cpip/index.asp - Photo Grancy, Lausanne. 5 min. od stacji CFF - z zakupem, szybkim sprawdzeniem jedynki, negocjacją upustu za 10D itp. wyrobiłem się między dwoma RegioExpressami (1h)
    Dzieki - zerkne sobie za chwile.
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Góra
    Wiek
    66
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal
    A jak Ty im udowodnisz, ze go miales?
    Bo w przypadku braku dowodu grozi cło i podatek VAT od ceny zakupu z cłem. Daje to ~33% "karnego" narzutu, który wali całą operację prywatnego importu. A jak nie będziesz miał faktury to sami cenę ustalą !!!!! Jak na samochody, wedle cennika GUC (a to się nie kalkuluje).

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn_
    W Niemczech mozna kupic za podobna, a nawet nizsza cene:
    W Szwajcarii też: http://www.toppreise.ch/prod_69949.html - ale nie "z półki", w realnym sklepie, z możliwością przetestowania, powybrzydzania, potargowania się.

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Rozumiem. Swoja droga - ceny CPS sa na wszystko, czy tylko na sprzet 'profi' lub 'semi-profi'?
    Raczej nie na wszystko. L-ki i body od 20D wzwyż.

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    49
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yasin
    Jak bedzie mial dokumenty od celnikow, ze przy wyjezdzie z kraju go mial to no problem, a jak nie to bedzie trzeba zaplacic ...
    O czym Wy mowicie. Jak pisalem, od 1.5 roku latam po calej Europie. Zazwyczja trabant i pare gratow w plecaku. Raz na 10 razy przy kontroli bagazu (zwlaszcza niemcy) zajza w obiektywy czy to obiektyw faktycznie, czy haubica Nigdy zadnych papierow, dekalaracji. Nie teoretyzujcie. Taki aparat sie wkalda w plecak i po sprawie. Moj i basta!

    Marcin
    Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

  5. #25
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    995

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn_
    W Niemczech mozna kupic za podobna, a nawet nizsza cene:
    http://www.idealo.de/preisvergleich/...ct/112925.html
    Nie rozmawialismy o cenach w sklepach internetowych, tylko o normalnym sklepie, gdzie mozna isc i pomacac sprzet.
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  6. #26
    Zablokowany Awatar pn_
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wiesbaden
    Posty
    857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Podstawa prawna? Oczywiscie w kontekscie naszych dyskusji o clach, czyli Urzedzie Celnym.
    http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_...dmiot_363w.pdf

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjastrzebski
    O czym Wy mowicie. Jak pisalem, od 1.5 roku latam po calej Europie. Zazwyczja trabant i pare gratow w plecaku. Raz na 10 razy przy kontroli bagazu (zwlaszcza niemcy) zajza w obiektywy czy to obiektyw faktycznie, czy haubica
    A mi się standardowo udaje przemycić scyzoryk w podręcznym wkładając go między sprzęt (podczas, gdy żona musi przechodzić przez bramkę w skarpetkach). I co? I nic, bo kiedyś się nie uda

  8. #28
    Zablokowany Awatar pn_
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wiesbaden
    Posty
    857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sal
    Nie rozmawialismy o cenach w sklepach internetowych, tylko o normalnym sklepie, gdzie mozna isc i pomacac sprzet.
    OK, w Media Markt w Wiesbaden jest obecnie za 3299 euro, czyli nawet minimalnie mniej niz u Kolegi w Szwajcarii.

  9. #29
    Uzależniony Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    995

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjastrzebski
    O czym Wy mowicie. Jak pisalem, od 1.5 roku latam po calej Europie. Zazwyczja trabant i pare gratow w plecaku. Raz na 10 razy przy kontroli bagazu (zwlaszcza niemcy) zajza w obiektywy czy to obiektyw faktycznie, czy haubica Nigdy zadnych papierow, dekalaracji. Nie teoretyzujcie. Taki aparat sie wkalda w plecak i po sprawie. Moj i basta!
    Niestety, ale podchodzisz do tego na zasadzie - 'mi sie nie przytrafilo, wiec o czym Wy mowicie'. My mowimy o faktach i tym co sie zdarza. To faktycznie Twoja sprawa, czy jestes gotow poniesc ryzyko, czy nie. A Niemcy sa w UE, wiec to zupelnie _inna_ para kaloszy. BTW: Przepraszam, ale zrozumialem, ze co tydzien latasz do Szwajcarii, a wyglada na to, ze nic takiego nie ma miejsca (patrzac na kolejne wypowiedzi).
    Ostatnio edytowane przez sal ; 18-10-2005 o 13:29
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    49
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    I nie zainteresuje się... do pierwszego razu, gdy będziesz miał pecha. Miej to na uwadze - znam trochę takich kozaków, którzy wozili sprzętu na pęczki. W 99% nikt się nimi rzeczywiście nie interesował
    Ale ja nie chce kupy sprzetu tylko jedno body


    Marcin
    Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •