Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 5DMk II - zapis RAW + jpg

  1. #1

    Domyślnie 5DMk II - zapis RAW + jpg

    Na wstępie, jako nowy użytkownik witam wszystkich.

    Mój problem jest następujący:
    W zapisie RAW + jpg aparat zapisuje zdublowanego jpga, a RAWa nie ma w ogóle - czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być tego przyczyna?


    Ps. Jeśli wykazałem się skrajnym dyletanctwem lub podobny temat już był z góry przepraszam.

  2. #2
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    196

    Domyślnie

    Mój problem jest następujący:
    W zapisie RAW + jpg aparat zapisuje zdublowanego jpga, a RAWa nie ma w ogóle - czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być tego przyczyna?



    qrcze zabiles cwieka.

    a jak stwierdziles ze nie ma raw a sa 2 jpegi ?
    sa roznie oznaczone ?



    a czy probowales samego raw ?

    bo po co raw i jpeg ?- calkowicie bez sensu jesli nie musisz wysylac zdjec z aparatu w kawiarni internetowej

  3. #3

    Domyślnie

    Przykładowo: aparat numeruje następująco: _MG_1003.jpg, natomiast zdublowanego jpga jako _MG_1003 (1).jpg. Usterkę stwierdziłem po zgraniu na komputer. Do tej pory robiłem same RAWy i wszystko było ok. Dziś odpaliłem podwójny tryb, żeby żona mogła sobie szybko jpgi zrzucić bo nie znosi konwertowania RAWów ;-). Na szczęście wszystko zdarzyło się w warunkach "domowych" - nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji przy pracy!

  4. #4
    Bywalec Awatar yarson
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    152

    Domyślnie

    dziś miałem ten sam problem i odpowiedź znalazłem tu:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=29087

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo i przepraszam za zamieszanie!

    Ps. Miałem takie podejrzenia, że to kwestia "cudownego windowsa".
    Niestety nie na każdym komputerze na jakim się cokolwiek robi można zainstalować swoje oprogramowanie.

    Pozdrawiam Krzysiek

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    23

    Domyślnie

    mam 50d i podobny problem...mialem...
    po zainstalowaniu oprogramowania z CD dostarczonego z aparatem i sciaganiu zdjec przez to oprogramowanie jest ok - sciaga sie blyskawicznie i RAW to RAW a nie jpg.

    rozwiazaniem tez jest tez modul, w ktory mozesz wlozyc karte pamieci i sciagac zdjecia np w totalcommanderze, ktory traktuje taki modul z karta jako pamiec masowa, dysk.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •