Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: C 1000f+ helios 44m-4

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    wywolalem klisze - zdjecia ktore zrobilem sigma sa tylko ostre

    An/-zak, bardzo interesowal by mnie tutorial "co i jak" z tym obiektywem- jakbys mial wolny wieczor napisal bys mi (i innym uzytkownikom) co nieco?
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    napisze to w tym temacie, nie bede nowego twozyl:


    zauwazylem ze sigma tez glupieje! :neutral: gdy na 300mm ustawie ostrosc na dajmy na to nieskonczonosc lub 10m to po zmianie ogniskowej do 70 OBRAZ JEST NIEOSTRY - zaczyna byc ostry jak piersciej focusa dam na ok. 3 metry! czy canon 1000f jest napewno do zdjec?! toc to skandal.
    ciekawe czy to wina wizjera, czy naprawde to wszystko TAK dziala... zaraz wyjme rolke to sie pobawie
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    pomozcie mi jakos nie ma rolki w srodku wiec moge probwac
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    PANOWIE! piekielnie wszystkim dziekuje za pomoc!!
    moj problem zostal rozwiazany! jak i z heliosem tak i z sigma!
    a wiec, do rzeczy postanowilem sprawdzic w ukladzie optycznym czy wszystko jest ok, bo autofokus trafial, i na blonie tez to dobrze wygladalo.
    zainteresowal mnie fakt, iz matowka (doslownie) kiwa sie w tej ramce, mozna ja bylo pochylic w przod, jak puszczalem to wracala na swoje miejsce). wzialem pensete ochylilem to zabezpieczenie wyciagnalem matowke (baaaardzo ostroznie ) i obrocilem ja. blaszka trzymajaca matowke zaskoczyla pieknie! Od razu podpialem heliosa! skierowalem go na sciane i pierwszy raz, poprawnie ustawilem ostrosc

    temat do wyzucenia albo dla innych z podobnym problemem, ja wszystkie problemy rozwiazalem ! dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam!
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •