Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: C 1000f+ helios 44m-4

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie C 1000f+ helios 44m-4

    witam!
    kupilem ostatnio canona 1000f i przejsciowke m42->canon ef (bez soczewki).
    problem jest taki ze wystepuje u mnie jakies dziwne przesuniecie skali ostrosci. nieskonczonosc(w rzeczywistosci)=1.7 m(na pierscieniu w heliosie), obiekt 10m ode mnie = ok. 1.3m ustawione na heliosie :/ troche to irytuje bo trace w sumie pol skali. Minimalna odelglosc sie zgadza czyli 0,5m w rzeczywistosci = 0,5 na pierscieniu na heliosie.

    problem numer 2. Posiadam sigme 70-300 Apo DG. przy ostrzeniu wystepuje BF. Jest mozliwosc w jakikolwiek sposob kalibracji Body, czy pozostaje tylko serwis i oddanie sigmy?
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Krzdry
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    27

    Domyślnie

    z tego co mi wiadomo to modele powyżej 50d mają "mikro regulację" bf i ff , jeśli się mylę to mnie poprawcie :0
    Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.
    Phil Brosmans

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Co do obiektywu m42 to mógł do ktoś łupac i żle ustawił pierścien.. ale dziwne, że na 0,5 m jest dobrze a dalej nie.. Co do sigmy to trzeba wysłać obiektyw z body do regulacji.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    w 1000f nie ma nic do mikroregulacji, albo nie wiem czego szukac (spodziewam sie czegos jak w cyfrowych 350d, 300d)

    co do tego nieszczesnego m42 to tez nie wiem o co chodzi, zobaczymy jak to wyjdzie na zdj, jutro oddaje rolke do laba
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  5. #5

    Domyślnie

    Z przejściówkami jest wiele problemów. Za grube, na pewno nie ostrzą na nieskończoność, a i skalę ostrości mają przesuniętą. Najpepiej jakbyś mial możliwość przetestowania jej wraz z obiektywem na cyfrówce z lv.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    no właśnie dzięki bogu ostrzy do nieskończoności ale... na skali obiektywu to jest 1.7 metra!


    z drugiej strony nie muszę kręcić tym pierścieniem w te i wewte, no cóż chyba pozostaje mi się przyzwyczaić do tego
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  7. #7

    Domyślnie

    ktoś źle złożył tego heliosa...
    40d + 17-40/4L + 70-200/4L

  8. #8

    Domyślnie

    z drugiej strony, takie heliosy sa po ok 50 zl. Kup inny egzemplarz...

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Ale jak mógł żle złożyć jak na początku 0,55m się zgadza ?
    Dziwne szkło.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Na początku skali odległości róznice są mniejsze niż na końcu, możesz tego nie dostrzegać. Składałem parę heliosów, wygląda to na złe wpasowanie ślimacznicy. Łatwo się przy tym machnąć (jest wiele możliwości wpasowania), a efekt jest dokładnie taki, jak opisujesz. Szkło jest proste w budowie, przy posiadaniu odpowiedniego śrubokręta i wolnego wieczoru bez problemu złożysz go, jak należy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •