Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Oświetlenie do zdjęć na białym tle...

  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie do zdjęć na białym tle...

    Słuchajcie bardzo proszę o pomoc odnośnie sprzętu i sposobu naświetlenia planu dla zdjęć na idealnie białym tle...

    Mam problem, gdyż chciałbym w warunkach domowych zrobić fajne zdjęcia osoby mającej za sobą białe tło... Zastanawiam się nad sposoben naświtlenia i modelki i tła... Moje rozumowanie jest takie, że modelka stoi 2-3 m od tła, na tło daję 4x2 T8 ciągłego światła aby przy dodatkowym oświetleniu błyskowym z przodu dwoma lampami 150Ws nie spowodować cienia na tle... Powiedzcie jednak czy dobrze rozumuję oraz czy nie dałoby się załatwić sprawy jakoś bez doświetlania ciągłego tego tła ?

    Za wszelką cenę chcę uniknąć cienia ... tło za modelką ma być zawsze białe...

    Powiedzcie jak z najmniejszym zaangażowaniem światła Wy byście rozwiązali taką sytuację... ?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi / podpowiedzi

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Ile te T8 maja mocy ? 36W ? 4x2 = 8x36W co daje 288W na tlo. Probuj. Ja jednak stawiam na to ze w ten sposob cienia sie nie pozbedziesz. Za mala ta moc w stosunku do blyskowych 150Ws. Moze jak zmiekczysz swiatlo ze studyjnej, to tamte lampy rozjasnia cienie na tle. Ale raczej w 100% ich nie usuną. Zeby tlo bylo idealnie biale, to moc na tlo musi byc wieksza niz na "obiekt" ktory moze rzucic cien.

    Dlatego najpierw ustawia sie lampe na tlo - do tego ustawia sie ekspozycje zeby tlo bylo biale/wypalone, i dopiero stawia obiekt i ustawia moc lampy oswietlajacej obiekt - nie zmieniajac juz ekspozycji.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, dzięki za odpowiedź...

    No właśnie... T8 to będzie mała moc... To może wjechać z halogenami... 4x 150 Wat albo może być i większa moc jak zajdzie potrzeba... ?

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar popetelony
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    28

    Domyślnie

    Zasada jest taka, że tło przepalasz w stosunku do obiektu o jedną pełną działę przysłony. Jak na obiekcie masz np. 11 to na tle przy tym samym czasie powinieneś mieć 8. Wtedy powinno być ok. No i ja nie mieszałbym światła ciągłego z fleszowym.
    pozdrówka

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm... Ale takie zastosowanie światła ciągłego jako naświetlenia tła i błysku do naświetlenia obiektu jest powszechnie stosowaną praktyką ? Co nie ?

    To jak w końcu

    Ma być 2x 500W na tło i 2x150Ws na obiekt ? W tym momencie chyba wypalenie powinno być ok... ?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Moze ciagle sie myle - musze przeprowadzic bardziej radykalne testy. Ale nawet te 1000W da malo... Chyba ze te 2x150Ws skrecisz do zakresu 1-10Ws Ale probuj. Moze sie myle - musze osobiscie uzyskac namacalne dowody - bo jak narazie sa tylko obliczenia

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
    Moze ciagle sie myle - musze przeprowadzic bardziej radykalne testy. Ale nawet te 1000W da malo... Chyba ze te 2x150Ws skrecisz do zakresu 1-10Ws Ale probuj. Moze sie myle - musze osobiscie uzyskac namacalne dowody - bo jak narazie sa tylko obliczenia
    no raczej masz racje, przyjmujac ze czas błysku tej lampy 150Ws to np 1/250s (tak optymistycznie) to świeci ona mocą równą 150Ws / 1/250s = 37500W, a pewnie i tak jest nieco wiecej,

    1Ws to bedzie zapewne około 250W, wiec zeby te swiatlo ciagle 1000W cos dalo trzeba by bylo lampy skrecic na 3Ws przynajmniej
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    witam
    dokladnie. Kiedys zrobilem eksperyment. Z jednej strony dalem zarowke blyskowa 68Ws a z drugiej lampe 500w - budowlany halogen. Po srodku postawielm cos co rzucalo cien w strone slabszego zrodla swiatla. Zrobilem zdjecie - halogen nei mial najmniejszych szans.
    Ale jak bys dal jedna lampe na tlo a druga na obiekt plus blenda.... to pewnie cos by moglo wyjsc.

    pozdrawiam

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Fajny wątek...
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar mirusiek
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Iceland
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jak dla mnie to trochę kombinowanie pod górkę . Nie lepiej oświetlic modelkę jedną z tych dwóch lamp 150Ws -troszeczkę skręconą na mocy+ blenda, a drugą dać na tło na pełnej mocy ?
    Jedna barwa światła- bez żółtych zafarbów z halogena i na 100 % ładnie wypalone tło.
    Moje portfolio- zapraszam

    Canon 50D +Sigma 17 - 50mm f/2.8 EX DC OS HSM+ 2 x YN-460 II + 3x RF 602 i na tym na razie skończyły się fundusze :eek:

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •