Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: EF 135 2.0 Pomocy

  1. #1
    njacek1
    Guest

    Domyślnie EF 135 2.0 Pomocy

    Witam. Od kilku miesięcy użytkuję zakupioną z drugiej reki L-kę 135 2.0. W ostatnim czasie zauważyłem, że szkło zaczęło się rozszczelniać. Mocowanie z korpusem jest solidne, element z przełącznikami jest nieruchomy, sztywnie dopasowany do body. Pierścień ostrości posiada narastający luz, aktualnie ponad 1 mm /przesuwa się w przód i tył/. Nadto cały podzespół szkła na którym jest osadzony posiada luz w podłużnej jego osi, w ten sposób, ze na dł. około 3 m. przesuniecie centralnego punktu AF /ze statywu/ wynosi około 10 - 12 cm. Całe szczęście, ze ostrzy za punktem. Nosząc zestaw na pasku szkło stuka /efekt wahadła/ i to coraz głośniej. Szkło nie doznało wstrząsów, nie posiada znaków użytkowania. Ostrzy od początku nieszkodliwie ciut przed. Czeka mnie serwis? Będzie się pogłębiać? Co począć. Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    51
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njacek1 Zobacz posta
    Czeka mnie serwis?
    Jak dla mnie, to absolutnie oczywiste.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  3. #3
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    W moim obiektywie luz ten tez wystepuje ale jest gdzies ponizej 1/4 mm, nigdy na to wczesniej nie zwracalem uwagi, z ostrzeniem AF nie wydaje mi sie aby byly jakies problemy. Mam pytanie, czy w Twoim obiektywie ruchowa jest przednia jego czesc w stosunku do tylniej zawierajacej bagnet. W moim nic tam sie nie rusza.

  4. #4
    njacek1
    Guest

    Domyślnie

    Tak, porusza się cała przednia jego część w stosunku do elementu z bagnetem /obiektyw "przełamuje" się na wysokości pierwszej krawędzi pierścienia/ Te części rozchodzą się i powstaje luz dla pierścienia ostrzenia.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    u mnie luz na pierscieniu ostrosci tez wystepuje, i to spory ale zadnych innych luzow i otrzy idealnie
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  6. #6
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    No to sprawa na 100% jasna, jak najmniej ruszac i jak najszybciej do sewisu.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    W moim jest luz, ale bardzo minimalny. Nie zastanawiaj się i wal do serwisu. A znasz może wiek szkła?

  8. #8
    njacek1
    Guest

    Domyślnie

    Tak, dwa lata.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Mój też ma koło dwóch lat. Więc tym bardziej serwis.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    do serwisu

    a co do luzu na pierścieniu to miałem tak w nówce ze sklepu
    od razu spanikowany napisałem na forum i okazało się ze to swoista norma

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •