Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Ślubniaki [mastercheat]

  1. #61
    Początki nałogu Awatar diplo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Zamość
    Wiek
    47
    Posty
    298

    Domyślnie

    Kadry jak najbardziej, ale kolory i obróbka... Każde zdjecie masz w innym stylu. Chociaż i tak te kolorki które były na poczatku są takie mroczne. Teraz i cross gdzieniegdzie i fajny kontrastowy b&w. Color Efex Pro widzę w użyciu ale może to tylko moje wrażenie.
    5DMK3 z grypą, 5DMK2 też chory, 6D, 40D,1200D, 350D, C85 f1.8, C24-70 f2.8L, C70-200 f4 L IS, S 35 1.4 A, T 15-30 2.8, S 18-125 f3.5/5.6, C430EX, YN-600EX-RT...i kit

  2. #62
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez diplo Zobacz posta
    Kadry jak najbardziej, ale kolory i obróbka... Każde zdjecie masz w innym stylu. Chociaż i tak te kolorki które były na poczatku są takie mroczne. Teraz i cross gdzieniegdzie i fajny kontrastowy b&w. Color Efex Pro widzę w użyciu ale może to tylko moje wrażenie.
    Nad obróbką ciągle pracuję. Ale to tak łatwo nie przychodzi. Przydały by się jakieś warsztaciki, ale kaski na to na razie brak. A w użyciu tylko LR
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  3. #63

    Domyślnie

    może będę się powtarzał, ale obróbka zdjęć nie przemawia do mnie, oglądając naprawdę fajne kadry( nie wszystkie ) pomijając kolory twarzy, ręki itp. nie mogę dopatrzeć się koloru sukni ślubnej, robiąc zdjęcia już dobrym sprzętem wydaje mi się że powinno się panować nad kolorystyką zbliżoną w oryginale, ostrością, powtarzalnością expozycji w przeciwnym razie bezsensowne jest wywalanie kasy w L-ki, jak compakt+filtry PS-a czy LR-a dadzą identyczny efekt końcowy- moje zdanie
    canonowy nowicjuszjuz ze sprzetem

  4. #64
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    45
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robi323 Zobacz posta
    ... przeciwnym razie bezsensowne jest wywalanie kasy w L-ki, jak compakt+filtry PS-a czy LR-a dadzą identyczny efekt końcowy- moje zdanie
    Dlaczego bezsensowne? Jak ktoś lubi wygodę pracy to L-ki. A jak ktoś dobrze ogarnął kompakt i ma na tyle sprytu to bez problemu może robić plener takowym. Żadna filozofia i nie ma w tym nic złego, że kompaktem zrobi się dobre zdjęcie
    Kiedyś na weselu robiłem zdjęcia pozowane z rodziną PM. W użyciu były 2 lampy bo żarówki były słabiutkie. Jeden z gości chciał bym jego aparatem też zrobił zdjęcie na pamiątkę. A jako, że ten kompakt canona miał sanki to mu mój wyzwalacz na sanki dałem, ustawiłem ekspozycję po czym gość cyknął sam zdjęcie. Myślałem że mu oczy wywali jak patrzył na efekt ze swojego kompakta
    Z tym że w plenerze jest łatwiej ogarnąć jak są dobre warunki. Dobry kompakt nie jest zły i nie ma co przesadzać z tym "sprzętem".

    A co do zdjęć, to są poprawne, choć niektóre przesadzone z obróbką, lub nie powinny tu się pojawiać. Inna sprawa, że do całości jakiejś tam koncepcji mogą pasować.
    Ostatnio edytowane przez magart ; 14-09-2011 o 09:26
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  5. #65
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robi323 Zobacz posta
    może będę się powtarzał, ale obróbka zdjęć nie przemawia do mnie, oglądając naprawdę fajne kadry( nie wszystkie ) pomijając kolory twarzy, ręki itp. nie mogę dopatrzeć się koloru sukni ślubnej, robiąc zdjęcia już dobrym sprzętem wydaje mi się że powinno się panować nad kolorystyką zbliżoną w oryginale, ostrością, powtarzalnością expozycji w przeciwnym razie bezsensowne jest wywalanie kasy w L-ki, jak compakt+filtry PS-a czy LR-a dadzą identyczny efekt końcowy- moje zdanie
    nie mam L-ek

    tylko 28 +85 @1.8 + 5D MK1

    co do kompakta to... nie da się miałem i nadal mam Fuji S6500fd i jednak lustru z jasnymi szkiełkami mocno ustępuje.
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

  6. #66
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    56

    Domyślnie

    Panowie skąd to powszechne mniemanie i ta moda wyższości nienaturalnie kontrastowych zdjęć bez braku szczegółów w światłach i cieniach na zdjęciami poprawnymi tonalnie i oddającymi cechy zastanego oświetlenia?
    Ostatnio edytowane przez klasyk ; 22-09-2011 o 20:33

  7. #67
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie

    No więc może i ja, laik się wypowiem. Nie jestem potentatem zdjęć ślubnych.

    Co mi się nie podoba: wrzucasz taką masę zdjęć, że można sie pogubić. Wrzuć te, które uważasz za najlepsze. Duży rozrzut kolorystyczny. Ktoś napisał, że ma przez to więcej klientów. Jak klient zażyczy sobie sepie, kwadrochromię, czy mocno przesaturowane to mu takie zrobię. Ale ja uważam, że lepiej mieć swój jeden styl i tyle.

    Kilka kadrów jest na prawdę fajnych. Ale widać na kilku setach powtarzalność póz :].

    Ja sam się uczę obróbki. Nikt mi nie pomagał i wierz mi, że trzeba tylko chcieć i bez warsztatów się obejdzie. Rok temu 1. raz użyłem PS'a.

    Aby nie bruździć Ci we wątku na PW dam link do mojego 1. ślubu jaki zrobiłem w zeszły weekend. Obróbkę oceń sam.

    Pozdrawiam

  8. #68
    Początki nałogu Awatar mastercheat
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Blachownia k/Częstchowy
    Wiek
    44
    Posty
    477

    Domyślnie Odp: Ślubniaki [mastercheat]

    Kilka nowych.

    Pierwsza moja wizyta w naszym oklepanym Częstochowskim miejscu na zdjecia, czyli w Olsztynie pod Częstochową

    81
    82
    83
    84
    85
    86
    40D;T17-50;Tokina50-135;580EXII;Sherpa250R;4GBx2+8GB;V800C,HL-511x2; Hama Defender 200
    5D;C28/1.8;C85/1.8; YongNuo RF-602; 2xPowerlux VC200; 1xQuantuum PT-200,softboxy,parasole.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •