Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kurz pomiędzy SI reflective plate a pryzmatem...

  1. #1
    onomatopeja
    Guest

    Domyślnie Kurz pomiędzy SI reflective plate a pryzmatem...

    Czy ktoś może mi powiedzieć jak usunąć kurz który jest pomiędzy SI reflective plate (ang. nazwę tylko znalazłam) a pryzmatem? Matówka jest ok ale dalej boję się szperać chociaż jeśli będą podane szczegółowe instrukcje skuszę się :-D
    Wydaje mi się że cholerstwo przykleiło się do wewnętrznej strony SI plate (jak no jest po polsku??) ale nie mam pewności gdyż oglądając to pod innym kątem wydaje się jakby bardziej w głębi. Czy przeszkadza? W wizjerze mam piękny paproch pomiędzy czujnikami AF i cożirytuje.

    Dzięki za wszystkie pomocne rady!

  2. #2

    Domyślnie

    SI reflective plate - płytka/powierzchnia niwelująca/ograniczająca refleksy świetlne (Si, być może na bazie krzemu) takie rozwiązanie stosuje się czasami przy produkcji wyświetlaczy/paneli LCD/TFT żeby je równomiernie oświetlić i zmniejszyć refleksy.

    Jeżeli chodzi o kurz na pryzmacie, to będzie ciężko. Wątpię żeby gruszka coś pomogła, trzeba było by rozbierać aparat co też nie wykluczy że dostanie się tam więcej kurzu. Skontaktuj się z serwisem. Jeżeli paproch nie jest na matówce czy ścianie pentapryzmatu sąsiadującej z matówką to radziłbym nauczyć się z tym żyć i nie rozkręcać aparatu.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Podobnie jak wyzej o jakiego modelu aparatu problem dotyczy?

    Otoz z wlasnego doswiadczenia wiem ze predzej czy pozniej cos sie dostanie na matowke lub nawet do komory pryzmatu. Czyszczenie to tylko i wylacznie wiaze sie z rozbieraniem aparatu.

    Dla przykladu podsylam link jak to wyglada w kwestii 5D. http://www.ascent-design.com/photo/Clean5D/

    Ja sam dostrzeglem slady kurzu zarowno w 5d mkII i 50D. Poki co staram sie z tym zyc bo co najwazniejsze nie wplywa to na zdjecia.

    Jesli bardzo zalezy ci na usunieciu tych paprochow to chyba serwis bedzie jedyna bezpieczna droga.

    Pozdrawiam
    Przemek
    Pozdrawiam
    Przemek
    ---
    http://www.kilanowski.eu

  5. #5

    Domyślnie

    Troche zdolnosci manualnych i samemu mozna to zrobic. Tyle ze najlepiej zaraz po obudzeniu rano, jak w powietrzu jeszcze tyle smieci na lata.
    Na plytce i matowce raczej sie nie znajdzie plam po plynach , tylko same pylki i do tego nadaje sie idealnie plytka DUST do czyszczenia na sucho matryc, pieknie sie nia zbiera smieci , jak pokazuje praktykanie nie tylko z matrycy.
    Ostatnio edytowane przez justa8585 ; 25-02-2010 o 21:28

  6. #6
    onomatopeja
    Guest

    Domyślnie

    Eos 40d
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    więc tak ma to wyglądać (zobrazowane świetnie) tylko właśnie jak już ktoś tutaj napisał podczas tego zabiegu może dostać się więcej do kosztem tego jednego paprocha...trochę ryzykowna to gra, musiałabym użyć specjalnego odkurzacza nie gruszki przede wszystkim. Muszę się z tym przespać
    dziękuję za materiał!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Kronos Zobacz posta
    SI reflective plate - płytka/powierzchnia niwelująca/ograniczająca refleksy świetlne (Si, być może na bazie krzemu) takie rozwiązanie stosuje się czasami przy produkcji wyświetlaczy/paneli LCD/TFT żeby je równomiernie oświetlić i zmniejszyć refleksy.

    Jeżeli chodzi o kurz na pryzmacie, to będzie ciężko. Wątpię żeby gruszka coś pomogła, trzeba było by rozbierać aparat co też nie wykluczy że dostanie się tam więcej kurzu. Skontaktuj się z serwisem. Jeżeli paproch nie jest na matówce czy ścianie pentapryzmatu sąsiadującej z matówką to radziłbym nauczyć się z tym żyć i nie rozkręcać aparatu.
    dzięki za pomoc!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    kusząco ryzykownie to wygląda... dziękuję
    Ostatnio edytowane przez onomatopeja ; 26-02-2010 o 03:47 Powód: Automerged Doublepost

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •