Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Połączenie 1Ds Mk II kablem z laptopem

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar MIT
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    70
    Posty
    37

    Domyślnie Połączenie 1Ds Mk II kablem z laptopem

    Próbuję połączyć jedynkę z laptopem kablem w taki sposób, żeby RAW był widziany na ekranie laptopa online w miarę robienia zdjęć. Cel jest oczywisty - w trakcie pracy w studio kontrola w PS parametrów zdjęcia - i nijak mi nie wychodzi - głupim ja czy co.
    Na bezprzewodowy transmiter (6 kilozłotych) mnie nie stać.
    Próbowałem przeszukać forum i też nic.
    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Chłopie A o Google słyszałeś?
    http://myapple.pl/mac-os-10-0-10-4/4...wym-eosem.html
    Pod windą jest tak samo.
    Wiem, że łatwiej zapytać, ale jak sam poszukasz i znajdziesz to i lepiej zapamiętasz a i satysfakcja większa
    regulamin pkt 8

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie o tym wiesz, że USB w 1DsMkII służy do połącznia z drukarką, połączenie z PC lub MAC jedynie przez Firewire.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MIT Zobacz posta
    Próbuję połączyć jedynkę z laptopem kablem w taki sposób, żeby RAW był widziany na ekranie laptopa online w miarę robienia zdjęć. Cel jest oczywisty - w trakcie pracy w studio kontrola w PS parametrów zdjęcia - i nijak mi nie wychodzi - głupim ja czy co.
    Na bezprzewodowy transmiter (6 kilozłotych) mnie nie stać.
    Próbowałem przeszukać forum i też nic.
    Pozdrawiam
    Michał
    oczywiscie jak kolega pisze tylko kabel FireWire, przez USB nawet nie mozna zgrac zdjec

    polecam zainteresowac sie tym: http://www.optyczne.pl/1944-nowo%C5%...ye-Fi_Pro.html
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar MIT
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    70
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photographus Zobacz posta
    Chłopie A o Google słyszałeś?
    http://myapple.pl/mac-os-10-0-10-4/4...wym-eosem.html
    Pod windą jest tak samo.
    Wiem, że łatwiej zapytać, ale jak sam poszukasz i znajdziesz to i lepiej zapamiętasz a i satysfakcja większa
    Witam.
    Bardzo dziękuję za porady, choć zadając pytanie WIEDZIAŁEM, że mnie oplwają żem idiota - o google słyszałem i szukałem ale nie poradziłem sobie - stąd pytanie - satysfakcja i mniejsza i wstyd, ale wiedza większa.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
    Michał.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    nie wiem jak z ds, ale przy 1dmkII to gra niewarta świeczki...
    nie dość, że połączenie jest wolne, to jeszcze zawodne....

    niestety , najlepiej używać do tego karty wifi z podanego linku..
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    warta czy nie. Przez firewire da sie ustawic pare opcji w menu.

    pozdro

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    ustawić się da i ogólnie jest to jedyny sposób (poza skopiowaniem z karty innego aparatu), natomiast zgrywanie zdjęć przez firewire z 1dMKII to czysty masochizm - jedno zdjęcie zgrywa się około 10s..... - czy jest to warte świeczki - chyba nie...

    samo połączenie aparatu jest problematyczne. ja musiałem kupić dwa przewody żeby w końcu jakieś połączenie nastąpiło. przy połączeniu też trzeba być bardzo ostrożnym i nie wykonywać "żadnych gwałtownych ruchów" - bo wiesza się to bardzo szybko...

    bawiłem się tym trochę i obecnie w ogóle już nie podłączam 1d do kompa - szkoda czasu.... - do zgrania szybciej wyjąć kartę i użyć czytnika... :cool:
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar MIT
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    70
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Po pierwsze jasno widzę, ze warto było zadać pytanie szanownym forumowiczom, którzy podzielili się OSOBISTYM doświadczeniem (a nie wygooglanym) i jak był łaskaw napisać krisv:

    Cytat Zamieszczone przez krisv740 Zobacz posta
    natomiast zgrywanie zdjęć przez firewire z 1dMKII to czysty masochizm - jedno zdjęcie zgrywa się około 10s..... - czy jest to warte świeczki - chyba nie...


    :cool:

    A no właśnie.
    Stąd moje 2 pytania
    1/ czy ma ktoś z Was osobiste doświadczenie z przegrywaniem zdjęć za pomocą tej magicznej karty? (aż mi się nie chce wierzyć, że będzie sprawnie funkcjonować karta za grosze - bo któż by kupił transmiter za jakieś horrendalne pieniądze)
    2/ a drugie to takie, czy ktoś z was miał transmiter i jak to działa - nie daj Boże jak ten kabel?


    Wyjąć kartę i użyć czytnika - czyżby najprostsze i najskuteczniejsze?
    Pozdrawiam
    Michał.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    karta za grosze?!
    a kto o takiej karcie pisał?
    bo nie ja...

    a poważnie ... - to nie! nie próbowałem jeszcze, ale w podanym wyżej wątku masz linka do opisów używania.
    co do cen, to tak bardzo tanio nie jest, bo całość z kartą 4GB kosztuje ponad 140 usd.
    z kartą która ( jak dla mnie ) ma sens , to już kwota chyba ponad 190 usd (z adapterem).

    najprościej i najlepiej - zewnętrzny czytnik, albo jeśli bardzo ci zależy na taki pdglądzie , to niestety MKIII... - sorry
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    poprawka do "linka" - ale strona producenta warta obejrzenia... : http://uk.eye.fi/products/pro
    Ostatnio edytowane przez krisv740 ; 21-02-2010 o 21:54 Powód: Automerged Doublepost
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •