Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon S50 czy Sony V1 ???

  1. #1
    amatecki
    Guest

    Domyślnie Canon S50 czy Sony V1 ???

    Witam,

    Po długiej analizie własnych porzeb i chęci dotyczących wyboru kompaktu (to będzie mój pierwszy cyfrak) w konfrontacji z dostępną ofertą aparatów spełniających moje kryteria pozostałem z alternatywą : Canon S50 lub Sony V1. Bardziej pasujący do moich potrzeb jest Canon - wystarczający dla mnie zestaw funkcji, wysokiej jakości zdjęcia, bogate tryby auto, tryb manualny, dobra optyka, przyzwoitej wielkości LCD, zasilanie, solidna obudowa, nie zamierzam korzystać z dodatkowej lampy i rozszerzeń optyki, to wszystko w połączeniu z dodatkową kartą pamięci 256MB i pokrowcem w cenie między 1900 a 2000 PLN sprawia, że ten aparat jest moim faworytem. Jednak do 2000 PLN można kupić Sony V1 bez dodatków, przy czym V1 oferuje lepszą optykę, jakość zdjęć (???) no i zdecydowanie większy zestaw funkcji (niekoniecznie niezbędnych) i ogólnie większe możliwości. Trochę psuje wrażenie mniejszy LCD w V1. Nie jestem pewien, czy V1 można przełaczyć całkowicie w tryb manual, tak jak Canona, a na manualu zależy mi tak samo jak na dobrym trybie auto. Do tej pory używałem lustrzanek analogowych i zależy mi na możliwości wyłączenia automatyki i przejęcia całkowitej kontroli nad aparatem. Pojawił się niedawno Sony W1, nad którym też się zastanawiam, jednak mam wrażenie że ten aparat nie udostępnia pełnego manuala, proszę o dokładniejsze informacje.
    Zatem pytanie: S50 czy V1 ???
    ... i jak ma się do nich Sony W1 ?

    dziękuję za wszelkie sugestie i wskazówki.
    Adam

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Canon S50 czy Sony V1 ???

    Cytat Zamieszczone przez amatecki
    Bardziej pasujący do moich potrzeb jest Canon
    To dlaczego go nie bierzesz od razu? Jesli ci bardziej pasuje to znaczy ze juz wybrales... my tu za ciebie nie zdecydujemy ostatecznie - wine za ewentualny zly wybor bedziesz zwalal tylko na siebie nie na innych .

    nie zamierzam korzystać z dodatkowej lampy i rozszerzeń optyki, to wszystko w połączeniu z dodatkową kartą pamięci 256MB
    Jesli na pewno to nie masz co sie zastanawiac... to sa jedne z kilku zalet V1 nad S50 tzn zewnetrzna lampa i mozliwosc mocowania adapterow, a za to wada Sony sa drogie Memory Sticks.

    przy czym V1 oferuje lepszą optykę, jakość zdjęć (???)
    Jestes pewien? Udowodnij (zdjecia porownawcze, testowe, opinie uzytkownikow/testerow ktorzy mieli oba modele).

    zdecydowanie większy zestaw funkcji (niekoniecznie niezbędnych) i ogólnie większe możliwości.
    Wymien te funkcje i mozliwosci... szczegolnie te, ktore tobie moga byc bardziej przydatne.
    Ze swojej strony wymienie kilka przewag V1 poza tymi juz wymienionymi wyzej:
    Iso 800 (pewnie szumi jak cholera), zoom 4x , lepsza odleglosc ostrzenia, lepszy zakres migawki.
    Przewagi S50: lepszy AF (???) , wiekszy bufor, RAW.

    Nie jestem pewien, czy V1 można przełaczyć całkowicie w tryb manual
    Mozna... widok na pokretlo trybow:
    http://www.dpreview.com/reviews/Sony...opcontrols.jpg
    I kompletny opis mozliwosci:
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydscv1


    Pojawił się niedawno Sony W1
    Zatem pytanie: S50 czy V1 ???
    ... i jak ma się do nich Sony W1 ?
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...1&show=all

  3. #3
    amatecki
    Guest

    Domyślnie

    my tu za ciebie nie zdecydujemy ostatecznie - wine za ewentualny zly wybor bedziesz zwalal tylko na siebie nie na innych
    Nie spodziewam się sądu nad moim wyborem tylko opinii bardziej doświadczonych fotoamatorów lub użytkowników Tych aparatów, jak przystało na forum :wink: . Zabrzmiało to jakby zarzucano mi, że mam do wszystkich pretensje o to, że chcę kupić aparat - to nieporozumienie. To oczywiste, że pretensje o wybór mogę mieć tylko do siebie, a jeśli już dokonam zakupu, to moje pretensje nic nie zmienią. To byłoby niepoważne. Nie zamierzam sprawiać sobie przykrości kupnem aparatu Sugerujesz, że to forum jest czymś w rodzaju publicznego pręgierza ???

    ok, tak czy inaczej, chciałbym dowiedzieć się, czy warto doinwestować w V1. Czytałem wiele opinii na temat obu aparatów i zdecydowana większość była pochlebna zarówno dla S50 jak i V1. Ponieważ róznica w cenie jest nieduża a V1 kusi optyką Zeiss'a i fukcjami, których nie ma w S50, to chciałbym poznać preferencje forumowiczów i stąd moje pytanie. Nie zależy mi na tym, żeby aparat był "wypasiony" w funkcje, których być może nigdy nie użyję ale bardziej na jakości zdjęć i swobodzie kontroli nad wartościami ekspozycji.

    Opisy funkcji i możliwości obu aparatów są dostępne od dawna i nic nie trzeba udowadniać, nie zamierzam przepisywać specyfikacji.

    wielkie dzięki

    Pozdrawiam,
    Adam

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amatecki

    Nie spodziewam się sądu nad moim wyborem tylko opinii bardziej doświadczonych fotoamatorów lub użytkowników Tych aparatów, jak przystało na forum :wink: .
    To znaczy ze na forum Canona szukasz opinii uzytkownikow aparatu Sony V1 ?
    Znajdziesz kilku uzytkownikow Canona S50 tutaj... jednak uzytkownicy Sony V1 to gdzie indziej mieszkaja.

    Zabrzmiało to jakby zarzucano mi, że mam do wszystkich pretensje o to, że chcę kupić aparat - to nieporozumienie. To oczywiste, że pretensje o wybór mogę mieć tylko do siebie, a jeśli już dokonam zakupu, to moje pretensje nic nie zmienią. To byłoby niepoważne. Nie zamierzam sprawiać sobie przykrości kupnem aparatu Sugerujesz, że to forum jest czymś w rodzaju publicznego pręgierza ???
    Twoj tekst "S50 czy V1" i jego historia zabrzmialy: "wybralem sobie Canona S50 ktory najbardziej mi odpowiada funkcjami ale zauwazylem rowniez Sony V1 - zdecydujcie za mnie ktory mam kupic".

    Jesli juz wybrales sobie aparat ktory odpowiada ci funkcjami - to czemu pytasz o nastepny sugerujac ze nie wiesz ktory masz kupic i czekasz az ktos cie popchnie?

    Jesli szukasz opinii uzytkownikow - to czemu tego nie napisales tego w pierwszym poscie?

    I na zakonczenie jeszcze pare linkow:

    http://groups.google.pl/groups?as_q=...g_pl&hl=pl

    http://search.dpreview.com/forums/se...amp;forum=1009

    A opinii o S50 poszukaj tutaj (pomecz wlascicieli - popatrz po podpisach itp).

  5. #5
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    zobacz tytaj:

    http://www.fotopolis.pl/index.php?go...amp;nrarch=999

    http://www.fotopolis.pl/index.php?go...amp;nrarch=863

    a nad kupnem aparatu musisz zastanowic sie sam bo tak jak powiedzial Vitez bedzie to tylko wyloncznie twoja decyzja i odpowiedzialnosc za nia poniesiesz sam...

    ale gdybym byl na twoim miejscu to bral bym canona, nie przez to ze jestem zwolennikiem tej firmy ale dlatego ze:
    1. dluzsze czasy naswietlania - przydadza sie przy nocnych zdjecia przy mniejszych przeslonach
    2. wiekszy wyswietlacz lcd - pozwalajacy na lepsze kadrowanie i podglad.
    3. tansze karty pamieci - duzo tansze CF 1/2 ceny memory stick
    4.Reczne ustawienie ostrosci.
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    1. dluzsze czasy naswietlania - przydadza sie przy nocnych zdjecia przy mniejszych przeslonach
    Canon S50 ma 15 sek, Sony V1 i W1 maja 30 sek .

  7. #7
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    on S50 ma 15 sek, Sony V1 i W1 maja 30 sek .
    no fakt jakos to zle przeczytalem - pospiech
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  8. #8
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    mnie od firmy sony przy całym szacunku do jej wyrobów, odstraszyła cena kart, nawet podróbki są droższe od CF o 100%

    Krąży też plotka że obiektywy carl zeiss nie są robione przez właśnie tą firmę ale na licencji a to już chyba różnica , ale tak jak napisałem to plotka więc 100% pewnosci nie mam.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    firmy sony nie polecam ze wzgledu na jej serwis. mam bardzo zle doswiadczenia z naprawa monitora i realizacja gwarancji -> od pol roku nie mam monitora, a serwis jest z siebie bardzo zadowolony.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  10. #10
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    a po jakim czasie padł ci monitor bo ja też mam soniaka i od miesiąca raz na kiedy coś mryga tak jakby sie rozmagnesywował ale to nie to /

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •